עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

ראש השנה הסינית, 2004 – שנת הקוף.  
מאת: דוריה כהן 
     

השנה הסינית מתחילה  בתאריך 5.2, זו התקופה המסמלת את תחילת האביב , ומקבילה לחגיגות  ט"ו בשבט בתרבות שלנו. לוח השנה הסיני הנו שילוב של תנועת השמש ותמיד יתחיל בין 4-5 לפברואר, ותנועת הירח המאפיין עמים שחיבורם לעבודת האדמה והחקלאות ועל פי הלוח הירחי, ימי תחילת שנה זו יהיו בין אמצע ינואר לאמצע פברואר. 

 לוחהשנה הירחי משמעותי לקביעת הקואה של האדם ( בעיקר על פי אנרגיית הצ'י השנתית) ובהתאם משהו מייעודו האישי. האסטרולוגיה הסינית , המורכבת יותר, המכונה ארבעת עמודי הגורל שהם שנת, חודש, יום ושעת הלידה שלנו, לוקחת בחשבון לוחות אסטרונומיים סיניים ( אלמנך) ודרך ניתוח מפת הלידה יש אפשרות לבדוק את מבנה האישיות, דרך החיים, מערכת החיים עם הסביבה החל מילדות, קשר עם ההורים, חברה, בני זוג, משפחה ויכולת מימוש הפוטנציאל האישי הלכה למעשה בכל שלבי החיים מילדות ועד זקנה. שיטות  אלו הנן כלי עבודה בסיסי בידינו, אמני הפאנג שואי בבואנו לבדוק, לתקן ולרפא את הבית ואת דייריו על פי עקרונות הפאנג שואי . אבחון נכון של מפת הלידה (אסטרולוגיה סינית) ומפת הבית (כוכבים מעופפים, קביעת חזית ועורף) עוזר במתן פתרונות מדוייקים לאורך זמן, לעיצוב נכון ובהתאמה אישית עבור כל אדם ובית.
מבנה הזמן הסיני שונה מזה המערבי,
ומחולק במחזורי זמן של 180 שנה, ובתוכם 9 מחזורים בני 20 שנה, בתוך כל מחזור  של 20 שנה, ישנו סבב של תשע שנים , בכל שנה חודש, יום ושעתיים . כשכל מחזור מייצג אנרגיית קוסמית – עץ, אש, אדמה, מתכת ומים  ומערכת היחסים ביניהם .

תורת הגזעים והענפים התפתחה בסין העתיקה ומיוחסת לקיסר הצהוב שחקר את הקשר בין השמים, האדם והאדמה. 10 הגזעים ו –12 הענפים הנם מערכת סינית שפותחה להבנת מבנה הזמן הנ"ל, כל יחידת זמן (עמוד) מתוארת כצירוף של גזע שמימי וענף ארצי.
כל עמוד מורכב משני חלקים :העליון -
הגזע - אנרגיה שמימית, יאנגית, הקשור ליסוד ולאיכות האישית, ומיוצגת בה מערכת היחסים בין חמשת האלמנטים – עץ, אש, אדמה, מתכת ומים  כפי שבאה לידי ביטוי במעגל היצירה, ההזנה לעומת מעגל השליטה, הבקרה במבנה האישיות שלנו.  התחתון – הענף- מייצג אנרגיה ארצית, יינית,  ואליהם משויכות 12 החיות בהורוסקופ הסיני  - עכבר, שור, נמר, ארנבת, דרקון, נחש, סוס, כבש, קוף, תרנגול, כלב וחזיר המורכבות מכמה יסודות. האגדות מספרות על הקיסר השמימי ג'ייד שהזמין את כל חיות  הארץ למשתה, כדי להכיר אותן, ורק  12 חיות הגיעו לארמון, לכל אחת מהן הוצמדה שנה ושעה ביום כהוקרה על המאמץ שעשו להגיע.
מועד ראש השנה הסיני , החל בתאריך 5.2 בכל שנה, מתקרב, והשנה 2004 הינה שנת הקוף.

ברצוני לחלוק עמכם  רשמים וחוויות ממנהגי החג-  טקסים, ארוחות, מתנות וברכות. ידוע כי הסינים מאד מכבדים את האבות, וסוגדים לאריכות ימים, לשפע ולהצלחה, וזה בא לידי ביטוי במנהגיהם.

בסין, ובכל מקום בעולם בו יש ריכוז קהילות סיניות, חוגגים את ראש השנה שלהם ברוב הדר ופאר, תהלוכות ובהן מיטב התחפושות, מסיכות, פנסים אדומים דולקים ומוסיקה נהדרת, כשסמל הדרקון החיובי פופולארי ביותר, טקסים סימבוליים המתארים את הקשר בין האדם לטבע, לשמיים ומהווים מוקד משיכה ועניין.  טקס "ריקוד האריה"  המורכב ממספר אנשים המובילים חלק אחר שלו , פופולארי גם הוא ומרהיב ביופיו.   

כשבוע לפני תחילת החג ( כמו אצלנו בראש השנה ופסח) נוהגים הסינים לנקות ולטהר את ביתם, להוציא ולפנות את המיותר שאין לו שימוש, ואף קונים כלים חדשים לחג. במהלך ימים אלו , לא רק מנקים את הבית, אלא מקפידים לפרוע את כל החובות מהשנה הקודמת, בימי החג לא מלווים ולא שוכרים כסף או חפצים. ביום החג לא משתמשים בחפצים חדים כמספריים או סכינים הנחשבים כחצי רעל, ואוכלים רק בעזרת הצ'ופסטיקס, מקלות העץ. לא משתמשים בביטויים או במילים המזכירים מוות, עוני, מחסור, קושי, שליליות אלא מתמקדים בחשיבה ובדיבור בעלי אופי חיובי כדי לזמן אנרגייה כזו לשנה החדשה.

לאחר הניקוי, הבית עוטה קישוטים צבעוניים על הקירות, תאורה זוהרת הנראית למרחוק, ובאגרטלים הפרחים, כשגולת הכותרת-  פרח הנרקיס המסמל הצלחה חומרית  ושפע, גם לחרצית יש מקום של כבוד – נחשב כפרח בעל אנרגיית הצ'י החזקה ביותר. משלבים ביניהם ענפי שזיף פורחים המסמלים נחישות והתמדה, ענפי עץ אורן המסמל אריכות חיים, וקני במבוק המסמלים גמישות, פרחי לילך ופיאוני – פרח האהבה הסיני לחיי נישואין טובים. יום ראש השנה הסיני נחשב ליאנגי ביותר בשנה, מבורך בשפע, הצלחה, ומזל. אנרגיה זו מתפרשת על פני מספר ימים בהם נהוג להדליק זיקוקין , לשלוח לשמיים את האנרגיות השליליות של השנה הקודמת.

בזמן חצות ליל החג הראשון נוהגים הסינים לפתוח את כל הדלתות והחלונות בבתיהם ובבתי העסק, לנקות אנרגייה שלילית ולפנות מקום לכניסת אנרגייה חדשה וחיובית.

ארוחת החג עשירה וחגיגית מאד, מורכבת ממנות רבות וכל מאכל מסמל אנרגייה מסויימת: דג שלם – מסמל שפע, אטריות שלמות – חיים ארוכים, תרנגולת שלמה, על כל איבריה- מייצגת שלמות, אצות ים –שפע חומרי, קני במבוק – משאלה לכל טוב.  במהלך ארוחה זו ניתן כבוד רב לאבות המשפחה על דורותיהם ומוקצה עבורם מקום מיוחד, גם אם אינם בין החיים.
בתום הארוחה,
בחדר האורחים יוגש מגש מתומן גדול ובו עוגיות, ופירות מתוקים. ליצ'י – מסמל אחדות משפחה, קומקוואט – מנדרינה סינית – שפע חומרי, בוטנים –אריכות ימים, אגוזי מלך – חכמה, קוקוס – אחדות, אפרסק – אהבה, מלון מסוכר – בריאות וצמיחה, וכמובן עוגיות המזל ובהן ברכות הצלחה ושפע.

בימי החג לא לובשים לבן, ולא אוכלים מאכלים בהם הצבע הלבן, מכיון שבעיניהם צבע זה מסמל את המוות וחוסר המזל, אך יעדיפו ללבוש ירוק לצמיחה, אדום וזהב להצלחה, הם ישתדלו לצאת מפתח ביתם אל כיוון המזל האישי של כל אחד (שנקבע לפי תאריך הלידה), מאמינים כי אם יראו ציפורים אדומות או ישמעו בדרכם ציפורים מזמרות, כנריות, זו תהה ברכה.
במנהגי חג אלה אנו רואים את העושר והגיוון הקיימים  בתרבות הסינית,
את המשמעות הרבה שהם נותנים  לאנרגייה הסובבת אותם, ותשומת הלב לכוח הטמון בתחילת השנה.

מאחלת לכם באהבה, שנה  טובה ומבורכת בsheng chi -

דורי'ה כהן 

יועצת פאנג שואי מוסמכת בעלת ידע רב תחומי וניסיון מעשי.

מומחית בעיצוב בתים פרטיים ועסקים על פי שיטת הפאנג שואי.

תהליך הייעוץ  מלווה בחישובי אסטרולוגיה סינית "ארבעת עמודי הגורל" , לפי תאריך הלידה, לאבחון וזיהוי הפוטנציאל האישי. ובדיקה אנרגטית של המבנה בשיטת הכוכבים המעופפים – למתן פתרונות עיצוב מעשיים , לריפוי, יצירת איזון והרמוניה והגברת שפע שגשוג והצלחה.

מרצה מבוקשת לכנסים וימי עיון, אירועים פרטיים, מסיבות רווקות.

מנחה קורסים למתחילים ומתקדמים לגורמים פרטיים, מוסדות וארגונים ברחבי הארץ.
 

לפרטים, הזמנת ייעוץ:
doriya168@walla.co.il  טל: 03-6770643, נייד: 051-546966

 

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.