עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

תקשור "חודש אלול" - "מסרים מן העמק" 
מאת: דניאל נוראל ומירה כהן 
     
 

יום שבת 9/09/06, שבת שלום, ברוכים הבאים לעמק, שבא נא.

חודש אלול הינו חודש של סיום דברים, לכן הוא חודש של שמחה לקראת התחלה חדשה בחודש תשרי. אולם אם קיימים דברים שטרם באו על סיומם בגלל חוסר החלטה או חוסר ידיעה מודעת מה הם זהו הזמן לגלותם, לחקרם, לעשות חשבון נפש, לפשפש במעשיכם למצוא אותם ולנסות לפתרם.

לצורך גילוי ואבחון אותם דברים עליכם לפנות בבקשה מכוונת לקבל תשובה. עליכם "לשאול" מה הם אותם הדברים אשר טרם סיימתם את הטיפול בהם, דברים אשר מונעים מכם לעלות מדרגה בגלגל השנה הנפתח ולהיות במקום אחר.
תפקידכם לאתר נקודות אלה והדרך לאתר אותן היא לשאול את עצמכם בקול שאלה: "מה אינו שלם במעשי"? "מה אינו עובד נכון על פי רצון הבורא"? להיות מוכנים לקבל את התשובות ואז גם לבחון את אפשרויות התיקון.
אינכם יכולים לתקן לבד, עליכם לבקש עזרה, להציג את הבעיה והנקודה עליה הנכם מבקשים עזרה. להשקיע מחשבה ותכנון "כיצד הנכם יכולים לטפל בה", ולאחר מכן אכן לטפל.

חקירה זו תיצור בכם הרגשה של התקדמות, שליטה, וגם אם לא תצליחו לתקן את הנקודות לפחות תעלו אותן על פני השטח ותתייחסו לקיומן. נקודות אלה אם במודע לא יטופלו על ידכם תפגשו אותם באירועים אשר "יקפיצו דרמות" בחייכם ואז תצטרכו לטפל "בחירום".

דעו כי כל הפרשנויות הניתנות לרוחניות אינן אלא מסתכמות בשלוש מילים - "פשטות ויושר לב", שום פרשנות אחרת אינה עולה בקנה אחד עם המושג רוחניות.

כוונת הבורא היא כי האדם יביא את עצמו עד למקום של אהבה כי רק דרכה "יזכה לאורו" וזו העבודה כולה. לכן אין להרבות בלהג ובפרשנויות, כל המשתוקק להגיע למקום הזה עליו לעשות אבחנה מאד ברורה בין אמת, להעמדת פנים, ואמת זו עליו לגלות אלא בתוך עצמו, כי שם הוא המפגש האמיתי, והתוצאה של מפגש זה היא ענווה, צניעות ואהבה. פרשנות אחרת הנה משחק, התחכמות והעמדת פנים.
היקום הפיזי הנו שדה אימונים, כל הרואה בו שדה של הנאות ומנסה להתענג עליו בדרך החושים שוגה בתפיסתו. מלבד ההתנסות אין בו כלום ונא לא לטעות, אושר ושלווה אינם קשורים להנאות החושים. הנאות החושים אינן תחליף לאהבה אלוהית ודבקות, אמונה, התנסות ולימוד.

יש היום ולכל אורך ההיסטוריה ניסיונות לפרש רוחניות וליצור סביב הרוחניות מיסטיקה, טקסים ופולחנים, הסברים, התנסויות. וקיימים שני אפיקים לדברי אלה, אפיק אחד הוא דרך תעתועי "הנָגַד", (הצד האחר), בעזרת דפוסי המחשבה וההכרה, אפיק שני דרך ההכרה העצמית, הגות והדממה, משם בוקעת ועולה האמת, היא הטוהר והאהבה.
אם האדם בכל רמ"ח אבריו אינו חושב וחי את האלוהות בתוכו ופועל מתוכה, ועדיין טובתו האישית והאגואיסטית לנגד עיניו, אזי פועל הוא מתוך "הנָגַד" אשר גם הוא חסיד גדול של הרוח.


מירה כהן
דניאל נוראל
www.messarim.co.il
 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.