עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

אוראנוס בדגים 
מאת: אסתי תירוש 
     

אוראנוס ישהה במזל דגים בין 10.3.2003 לבין 12.3.2011.


היסודות שלו הם גם אויר וגם אדמה והוא בן מזל דלי.

 

אוראנוס, כוכב הלכת השביעי במרחקו מהשמש ומרחקו הממוצע מהשמש: 2,872,450,000 ק"מ. הוא משלים את הקפת השמש אחת ל-84.06 שנה בקירוב ונמצא בכל מזל קרוב ל שבע שנים. כיוון הסיבוב של אוראנוס מנוגד לזה של רוב כוכבי הלכת האחרים במערכת השמש. הוא יוצא דופן גם בכך, שציר סיבובו מכוון כמעט בדיוק אל השמש. (אולי הדבר מצביע על אופיו השונה והמשונה).

את אוראנוס גילה האסטרונום ויליאם הרשל בשנת1781.
בשנת 1977 נתגלתה סביבו מערכת של טבעות ובה 9 טבעות במרחק 42,000 עד 51,000 ק"מ מפניו. כיום ידועים 20 ירחים שלו.
גילויו  של כוכב בלכת הראשון מחוץ למסלול שבתאי (סטורן), סימן פריצה מהפכנית מעבר למסגרות, לגבולות ולתחומים של שבתאי, מרידה במוסכמות ובסדרי העולם הישנים וחיפוש אחר אמת חדשה.

אוראנוס הוא כוכב בלתי צפוי ובלתי יציב ומקושר בדרך כלל לשינויים פתאומיים. חופש וייחודיות הנם תכונות, שאנו משייכים לכוכב זה המושך אליו כישרונות גאוניים וחידושים. אוראנוס בדרך כלל מופיע כרעידת אדמה קוסמית או כרעם ביום בהיר המנער את חיינו ואת החברה בה אנו חיים וזאת על מנת לשחרר אותנו ממגבלות מיותרות.

כוכב זה, מסמל את הצורך האישי לחוש משוחרר ממחויבות, ללא הגבלות, להשגת המימוש העצמי והיעוד האישי. אי תלות, חשיבה מקורית, חדשנית ויוצאת דופן, תפיסה מהירה – "אלקטרונית", רעיונות מבריקים, כושר המצאה וניצוצות גאוניות, הם מתכונותיו. מודגש כאן הסירוב להיכנע לכל תכתיב, אשר אין כלפיו הזדהות. הוא מסמל את ההתפתחות הרוחנית, שמעבר לגבולות החומר, אל עבר מימדים חדשים ומציאות אחרת, חיפוש אחר אמת וצדק ושאיפה לקדמה, לשינויים ולחידושים.

מסורת או כללי התנהגות נדחים על ידו בהיותם, עבורו, גורמים המעכבים ומגבילים ביטוי של האישיות הפרטית.

בשימושים חיוביים – הוא כוכב הקדמה, מעניק חשיבה מתקדמת, רעיונות מקוריים, טכנולוגיה מתקדמת  ובעיקר מודעות חברתית לנושאים בעלי ערך רוחני. הוא נמשך לדברים שמעל ומעבר ואינו מאפשר לנו לדרוך במקום.
הוא כוכב דו-מיני- גם זכר וגם נקבה. טבועה בו הנטייה להיטיב עם החברה, להעביר לה מסרים ערכיים ולהביא אותה למצב של חופש והתפתחות, תוך מתן חופש ביטוי ומקוריות לאדם הפרטי. בעבור אוראנוס חומרנות לשמה מגבילה התפתחות.

בהיבטים שליליים או בהכוונת הפוטנציאל האוראני לכיוונים שליליים, אוראנוס מסמל את האנרכיה, את הקיצוניות (הפאנטיות) חסרת הפשרות ואת השימוש במעוות בכוח השלטוני.  באופן אחר, הדבר בא לידי ביטוי במהפכנות  ובמרידות, כנגד שלטון או סמכות, הן בתחום האישי - הבית והמשפחה והן בתחום החברתי, המקצועי או הפוליטי. כוכב זה הנו אחראי על תסיסה חברתית, על התמרדות הנער או ה פועלים או של מגזרים שונים במשק נגד הממשל או נציגיו. כל דבר פתאומי, מפתיע ויוצא דופן ובלתי ניתן לצפייה מראש, הנם בתחום שליטתו. הוא מנפץ כל דבר, שקפא על שמריו והורס כל דבר, שממילא אמור היה להיהרס וכך, אפשר בהחלט, לקרא לו כוכב העתיד. למרות הנאמר לעייל, יש בו מתח נפשי גבוה, נטייה לשיגעון ואף לסטיות.

מהלכו במזל דגים
בתאריך 10.3.2003 אוראנוס נכנס למזל דגים, לראשונה מאז שנות  ה-20 של המאה ה-19. אוראנוס שהה במזל דגים עד 14.9.2003 ואז חזר בהילוך נסיגתי לתוך מזל דלי. אוראנוס חזר שוב למזל דגים ב- 30.12.2003 וישהה שם עד ל- 12.3.2011.

כשאוראנוס חלף על פני מזל דלי בו הוא הכוכב השליט,  משנת 1993 ועד שנת  2002 הבחנו בשינויים רבים בעולמנו. היה גידול אדיר בטכנולוגיה  ובתעשיות הקשורות לה.
פיתוח אביזרים שונים, האיצו את קצב החיים, בחיינו היום יומיים. יותר ויותר אנשים רכשו מחשבים לביתם, שלחו דואר אלקטרוני, שוטטו ברשת האינטרנט, נהנו מטכנולוגיה דיגיטאלית, רכשו טלפונים סלולאריים, מחשבים ניידים  ופאלם. מוצרים עודכנו או הוחלפו במהירות ע"י טכנולוגיה מתקדמת.  לחילופין, הפוטנציאל הקר והמחושב של אוראנוס במזל דלי, הדגיש  דרך האדם האינדיווידואלי ודרך קבוצות את הסכנה, שבמתן רשות לטכנולוגיה לבודד אותנו מעצמנו ומהחברה בה אנו חיים.
מיד לאחר שאוראנוס נכנס למזל דלי, התגלתה עוצמתו המפתיעה והפתאומית בארץ על ידי רצח יצחק רבין ז"ל ובארה"ב, אירוע התאומים ב-11.9.2001 ומאז מעשי הטרור והמהפכה הדתית הפאנאטית לא פסקו.

עתה, עם כניסתו של אוראנוס למזל דגים, אנו עומדים לחוות מציאות שונה ואחרת. יותר לא נחווה מציאות חיצונית אובייקטיבית, אלא דווקא, נחווה את המודעות האישית של המציאות שלנו, כפי שאנו רואים אותה. את האמנות האישית שלנו, זיכרונות והרגלים אודות התפיסה האישית שלנו את החיים והשפעות של העולם שאנו חושבים ומאמינים, שאנו רואים בעיני רוחנו. אנו נתעניין פחות בכאן ובעכשוו ונתעניין יותר בנשמת החברה ופחות בבעיות של הפרטים שלה.

אי לכך, כשאוראנוס נע לעבר מזל דגים אנו יכולים לצפות לניתוץ ולניפוץ גילויים בתוך המודעות של הפרט ושל הקולקטיב. במילים אחרות, אוראנוס בדגים יספק הזדמנויות לשינוי במודעות, אשר תאפשר  לייחודיות האוטנטית שלנו להתגלות ולפרוץ החוצה, מתוך כל מיני מודעויות מלאכותיות ומותנות שהיו עד היום. אנו נוכל להשיג הבנה דגית אמיתית, בהבנה, שכל  אחד מאיתנו, בעצם, קשור לכולם ושהכול קשור בהכול ואי לכך, לכל אחד מאיתנו  יש גישה ישירה לשלם בעבור קבלת מידע והדרכה. באופן דומה, בהיותנו  יחידים של השלם, כולנו נתרום ליצירת המציאות הקולקטיבית, הנראית לעין.

דת ומיסטיקה יתפסו מקום חשוב בחיים, האנשים יהיו אידיאליסטים יותר ופחות פרקטיים וירצו להמשיך ולחיות בתוך החלום, שהם בנו ופחות לחיות במציאות.

אירועים אפשריים במהלך אוראנוס במזל דגים
·  רפורמה בבתי חולים ובתי סוהר, שיכולים להגיע דרך אירועים כמו: שערוריות ושחיתויות.
·  טיפול יותר הומניטארי בקבוצות, שנדחו ע"י החברה.
·  גידול בשיתוף פעולה בין המדע לבין הטיפול בריפוי אלטרנטיבי ובתפילות.·  פריצה בריפוי תרופתי וגידול עסקי בחברות התרופות. (בדומה לגידול בחב ההייטק בשנות ה-90).
·  שמירה אדירה ופיקוח על סחר בסמים. (בדומה לפיקוח על משקאות חריפים בשנות ה-20 של המאה שעברה בארה"ב).
·  גידול באפשרות לקבלת מרשמים רפואיים, לא חוקיים, דרך האינטרנט.
·  גידול במספר הקבוצות לטיפול בהתמכרויות בנושאים שונים כמו: סמים, אלכוהול, סקס, הימורים, קניות וכו'.
·  כמשנתו של מהטמה גנדי – גילויים מדהימים בנושאים של אי אלימות.
·  גילויים חדשים בהפרעות שינה ופריצה בחקר השינה והחלום.
·  פריצה בפסיכותרפיה ויכולויותיה לקהל רחב יותר (ד"ר פרויד הפך להיות פופולארי בשנת 1920 ואצלנו, לגב' וורדה רזיאל ז'קונט יש תוכנית פופולארית ברדיו 103 FM).
·  רנסאנס בתחום התרבות והאמנות. (בשנות ה-20 של המאה שעברה, הייתה תחיה של השירה הכושית בהרלם, מרתוני ריקודים, ריקוד הצ'רלסטון הטריף את כולם, אומנות ה"ארט דקו" ועידן הג'ז).

מה מצפה לילידי השנים 2003 – 2001
(פעם קודמת, שאוראנוס היה במזל דגים היה בין השנים 1920-1928)

אוראנוס הוא כוכב של דור, כלומר הוא ישפיע על כל אותם אלה, שיולדו במהלך שבע השנים של הילוכו במזל דגים.

מזל דגים הוא רחום ומלא רגש ואילו אוראנוס הוא כוכב נלהב והשגי. לילידי אוראנוס במזל דגים יהיו, אם כך, כמה אבני נגף לעבור.

לדור ילדים זה, יהיו אידיאלים גבוהים מאד. הם ידאגו יותר למה שקורה בעולמם הפנימי, מאשר בכאן ועכשיו. הם יתכננו את מטרותיהם במונחים  מופשטים ורוחניים יותר וכאידיאלים הבאים לידי ביטוי בנשמת החברה יותר מאשר באנשים האינדיווידואליים. רעיונות מיסטיים ודתיים יהיו חשובים למדי לילדים אלה. הם יהיו לא מעשיים, חולמניים ואידיאליסטים לא יעילים ויצטרכו לקבל את העובדה, שעולמם, לעולם לא יהיה מושלם.

זה לא אומר, שלשנות את העולם זה רעיון רע ובעצם הם יהיו טובים בחשיבה יצירתית ובהצבת מטרות, אך הם יהיו חייבים להבין, שאף אחת ממטרות אלו לא תהיה הגיונית ולחלום  על מטרות אלה בלבד, לא יקדם אותם לשום מקום.

למרות, שהם ירצו לחיות בתוך החלום, שבנו ופחות לחיות בעולם המציאותי, יש ללמדם לתפקד בעולם המציאותי, היות וכך או אחרת, זה העולם בו הם ואנו חיים.

 

אסתי תירוש, יועצת תקשורת ומיסטיקנית

טל' 097452293   tiroshe@inter.net.il   www.hashahar.com

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.