עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

החירות שבעבדות, הכנות לפסח 
מאת: דניאל נוראל ומירה כהן 
     
 
יום רביעי 28/03/07, שלום רב לכם, ברוכים הבאים למקומי, שבו נא. הסתכלו על קו האופק, חג הפסח קרב ובא. ימים ספורים נותרו עד ליציאה "מעבדות לחירות". ומה היא העבדות? ומה היא החירות? מושגים שגורים, מטבע לשון, אך למשמעות הסוד יש לרדת.
 
נתחיל ונאמר כי בכל עבדות קיימת חירות, ובכל חירות קיימת עבדות. אין האחד נפרד מהשני. אין זה דבר והיפוכו, זוהי אותה אנרגיה וכל השוני הנו בהסתכלות. 
נגע לרגע באותה עבדות של בני ישראל במצרים. דעו כי עבדות זו הייתה צורך חיוני בהתפתחותו הנפשית לקראת יציאת מצרים. כל התרחיש של ההליכה במדבר עד להתיישבות בארץ ישראל היה פרק בחייו אשר לצורך בנייתו היה עליו להיות חזק יותר, מחובר יותר ובעל סיבולת רבה יותר.
העבדות במצרים הייתה הכנה ליציאה לחופש, מ"עבד לאדון". העם הזה לא יכול היה להיות אדון ובעל מדינה מבלי שחווה קודם לכן את אנרגיית העבדות, אשר תכליתה חיזוק ויצירת מוקד כוח וגיבוש לעמידה בכל תלאות הדרך והקשיים עד לכינונה של ארץ ישראל.
 
"עבודה קשה" הנה התמודדות בינך לבינך על יכולות של אהבה וסובלנות שהנך מפתח. אותה מעמסה שהנך סוחב המכבידה עליך, יוצרת בתוכך כושר סיבולת ויכולת מיקוד, המאמץ שהנך משקיע מחויב להיות תואם את היכולות שלך ולצורך כך עליך להיות ממוקד בקושי ובדרך להקל ולהתגבר על הקושי.
מאמץ זה יוצר בתוכך נקודת איזון וכוח פנימי אשר אך ורק ממנה נולד השחרור. כאשר הנך לומד להתנהל בתוך "קושי" הוא מפסיק להופיע כ"קושי" וההתייחסות אליו הופכת להתייחסות כמו אל כל "תופעה" אחרת, אז ההבדלים בין קושי לקלות מטשטשים, ההתייחסות לקושי נעלמת ואין כל הבדל בין קושי ל"אי-קושי", ההתנהלות האדם ביקום הופכת להיות קלה ומתבוננת על הכל דרך הפרספקטיבה של האלוהות .
 
העבדות הייתה הדרך האלוהית לחזק את עם ישראל בכדי שיהיה מוכן להתפתח, להשתחרר מהמגבלות הפיזיות ולפגוש את האלוהות. וכל זאת דרך עבודה קשה אשר תכליתה שחרור. 
אמרתי בתחילת דברי כי בתוך העבדות קיימת החירות ובתוך החירות קיימת העבדות כי בתפיסה הרווחת "חירות" זה העדר הפרעות ומגבלות, יכולת לנוע ליהנות כאשר תפיסה זו היא למראית עין בלבד כי מיד עם הופעת הקושי הקטן ביותר נאבדת חירות זו.
 
אלה המחוברים לאנרגית החג יחוו בתקופה זו קשיים, התלבטויות ולחצים אשר נועדו לעמת אותם עם החירות שבתוך העבדות. תפקידם לחפש בתוכם ולמצוא את נקודת החירות למרות הנסיבות מסביב.
מקובל לקראת פסח לעשות סדר, קרי ניקיון, לעבוד ולעמול, לצבוע, לסייד, לנקות. כל זאת על מנת "למחזר" את המאמץ של העבדות, ובעזרת האנרגיה של החג וההתכוונות והשמחה לקראתו הופכות הכנות אלה לחירות בתוך עבדות.
פסח הוא חג מאד משמעותי לעם ישראל, לא ברמה הפיזית אלא ברמה המטאפיזית. היכולת להיהפך לעם בעל שוויון ותפיסה של האלוהות המטאפיזית, עם יכולת התמקדות ברוח "בהעדר עקבות פיזיות וקשיים" הם אותו הגרעין אשר יצר "עם סגולה" אשר זכה להיות נבחר כאור ביקום הזה.
בהכנות לחג ההתכוונות צריכה להיות בחירות שבעבדות ויש לקדם בברכה כל קושי ומגבלה אשר צצים, להתייחס אליהם בכל הכבוד הראוי כי לא סתם נוצרו.
 
הרבי
 
מירה כהן ודניאל נוראל
www.messarim.co.il
 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.