עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

הרוח והמים - שפץ ביתך 
מאת: קרנית ידיד 
     

כששאלו את המאסטר ג’וזף יו: "האם זה נכון שכאשר מכסה האסלה נשאר פתוח אז כסף בורח?", הוא ענה : "כן, לוקחים כסף, זורקים לשירותים, מורידים את המים ואז הכסף בורח!"


זה לא מה שציפיתי לשמוע ועוד כציטוט מפיו של אחד משלושת המאסטרים המובילים בתחום הפנג שואי בעולם, אך מסתבר שמודרניזציית ה"בואו נסגור את מכסי האסלות והכל יסתדר" מבלי להביט ולהבין מעבר כי כך רשום בספרים לא בהכרח תואמת את רוח הפנג שואי של היום השואפת לחזור אל הקלאסיקה, אל המקור האמיתי.


מאסטר יו למד ממורה עתיק וזקן, עימו נטה להתווכח ולשאול אין ספור שאלות, כל זאת על מנת להפריך את טענות אותו מאסטר הנמצא מעליו או לאשש את אמיתותן.

 

יו היה בטוח כי הפנג שואי  זה אוסף של דעות קדומות ולכן פלש לעומק הנושא דרך ספרים עתיקים, למד ובדק בעצמו את אמיתות התורה הזו. יו כפיזיקאי מתמטיקאי התייחס לפנג שואי כמדע. הוא ערך מחקרים רבים, תמיד שאף להבין את האמת ולעולם לא פחד לומר אותה. בזכות תעוזה זו המורה הזקן שלו בחר בו להמשיך את דרכו.

התורה של יו טוענת כי הפנג שואי הוא מדע בדיוק כפי שמתמטיקה היא מדע.
מתמטיקה מתחילה באקסיומות ועל זה אין להתווכח, כך הפנג שואי כמדע מדויק מתחיל באקסיומות.

אילו אקסיומות? יש מזל או אין מזל!
במתמטיקה לא ניתן להוכיח שיש אקסיומה או אין אקסיומה - זה נתון! כך גם בפנג שואי לא ניתן להוכיח שיש מזל או אין מזל - יודעים שזה נמצא! מזה בונים תורה מתמטית.
התארחתי בביתה הנאה והמטופח של מרינה שולמן המעוצב על פי עקרונות הפנג שואי כצפוי אצל מי שמומחית בתחום הזה. אווירה שלווה ונעימה שררה בחלל המרווח של ביתה. ניתן היה למצוא פעמוני רוח מעל לחלון הגדול ללא וילון, דרכו חדרו קרני השמש והאירו את הבית באור גדול. כמו כן התמונות, הצמחייה הטבעית והחפצים השונים שקישטו את הבית יצרו סביבה מאוזנת, מעודנת והרמונית.

מרינה, שחיה 15 שנה ביפן למדה והתמחתה בין היתר ברפואה ופילוסופיה סינית, בודהיזם טיבטי, יוגה, צ’י קונג .. התפתחה בעוד ענפים רוחניים רבים וצלחה דרך ארוכה בטרם הפכה לאשפית הפנג שואי בארץ.
באוקטובר 2003 הוזמנה מרינה לסדנא שהעביר מאסטר יו באתונה, שם פגשה בו לראשונה ומייד הוכתרה על ידו כנציגה בלעדית. למאסטר יו יש אלפי תלמידים ברחבי העולם, אך ספורים מביניהם זוכים בנציגות. הוא מחפש בראש ובראשונה אדם רוחני המסוגל לעבוד עם אנרגיות וכאשר מחליט להכתיר מישהו תחתיו, ברור הוא כי מדובר בבן אדם לא רגיל. לעיתים לא חשוב כמה שנים למדת, או שיש לך את זה או שלא, כך קרה עם מרינה, שנחנה בסגולה רוחנית טבעית ובחרה לפתח פוטנציאל זה ולהאיר לאחרים את הדרך. את זה יכולתי גם אני להרגיש בשיחה עימה. חשתי מייד באנרגיות המיוחדות לה, המלוות בצניעות, קסם אישי וצמא להתפתח, לפתח ולהעביר הלאה את תפיסת עולם הפנג שואי.

מהו הפנג שואי?

הפנג שואי, תורה סינית עתיקה בת 4000 -  6000 שנה, התפתחה בעקבות הקיסרים הסיניים הקדומים, שרצו להבטיח את מעמדם, הצלחתם וכוחם.
פנג שואי זו תפיסה, שכל מה שנמצא בסביבה כגון: ריחות, צבעים, חומרים, חפצים.. משפיעים על חיינו. לכל חומר, צבע או סידור יש את האנרגיה והתדרים שלו וכאשר משתלבים עם הסביבה הם יוצרים אווירה מסוימת ועל כן נעצב את הבית כך שנחיה באווירה שלווה, רגועה ואיכותית.
משמעותו המילולית של הפנג שואי הוא רוח - מים, שני אלמנטים הנושאים בתוכם את ה"צ’י"- אנרגיית החיים. הצ’י מושפע מהסביבה כאשר הוא נכנס הביתה וכדי שאנרגיות חיוביות תזרומנה בחופשיות ותקרנה על חיינו, חשוב להקפיד על עקרונות עיצוב סביבת המגורים.

"בית הוא כמו בן אדם" אמרה לי מרינה, "כמו שאנחנו יושבים על כסא - בית יושב על האדמה, יש לו גב והוא מסתכל לאיזשהו כיוון. אז לכל בית יש בסיס, הוא כבר בנוי ואנחנו צריכים להחליט איפה החזית ואיפה הגב כשם שלמדנו ישיבה נכונה והשענות על כסא מהי."

מרינה הסבירה לי על מקור הפנג שואי אשר בעקבותיו הבנתי את חשיבות ההכתרה והזכות שנפלה בחלקה. "את הפנג שואי ניתן להשוות לחכמת הקבלה - ’נשק’ יהודי סודי ונסתר. ידוע כי מעטים המקובלים המכירים בפשרי היקום שיצר הבורא, במקביל גם הפנג שואי זו תורה סודית. הכתבים עתיקים, גנוזים ומקודדים המועברים כ’שושלת נשמתית’ ממאסטר לתלמיד בלי שום חיבור לקשר משפחתי. על מנת להבין את הפרשנות האמיתית והנכונה ולגעת ברזי תורה זו יש להיבחר על ידי מאסטר שנבחר אף הוא על ידי מאסטר בתהליך מחזורי שכזה כך שהידע עובר בדרך אישית ובדוקה לתלמידים ספורים. המאסטרים בוחרים בעצמם מי יהיו צאצאיהם לכן החשיבות היא אצל מי לומדים, זו לא תעשיה והדיפלומה היא באישור עליון.

במזרח הרחוק הרוחניות קודמת לכל, ישנו מושג הנקרא "אוצר האומה" שאליו משתייכים אנשים עם נשמה מפותחת בעלת מודעות רבה, הנמצאים ברמה מנטלית גבוהה - הם היוצרים הגדולים ביותר באומנויות.  אנשים אלו מקבלים תמיכה מהאומה אליה משתייכים וכך מעבירים ושומרים על השורשים הקיומיים עליה מושתתת מדינתם ודתם. בבודהיזם יש את המושג Reincarnation  - גלגול נשמות, כך שהכל  בסופו של דבר בנוי על פי תכנית אב."

מרינה היא היחידה בישראל אשר קבלה הכתרה מאוטוריטה ידועה שכזו ומייד עם שובה לארץ התבקשה על ידי יו לפתוח מרכז על שמו בניהולה  Feng Shui Research Center - Israel . היא התחייבה לדרכו בעקבות קבלת הנציגות ועליה לשמור על רמה גבוהה. "אין זמן לשקוט, יש להתקדם ללא הרף, ללמוד, להתפתח, לחקור, לעמוד בעוד מבחנים.." מרינה שואפת להגיע ולהיות מאסטר בשנים הקרובות ולקבל את ההסמכה מטעמו של יו. מאסטר יו הכתיר עד כה בסה"כ 5 מאסטרים בכל העולם והוא ממשיך לעקוב אחר תלמידיו תוך כדי כך שמחפש תוצאות על פני השטח מה שדורש מהנבחרים ניסיון וחקר מתמיד של שנים.

מאסטר ג’וזף יו מגיע לארץ והאחריות גדולה, מרינה נרגשת מאוד אך יודעת שהתמיכה לה זוכה לא פחותה, היא רוצה כל כך שהמפגש יהיה מוצלח. "עוד לא היה דבר כזה בארץ, בפעם הראשונה בהיסטוריה  מגיע לישראל מאסטר ברמה כזו ומעביר סדנא מההתחלה ואז לכולם יש את הבסיס - חשוב מאוד להעלות את הרמה בארץ, אנשים היום לא יודעים לאן לפנות ללימודים רציניים ואז נוצר מצב, שכל אחד מלמד מה שרוצה ואיך שרואה לנכון ואין על זה ביקורת. המטרה היא בכלל לשמור על צניעות כי יש עוד הרבה מה ללמוד וכל הזמן ניתן להתחדש. כמישהי ששהתה תקופה לא מבוטלת במזרח ושנים בארץ אני מבינה את המנטליות הישראלית, היא מבלבלת ועכשיו הגיעה העת שאנשים ידעו מה אמת ומה לא ומה חשוב ומה לא - זה הזמן לעשות סדר בדברים. לימוד ממאסטר, ממקור, זו הרמה הכי גבוהה של הפנג שואי הקלאסי ומאסטר יו מביא עימו פלטפורמה יציבה לישראל ומשם נקודת הזינוק."
שיטת הלימוד של יו אחרת, היא מודולארית ומחולקת לנושאים, החל מהבסיס - הבנת הסביבה, מיקום, אסכולת הצורות.. בהמשך עיצוב פנים, צבעים, צורות, מתמטיקה, אסטרולוגיה ומכאן והלאה אל המטאפיסיקה.

לכל מי שעולם הפנג שואי קוסם לו, זאת ההזדמנות. ואכן כדברי מרינה, נפלה בחלקנו זכות גדולה שיו מגיע לארץ. הגעתו חוסכת לאנשים כל כך הרבה מסביב, שהרי הרבה אנשים רוצים ללמוד מהמאסטר ולא יכולים להרשות לעצמם לעמוד בעלויות הגבוהות הכרוכות בנסיעה לחו"ל. מאסטר יו כל כך פופולארי מכיוון שהוא מעביר את הדברים בצורה פשוטה ויעילה, ניתן להבין אותו בקלות ומעניק בטחון מעבר לידע וללמידה.
אף מאסטר אחר לא נותן בטחון כזה, כך שבאורח פלא אנשים יכולים להתחבר וליצור מהפנג שואי את האמנות המקנה להם בטחון, הנאה והרמוניה. ואכן, זו ההזדמנות חד פעמית ללמוד את הקלאסיקה מאחד מאבות השושלת של המדע הזה." 

בזכות הבנת מקור הפנג שואי למדתי אישית כל כך הרבה ואסיים, איך לא, בפתגם סיני:
"על ידי זה שלוקחים צעד אחד אחורה, מגלים שהים רחב והשמים ללא גבולות".
קחו צעד אחורה, כשתעשו כך תגלו מצב שונה לחלוטין...

הכל מתחיל ומסתיים בצרכיו של האדם ובשליטתו על חייו. אם רצונו בשינוי, הוא יתרחש רק כאשר יהיה מוכן להשתנות ולשם כך יש באפשרותו לאמץ את עקרונות הפנג שואי ולרתום את הסביבה לצרכיו.

החלטתם לשלוט על חייכם ומוכנים להשתנות, לשנות ולהתחדש?

טיפ ידוע לכל וחשוב מאוד בתורת הפנג שואי - בטרם השינוי צריך לנקות את האבק, לשטוף היטב במים, לטהר, להטען באנרגיות וכך אט אט תזוזה בבית, בסביבה ומשוב מהחיים..

 
כתבה וצילמה: קרנית ידיד 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.