עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

"מתודעה אישית לתודעה אלוהית" 
מאת: דניאל נוראל ומירה כהן 
     
 
יום שבת 30/12/06, שבת שלום, ברוכים הבאים לעמק שבו נא.
 
הסתכלותכם על בעיותיכם הנה הסתכלות אישית ומתוך החוויה של האני הפרטי, תודעתכם והרגליכם מושרשים בחוויה זו כמסלול אשר מוליך אתכם בו.
אך, לא כך הם פני הדברים. ראייתכם זו הנה ראייה מתוך "אני" אשר שם סביבו מגבלות וקשיים, כאשר מגבלות אלה מצמצמות את יכולתו לשנות, לצמוח ולגדול.
התייחסותו של האדם לעצמו מבעד למסך זה, (תודעה זו), הנה המגבלה העיקרית שלו. תפקידכם ללמוד ולשחרר מגבלות אלה ולעבור "מתודעה אישית" "לתודעה אלוהית", ורק אז תצליחו לשחרר עצמכם ולהשתחרר מן המגבלות.
עם כל הידע וההבנה אין זה מספיק כלל, היות והשחרור מושג מתוך הארה ותובנה של חסד, "אור ישיר" אשר בהרף עין הופך את הידיעה וההבנה לחוויה. הדרך להגיע לכך היא דרך הדבקות, התפילה והבקשה ולא דרך ה"פולמוס" והבנת הנקרא, דרך פתיחת ערוץ הלב לאהבה נועם וקבלה בכל שלב ושלב של חיי היום יום.
 
אין זו פעם ראשונה שאני מעלה דברים אלה וגם אין זו האחרונה, היות ושוב ושוב צריכה התזכורת להדהד בתוככם כשעון מעורר אשר כיוונתם ליקיצה. עליכם לדעת כי נתונים להשפעות הנכם, וכי שאלת "התרנגולת והביצה" הנה התניה שכלית לפיה הנכם מבלים את חייכם.
התניה זו אינה רק בתפיסה המודעת שלכם, אלא היא מושרשת בשכלכם כ"אקסיומה" דרכה הנכם מעבירים את "סרט חייכם".  הנכם פועלים דרך אותן התניות ומושכים אליכם דומה. אינכם מסוגלים לשנות את הדברים היות והנכם נתפסים ל"עובדות" שיצרתם המהוות מגבלה לשינוי.
לדוגמה: הרי אם "המצב הכלכלי קשה" מה הפלא שאיני משתכר, אם יש רעב בארץ מה הפלא שאין לי. יש כאן הליכה בתלם של "ראייה קולקטיבית" המנחה את הקו ואין כל אפשרות לצאת מספירלה זו כי האמונה הרווחת, היא דעת הכלל, התנהלות הכלל.
ברמה האישית כאשר אין הכסף והשפע מצויים בידי קיימת הוכחה למחסור, (דעת הכלל), ומכאן שאיני מסוגל לשפר את חיי וזו העובדה המנצחת. וכאן שאלת "הביצה והתרנגולת", מה קדם למה? התייחסותכם לדברים אשר הנם רצף של דעת הכלל או היכולת שלכם לשנות את הדברים מתוך אמונה שלכם ודבקות באלוהות.  
 
אם הנכם יודעים כי כל תופעות היקום הפיזי הנן נזילות ולפי "תורת הקוואנטים" אין דבר ממשי אלא למראית עין, מדוע הנכם בכל זאת נתפסים לסביבתכם ולמצבכם כאקסיומה המעצבת את חייכם? מה חסר בכדי שתסכימו לשנות את התמונה המוחית של מי שאתם בתמונה "מוחית" שונה?
הבחינו, הרי אי זה משנה כלל אלא לכם אם הצלחתם לשפר את חייכם מקושי לקלות. כל שעליכם לעשות הוא בניגוד להסכמה הכללית הקיימת של כל מה שיש, ליצור ביצה חדשה אשר התרנגולת שתבקע ממנה תהיה שונה, תרנגולת בצבעי זהב ותכלת, גאה ושמחה.
 
מה לדעתכם קיים? האלוהות כמכלול המכיל את הכול, או האדם במחשבותיו והתייחסותו לעצמי המצומצם שלו עם רגשות של תסכול ,קורבניות ומכאן טענות לבורא עולם? התשובה היא גם וגם, ואולי מעצם הקיום הדואלי של שני הצדדים אתם יכולים לבחור אחד לשים עליו את אמונתכם.
הלימוד הגדול ביותר של האדם הנו לשחרר את ראיית הדברים הפרטית והאישית. האמונה צריכה לזרום כדם בעורקיו ואז כל כולו חדור באלוהות ואמונה יבין כי אלה מסביבו תופעות אשר נוצרו אך ורק בכדי לשחרר אותו מהן.
כבר אמרתי זאת בעבר, אין תופעות מופיעות בחייו של איש אלא כ"מראה" לגודל האמונה שבו. החיים הנם "פזל" ותשבץ אשר הנכם יוצרים וגם פותרים. למעשה הפיתרון בידכם ועל פי הפתרון הנכם יוצרים את השאלות ואז גם מנסים לפתור אותן.
מעבר לתיאוריה של כל מה שנאמר במובן הפרקטי עליכם לשבת בעמק ולספוג תדרים של אהבה, להתאמן בתדרים אלה על ידי נתינת האהבה סביבכם. עליכם להתכוון ולהגדיר משימותיכם ועליכם להבין כי הנכם כ"ישו" אשר למרות כל מה שעבר עליו מעולם לא היה קורבן אלא מלך.
 
הרבי
 
מירה כהן
דניאל נוראל
למסרים נוספים   www.messarim.co.il
 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.