עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

מתחילים את השנה ברגל ימין 
מאת: ניב נבון 
     
 
ראש חודש אלול שחל בימים אלה, הוא הסנונית הראשונה שמבשרת את ההתחדשות שעתידה לפקוד אותנו עם תחילת השנה. מה צופנת בחובה השנה החדשה שבפתח? במה היא
תהא יפה ושונה מהשנים שקדמו לה?
צנצנות דבש מתוק ומובחר עולות אט אט על המדפים, תפוח ישראלי מקבל שוב מעמד לאומי מיוחד, ורימונים טריים ממלאים את פתחי השווקים. ראש השנה, יחול אמנם בעוד כחודש, אבל כבר עכשיו ניתן לחוש באווירת ההתחדשות שמביאה עימה השנה החדשה.
ראש חודש אלול שחל בימים אלה, הוא הסנונית הראשונה שמבשרת את ההתחדשות שעתידה לפקוד אותנו עם תחילת השנה.
מה אם כן צופנת בחובה השנה החדשה שבפתח? במה היא תהא יפה ושונה מהשנים שקדמו לה? ובעיקר, איך נוכל לנצל את המומנטום ולפתוח דף חדש של חיים מלאי משמעות ושמחה?
.
מי המציא את לוח השנה?
מי קבע שבשנה יש שנים עשר חודשים וחילק את החודש לשלושים יום? למה מוקמו החגים בתאריכים המוכרים לנו, ומהו בכלל השורש לאותו לוח השנה עברי, שבו אנו הופכים מתוך הרגל דף בכל יום?
אז ראשית, עלינו להבין שאת מנהגי וחגי ישראל הנהיגו גדולי המקובלים. הם קבעו את החגים כסימנים לתחנות השונות שבהן הם פסעו בדרכם לגילוי המציאות הרוחנית. במילים אחרות, לוח השנה העברי הוא קודם כל לוח שנה רוחני.
החג הראשון, או התחנה הראשונה בדרך הרוחנית של האדם נקרא "ראש השנה". בשלב זה האדם כמו נולד מחדש. הוא מתחיל לשאול: למה דברים קורים כך ולא אחרת? מי מנהל את המציאות? ומהי תכלית קיומו?
הפעם הראשונה שבה אדם שאל שאלות כאלו ודומות להן התרחשה לפני 5768 שנה בדיוק. שמו של האיש היה "אָדָם", מלשון "אֶדַּמֶּה לְעֶלְיוֹן" (ישעיהו יד, יד). שם זה ניתן לו על שום רצונו לגלות את הסיבות למתרחש בעולם הזה ולהידמות לכוח העליון שמנהל את המציאות, כלומר להיות נותן ואוהב כמותו. הוא נקרא "אדם הראשון", בגלל שהיה לראשון שגילה את הכוח העליון.
שנת התשס"ח שאליה אנו נכנסים, מציינת כאמור את 5768 השנים שחלפו מהיום שבו האדם הראשון שאל "בשביל מה אני חי?". זו הסיבה לכך שמניין השנים העבריות מתחיל מתאריך זה, ולא לפני מיליארדי שנים.
בראש השנה הקרוב נחגוג הן את הזדמנות להתעוררות פרטית של כל אדם ואדם לגלות את סוד החיים, והן את אותו יום היסטורי - היום שהיווה את יריית הפתיחה להתפתחותה הרוחנית של האנושות.
.
התעוררות הנקודה שבלב
הכמיהה לדעת לשם מה אנו חיים, מכונה בפי המקובלים בשם התעוררות "הנקודה שבלב".
מושג ה"לב" מסמל בקבלה את הרצונות האגואיסטים שבאדם. רצונות אלה הולכים ומתפתחים מהרצונות הבסיסיים ביותר למין, למזון ולמשפחה ועד לרצונות מפותחים יותר לכסף, לכבוד ולידע. ה"נקודה שבלב" היא הרצון המפותח ביותר באדם.
כשהנקודה שבלב מתעוררת באדם, היא מפיחה בו רוח חיים חדשה, ונותנת לו אפשרות למימוש עצמי מלא. אולם האדם אינו יודע כיצד לממש את רצונו החדש. "הנקודה שבלב" דורשת מילוי שונה, והאדם כבר אינו מסתפק בכסף, בכבוד או בידע. עכשיו הוא שואל איך לחיות את החיים האלה ולהרגיש שיש להם מטרה?
בדיוק על השאלה הזו עונה לו חכמת הקבלה. היא פותחת בפני האדם צוהר, דרכו הוא יכול להתחיל להבין את הסיבות למה שקורה בחייו. היא מלמדת אותו איך לחיות את החיים מתוך הכרה של חוקי המציאות והבנה כיצד לכוון אותם לטובה.
.
להיות אדם
ראש חודש אלול רומז לנו על השתוקקות פנימית, חבויה, להיוולד כ"אדם". השתוקקות שיכולה להתממש בראש השנה הקרוב. ממש כמו אותו "אדם הראשון", שגילה את הכוח העליון. דווקא עכשיו, לפני שהשנה החדשה מתחילה, יש לכולנו הזדמנות לגלות את סוד החיים ולהתקדם אל חיים מלאי טעם ומשמעות.
.
ניב נבון הוא כתב בעיתון  "קבלה לעם". "קבלה לעם" הוא עיתון א-פוליטי, לא מסחרי ומטרתו היא להפיץ בצורה חופשית וללא תשלום את הידע העצום הטמון בחכמת הקבלה האותנטית.
 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.