עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

יופיטר (צדק) בנסיגה 
מאת: אסתי תירוש 
     

יסוד : אש
שליט ראשי : מזל קשת
שליט משני : מזל דגים
כוכב של מזל הנקרא גם "המטיב הגדול".

 

יופיטר הנו כוכב הלכת הגדול ביותר במערכת השמש. הוא  מקיף את גלגל המזלות אחת ל 12 שנה ושוהה בכל מזל, כשנה אחת בממוצע. השנה יופיטר שוהה במזל בתולה מ- 28.8.2003 ועד 25.9.2004.

במיתולוגיה הרומית יופיטר היה מלך האלים, אשר מלך על השמים ועל הארץ והיה ידוע גם, כאל הצדק.

יופיטר ידוע ככוכב ממוזל, המרחיב  את ההזדמנויות ומביא מזל, שפע, שגשוג ורווחה לכל דבר שהוא נוגע בו, הן בתחום החומרי והן בתחום הרוחני. בנוסף לכך, יופיטר מביא בחובו אופטימיות, נאמנות, צדק וביטחון. הוא מסמל את ההתפתחות, את האבולוציה, את צבירת הידע והחוכמה, שמעבר לניסיון היום יומי. הוא מאפשר התעלות מעבר למסגרות הפורמליות. כוכב זה שואף כל הזמן להרחיב את מסגרות החיים. מגעו של יופיטר כה מלהיב, שאי אפשר להתעלם מתוצאותיו.

יופיטר יכול לפעול בשתי רמות. ברמה הנמוכה, הוא שואף להתפשטות חומרית וכספית נהנה מהימורים, מטיולים למרחקים, ממין, מספורט וכסף משמש לו לצרכים הפשוטים ביותר.

ברמה הגבוהה יותר יופיטר שואף להתפשטות במרחב. הוא אוהב טבע, נופים, הרים, מפלי מים, מדבריות, בעלי חיים, מרחבים וחרות. ברמה הזו שואף יופיטר להתפתחות רוחנית. הוא נמשך לפילוסופיה, לדת, לאמנות, למיסטיקה ולחרות הנפש.

מייחסים ליופיטר גם תכונות של נדיבות ואופקים רחבים ולכן הוא מייצג גם תחומים שהם "מרחיבי אופקים" מטבעם כמו: לימודים, נסיעות או קשרים עם חו"ל. דת פילוסופיה או כל אמונה  או חשיבה החורגת מהתחום הצר של חיי היום יום החומריים. יופיטר שולח את מבטו קדימה מעבר לדברים, בסקרנות ובשמחה והוא מצליח במעשיו, אך חסרונו הגדול ביותר הוא, שהוא נוטה לעשות את הדברים ב"גדול" ולכן הוא עלול להתעלם מפרטים קטנים הקובעים לעתים את מידת הצלחתה של כל משימה. יופיטר עשוי להיות אופטימי יתר על המידה ובכך להכשיל את עצמו. הוא בעל חוש צדק מפותח ויושר מוסרי גבוה.

כל שנה בערך לתקופה של ארבעה חוד
שים כוכב זה נמצא בנסיגה.

השנה יופיטר ימצא בנסיגה בין  3 בינואר 2004  לבין 5 במאי 2004.

מה קורה, כשמיופיטר נמצא בנסיגה?

יופיטר בדומה לשבתאי (סטורן בן מזל גדי), הנו כוכב חברתי. פעולותיו משפיעות על אנשים בצורה כוללנית מאד. נסיגתו של יופיטר גורמת לנו להעריך מחדש את עקרונות המוסר והאתיקה שלנו, כחברה. פילוסופיות משוכתבות מחדש. אמונות דתיות, רוחניות או חברתיות מעלות ספק או מתנפצות ומנותחות מחדש וכל מבנה אופיינו נבדק ונבחן שוב, בקפידה.

כ
שיופיטר בנסיגה, שעורים שנלמדו ,מסקנות ונהלים קבועים, שהפכו בעיננו לעניין שבשגרה, נבדקים על ידנו מחדש ונראים עתה באור שונה לחלוטין. תוצאת שינויים אלה יכולה לשאת פרי או לבשר רעות, הכל תלוי בפרט, בתרבות או בסיטואציה.

היות ואנו ויוצאים מתוך הנחת היסוד, שהיקום זורם בתוכנו ושהפרט מקושר אליו על ידי  כוח גדול ממנו, הרי, כשיופיטר בנסיגה, אנו מתמקדים יותר על  קווי הדמיון והנטיות הרחבות, הכוללות את כדור הארץ בכללותו יותר מאשר בענייני הפרט, אך לגבי הפרט, הכל מתעכב. דברים שהתפתחו יפה, הישגים שהושגו וקיבלו תנופה במשך שמונת החודשים בהם יופיטר היה בהילוך ישיר, נעצרים או מתנהלים עתה באיטיות רבה. אי אפשר יותר לסמוך על המזל בתקופה זו. יש לקחת את הדברים בקלות ולא לנסות ולדחוף או להתהדר בתוכניות, כי הדבר עלול להביא  לאכזבות.
בדומה לשינויי העונות, יופיטר בנסיגה הנו זמן של קציר ואסיף ולא של זריעה. זהו זמן להערכה מחדש והטמעת האפשרויות וההזדמנויות החדשות שנקרו בדרכנו.
לפעמים יופיטר בנסיגה יוצר חוסר סבלנות, היות והאדם מבקש לנוע קדימה במקום לחכות עד שהציוד יועמס על רכב המסע. זהו זמן של הכנות למסע ולא של המסע עצמו. יופיטר בנסיגה אינו זמן מזהיר לנסיעות היות ותוכניות עלולות להתמוטט מעצמן.

להתחלות חדשות, יש כמובן לחכות לחזרתו של יופיטר הילוך ישיר.

יופיטר בנסיגה במפת לידה 

אם במקרה יופיטר נמצא בנסיגה במפת הלידה שלכם, קרוב לוודאי, שהנכם מחפשי  עקרונות, מוסר וערכים. באופן תמידי אתם מחפשים אחר האמת לאמיתה ואחר ומשמעות עמוקה יותר לחיים עצמם, אך לעתים נדירות אתם מגיעים, בסופו של דבר, לעמדת הבנה בתחומים אלה. טקסים הופכים אצלכם לעניין שבשגרה ואתם מרגישים שלא בנוח לציית להוראות של אחרים או מהליכה אחר אמונה עיוורת. לעתים קרובות אתם קופצים אל תוך תהליך אינטלקטואלי, רק על מנת לצאת ממנו בסופו של דבר, מאוכזבים.

אתם סובלים מרגשות של העדר הגשמה רוחנית או שאתם מרגישים נגררים על ידי הדרישות הקבועות והרצופות של הפילוסופיות או הרוחניות שלכם, אך תמיד תשאפו למצוא את האיזון הרוחני הנכון לכם.

אסתי אורה תירוש, יועצת תקשורת ומיסטיקנית
אתר בית מייל: tiroshe@inter.net.il

 

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.