עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

אינסטנט פנג שואי  
מאת: שרונה פומס 
     
 
לאחרונה סיפרה לי בתי בת ה-14 על תוכנית עיצוב ששודרה בערוץ טלוויזיה פופולרי. בתוכנית התארחה "מומחית" לפנג שואי אשר הסבירה כיצד לשדרג את חדר השינה. היא תיארה ברצינות גמורה את חשיבות מיקום הקריסטל באזור הדרום מערבי של החדר, לא שכחה לציין שיש להוסיף זוג ברווזים וזוג אבנים ורודות, כל זאת כדי לשפר את הזוגיות של דיירי החדר.
"זה לא פנג שואי, חמודה," עניתי לביתי שצפתה בתוכנית והייתה בטוחה שמדובר בעצות בעלות חשיבות.
למענה, למען אנשים רבים שאינם יודעים מהו הפנג שואי האמיתי ולמען עתידו של הפנג שואי בארץ בחרתי לספר מהו פנג שואי ולנסות לעשות סדר בדברים במידת האפשר. הרי על פנג שואי מדובר, לא?
בשיטוט אקראי בפורומים של האתרים היותר רציניים באינטרנט  מצאתי תשובות "מומחי פנג שואי". לפניכם מספר דוגמאות:
שאלה: שלום...ברצוני לדעת האם נכון לצבוע חדר שינה הורים בשני גוונים של חום בהיר. ומה עדיף שטיח מקיר לקיר או פרקט?
תשובת "המומחה"- טוב לצבוע את הקירות בשני גוונים. לגבי ריצוף אני ממליצה יותר על פרקט כיוון שיותר קל לנקות אותו. שטיח סופג המון אבק וכתמים שלא ניתן להורידם לגמרי. במיוחד בחדר שיוצא לחצר, עלול להיכנס לכלוך רב.
פנג שואי לא עוסק בעיצוב פנים!
שאלה: האם נכון או לא לתלות מראה מול דלת השירותים?
תשובת "המומחה"- מראה צריכה לשקף רק דברים יפים וכשהיא ממול השירותים יוצא שמכפילים את כמות השירותים בבית. לכן, לא מומלץ לתלות מראה מול השירותים.
אני מכירה עשירים מופלגים שתולים את המראות מול השירותים הרבים שיש להם בבית ואפילו על התקרה...
שאלה: שלום,הייתי רוצה לדעת איך עלינו לעצב את חדר השינה כדי להביא אליו זוגיות וברכה (למישהי שכבר התגרשה וכבר הרבה זמן לבד) כמו כן, מה כדאי לשים בכניסה לבית למזל, בריאות וברכה?
תשובת "המומחה"-  תמונות של זוגות מאושרים על הקירות מומלצות ביותר. שיהיה בחדר סדר, ושלא יהיו בגדים ונעליים מפוזרים. מומלץ גם לשים זר פרחים קטן (פרחים אמיתיים).
מומלץ לבדוק אם היועצת עובדת בחנות פרחים?
שאלה: שלום, ברצוני להתייעץ לגבי מיקום האמבטיה. יש לנו אמבטיה + שירותים (חדר אחד) עם שתי דלתות (נכנסים לשירותים ואמבטיה וממול דלת כניסה למרפסת שירות - דלת הזזה) מה אפשר לשפר? מאחר ומבדיקה בספרים הבנתי שהדבר יכול לגרום לחולי של בני המשפחה. תודה מראש
תשובת "המומחה"- אמבטיה + שירותים לא יכולים לגרום נזק לבריאות אם הם צמודים לחדר שירות.
אני מניחה כי לקיסר בסין העתיקה היה חדר שירות !?
שאלה: כיצד להעצים יצירתיות?
תשובת "המומחה"- יש מספר דרכים לעורר יצירתיות, כגון אבני קריסטל, ושימוש באלמנטים המייצגים את תחום היצירתיות
האם המומחית מוכרת גם אבנים? 
שאלה: אודות המלצות יועצת פנג שואי שביקרה בביתה.
תשובת "המומחה"- "...מפתיע שהיא לא התייחסה לאזור הזוגיות בבית ומכשירי החשמל מאחר והם חלק בלתי נפרד מהאלמנטים של הבית. לצערי ישנה תפיסה שגויה בנוגע לפאנג שוואי אצל חלק מהיועצים המבססים את הייעוץ  על פי טכניקות ומפות שונות ומתעלמים מפיתוח האינטואיציה."
 
בפורומים השונים תוכלו גם לקבל תשובות לשאלות כגון: האם צבע כחול מתאים לשירותים? איך חיים בזוגיות טובה אחרי ששני ברווזים נפלו ונשברו? כיצד זוגיות עלולה להתפרק בגלל תמונה של דגים בחדר השינה? ועוד ועוד. מקצת מהתשובות שלא תמצאו באינטרנט תוכלו למצוא כאסופה של דברי הבל בספרים המתיימרים לכתוב על פנג שואי מקצועי.
לפניכם מספר עובדות
 
הפנג שואי הקלאסי אינו  קשור לסימבוליקה ולא לחפצים.
צבעים קשורים יותר לעיצוב ולתרפיה מאשר לפנג שואי קלאסי.
הפנג שואי אינו קשור לשינויים גיאופטיים או לגיאו-ביולוגיה.
הפנג שואי הקלאסי אינו דן בתחושות אישיות או באינטואיציות.
לפנג שואי הקלאסי אין שום קשר לחפצים או לקירות הבית.
הפנג שואי הקלאסי לא קשור לתקשור.
בפנג שואי הקלאסי לא קיים אזור זוגיות אחד, אם בכלל.
הפנג שואי הקלאסי הוא שיטה שמטרתה לקדם איכות חיים. עקרונות היסוד שלו מתבססים על  מיקום, כיוון האנשים והמבנה. הפנג שואי אינו אומר בצורה חד משמעתי מה מותר ומה אסור, ובוודאי לא לגבי חפצים שאין להם כל ערך חוץ מאשר לאלו שקונים אותם או מוכרים אותם. גם בבתים שאין בהם אביזרים מיוחדים, קריסטלים, ברווזים או תמונות של דגים חיים אנשים חיים שלווים, מאושרים והרמוניים.
 
כל אחד יכול להיות יועץ פנג שואי. כל אחד רשאי לכתוב ספר כזה או אחר שבו אסופה של חוקים מועתקים או ממוצאים שלהם אין אחיזה מדעית או קשר כלשהו לפנג שואי הקלאסי האמיתי.
לא כל מי שכותב ספר או מופיע בתקשורת הופך מיד למומחה דגול. לצערי, תחת המסווה של הרצון לעזור, יש פה עסק לכל דבר העלול אף להסב נזק.
בצורה אנלוגית, הכריזה מדינת ישראל השבוע, לאחר עצירת מנהיגי החמ"ס : "לא נניח יותר לפושעים להסתתר מאחורי חליפות עסקים" .
האמריקאים מכנים זאת "מקדונלדיזציה של הפנג שואי". בדומה למק'דונלדס, אנשים מבקשים מהפנג שואי פתרון מהיר ומיידי ללא התחשבות בתוצאות לטווח הארוך. אך ההבדל העמוק הוא שמק'דונלדס מציעה את אותם המוצרים בכל מקום בעולם. בכל מקום שבו נקנה המבורגר נדע למה לצפות... בפנג שואי הדבר לא כך.
המטאפיסיקה הסינית מאבחנת את חייהם של אנשים ומנבאת את העתיד שלהם על סמך נוסחאות. הרפואה הסינית, האסטרולוגיה הסינית והפנג שואי כולם עובדים עם נוסחאות. לדוגמה: חזית ועורף (Sitting & Facing) של מבנה, ניתן למדוד באמצעות המצפן בלבד. בשום מקרה אי אפשר לעשות זאת על סמך אינטואיציה. כאשר הדברים נעשים על ידי מומחים, כל מבנה או שטח שיבדקו על ידי מומחה פנג שואי לפני שלוש שנים או בעוד עשר שנים, יקבלו אבחון דומה.
לאינטואיציה ולניחוש אין קשר לפנג שואי. נראה את אותם "המומחים" עומדים במבחן בעת הצורך  לנחש את המספרים של הלוטו.
כן, גם בין בתי הספר לפנג שואי השונים המצויים במזרח קיימים ויכוחים, אך אלו עוסקים ביישום הנוסחאות השונות. לדוגמה: האם להשתמש בנוסחת מים או בשואן קונג דה גואה. הוויכוחים הללו מתבססים תמיד על עקרונות היין והיאנג וחמשת האלמנטים והם מקצועיים לחלוטין, בדומה לכל תחום עיסוק אחר.
כל מי שעובד עם צ'י (אנרגית החיים) יודע עד כמה התחום הזה דורש מיומנות, חקירה ולימוד של שנים. כשאנשים מדברים על אנרגיה יש לזה משמעות. כשהרופאים מדברים על אנרגיה הם  מתבססים על הנחות מדעיות. אין כלום בין החלטות אישיות לאנרגיה של מבנה. כי במדע אנרגיה דורשת מאיתנו את היכולת לעשות עבודה.
 
השבוע התקשרה אלי אישה וביקשה ייעוץ לבית חדש אותו היא בונה. היא אמרה שהיא מאוד רוצה אותי כיועצת אך היא מתלבטת ביני לבין יועצת נוספת כיוון שבניגוד אלי היועצת השניה הציע כחלק מתהליך ייעוץ פנג שואי ייעוץ אודות בחירת אריחים לאמבטיה, צבע ארונות המטבח ושהיא תלווה אותה עד הפרטים הקטנים. המלצתי לה ללא הסוס לקחת את אותה בחורה. כיצד אסביר לה שאין לזה משמעות? שזה מעיד על ייעוץ בעיצוב פנים ולא ייעוץ פנג שואי מקצועי? למי היא אמורה להאמין ועל סמך מה? הרי אם המטבח ממוקם במיקום בעייתי איזה משמעות יש לצבע הארונות?
 
בשנות ה-30 של המאה העשרים, החלו לדבר בארצות הברית, שאדם מאושר הוא זה הלקוח אחריות על גורלו. בשנות ה-50 של אותה מאה, החל מטיף נוצרי לדבר על חשיבה חיובית בדרך אל האושר. בדומה לכך, הפך הפנג שואי לעוד שיטה פסיכולוגית המבטיחה תוצאות אם יש כוונה. כוונה זו מתעצמת כאשר היא מתחברת לפריטים גשמיים, שאפשר לראותם ולגעת בהם. כך, אנשים הנמצאים במצב בעייתי יכולים לקבל שביב של תקווה.
אולם...
פתרונות אלו נותנים לאנשים אשליה מזויפת של שליטה.
עם הזמן, אנשים הופכים תלותיים ב"מומחים" אלה הנושאים בחיקם עצות בוסר לתרופות פלא במסווה קסום ,אקזוטי ומפתה של סודות מסין העתיקה.
יש אנשים הסבורים שאם הם לא קיבלו את מה שהם רצו בתרבות שלהם אולי יקבלו אותם מתרבות אחרת.
מהנדס ואדריכל מחיל הים הבריטי שגר ועבד בסין יפן וסינגפור שלח מכתב לאגודת הפנג שואי האמריקאית  ובו כתב: "יש לי כבוד רב לפנג שואי המסורתי. זה עובד. אין פה שום דבר מיסטי למעט התיאורים שבאו  להסביר תופעות טבעיות כדי שאפשר יהיה לדון בהן ולעבוד איתם. זה מה שאני יודע אחרי הכול אני בסך הכל אדריכל בחיל הים. עם מורה טוב ולימוד מוצק כל אחד יכול ללמוד יישום פנג שואי ואחרי כמה שנים אף  ליישם את זה. ברור לי שמומחי פנג שואי במערב לא למדו פנג שואי  לעומק. כפי שמצפים מידע. רבים מהם הנם וודאי מומחים מזויפים...." .
שקספיר אמר: "אני באתי לכאן לא להלל את קיסר אלא כדי לקבור אותו.  באתי לדבר על נושא קיצוני בכך שהוא מכעיס. אנסה לצחוק לגביו אך ייתכן שיכעיס אתכם."
חשוב לומר,שיועצים רבים, שלא באשמתם, התפתו לקדם את החיים שלהם דרך שיטה המזמינה איכות חיים. אותם "מומחים" מוזמנים להמשיך ללמוד כדי לתרום גם לעצמם וגם לאנשים סביבם.
אווה וונג, מומחית בעולם הפנג שואי, לתנאי סביבה ושטח  אמרה לאחד היועצים בגרמניה שהבעיה היא שאנשים רבים המתיימרים להיות יועצים  נראים כמוני ויש להם שמות סיניים.
 
פנג שואי עוסק בהרמוניה, לכן כל אדם מוזמן לנהוג בחופש כאוות נפשו. עם זאת, אסיים בדבריו של לארי סנג, אחד המומחים בנושא, יו"ר המכון האמריקאי לפנג שואי שנוסד ב-1991. "אנשים מוזמנים לעשות  כל דבר אם הם חושבים שזה נותן להם תקווה. יש לי רק בעיה אחת שהם קוראים לזה פנג שואי".
 
 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.