עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

זוית שונה על הגבריות והנשיות! 
מאת: יהודה נחמד 
     
 
CCM00550.jpgברוב התורות והתפיסות הרווחות בעולם המודרני רואים ומדגישים את השוני וההבדל הרב שבין הזכר והנקבה, כך למשל בפסיכולוגיה, בפילוסופיה, בפמינזם ובמצואיזם.
האומנם ההבדלים בין המינים כל כך מהותיים שאיננו מסוגלים להבחין במשותף ובמאחד שכל כך משמעותי: הצורך האנושי לאהוב ולהיות אהוב כשבבסיס ומעל המשיכה המינית, התשוקה, התאווה האינסטיקטים, להמשכיות בהבאת צאצאים, חוקי הטבע והאבולוציה עומדת אהבת אמת והצורך בהגשמה ובמימוש עצמי באהבה שלימה, ובכך להבדלים שבין המינים אין שום משמעות כלל.

במרבית המקרים האנושיים, לדעתי השוני והבעיתיות נובעים מחוסר המסוגלות האנושית (המצב הנוירוטי) להגיע למימוש שלם של האהבה והראיה - הגירושים המרובים, וחוסר הסיפוק והאושר בחיי המשפחה והזוגיות לאחר תקופה מסויימת של חיים יחד (יש יוצאים מן הכלל כמובן).
והנוסחה להצלחה, לדעתי, מתחילה בשאלה איך האדם גבר או אישה חי עם עצמו. קודם בעולמו הפרטי האישי הפנימי. האם הוא נוטה לתסכול, כעס, ביקורתיות וההאשמות, או שהוא חווה שביעות רצון וסיפוק, ואינו נוטה לקשרים תלותיים. והכי חשוב: האם טוב לך גם כשאת/אתה לבד עם עצמך זמן מסויים?
עיקר הדגש אמור להיות בעבודה: עבודה רוחנית, רגשית על עצמנו (עיין הספר אינטלגנציה רגשית).

הרעיון הוא שאנשים שאינם שלמים באמת עם עצמם מנסים להשלים את עצמם באמצעות בני-זוג ולכן הקשר שהם יוצרים יחד הוא אשליה של שלמות, כשלמעשה זו רק השלמה של שני חצאים. לעומתם אנשים שלמים יוצרים יחד שלמות אינסופית משום שכול אחד מהם הוא שלם בפני עצמו. רק שני אנשים שלמים באמת יכולים ליצור זוגיות שלמה אמיתית ומאושרת באמת. מכיוון שהאהבה בזוגיות ובכלל רק אהבת אמת ומבוססת על רעיון השלמות ולא ההשלמה.
יש מצב אנושי שבו הגבר והאישה מסוגלים לקירבה אמיתית ולאינטימיות מופלאה, ורבת סיפוק ושלווה ובקבלה שלימה ובנתינה מושלמת אחד לשני.
האהבה חייבת להגיע מרובד הנשמה.
הגבר בן ימינו חייב להגיע לפחות למודעות רוחנית בה אין משחקי מאצו או אגו-אגואיזם, ולהבין את משמעותה של רכות. וללמוד לקבל את האישה כשוות ערך, זכויות ומעלות.

האישה בת-ימינו הנוירוטית, בעיקר חייבת ללמוד שלא לראות בגבר את "פותר הבעיות" הכוונה שלא להתלות בו לא כלכלית וגם לא רגשית. לעבוד על עצמאותה. ובעיקר לשני המינים שלא לחוות חרדת נטישה. ברוב המקרים דווקא החשש לאבד את בן הזוג ותחושת הבעלות והרכושנות היא שפוגמת ביחסית התקינים והמאושרים שיכולים להתממש בחדוה, בשמחה ובאושר בחיי כול זוג בפוטנציאל.
אהבת אמת היא תכלית הקיום על פני האדמה וגם תכליתו של האל הכול יכול.
לא לחינם שרו הביטלס "כול מה שאנו צריכים זה אהבה". אהבת אמת שבה ורק בה האושר והשמחה העונג והחדוה.
ובאהבת האמת כמובן שלכם רק באהבת אמת יהודה נחמד מחבר הספר "רגש-חיים-רק אהבת אמת" (להשיג בחנויות סטימצקי)

ולהתרשמות נוספת עומד לרשותכם אתרי באינטרנט:
יהודה נחמד- רוחניות מיסטיקה והאהבה.

http://idan-hadli.net/vhosts/y_nechmad

וליעוץ אישי, הדרכה, חוגי בית והרצאות:
טלפון נייד: 4232208 – 054
כתובתי: ת.ד. 3043 בת-ים 59130.
 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.