עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

מדוע חשוב לעגל פינות 
מאת: דר' ירון זפרן (Ph.D) 
     

נטרל "חיצי רעל" למיתון תוקפנות


"חץ רעל" הוא הכנוי בו משתמשים אומני פנג-שואי לתיאור פינה חדה: כל פינה בולטת, שהזוית שהיא יוצרת לא עולה על °90, נחשבת ל"חץ מורעל". ככל שהפינה גדולה יותר כך היא נחשבת אגרסיבית יותר. "חיצי הרעל" האגרסיביים ביותר נוצרים מקירות היוצרים פינה בולטת, מעמודים ריבועיים, או מפינות של רהיטים מאסיביים (כמו ארון או מזנון).

 

האופן שבו משפיע "החץ המורעל" על הצ'י הוא בדרך בה הוא מחייץ או מאיץ את תנועתו: כאשר הצ'י נע לאורך הקירות, הוא מאיץ  לאורכם ככל שהוא עובר מרחק גדול יותר. כאשר הקיר מסתיים, בפינה, משתחרר הצ'י אל חלל החדר. היות וצ'י מאיץ גם לאורך הקיר השני היוצר את הפינה - המפגש ביניהם יוצר זרימה אגרסיבית של צ'י שכוונה בדרך-כלל אלכסוני מנקודת המפגש.

                                              

אך לא רק קירות ועמודים יוצרים "חיצי רעל": גם רהיטים קטנים יותר, מדפים ואובייקטים חדים או בעלי אסוציאציות אגרסיביות יוצרים "חיצי רעל".

"חיצי הרעל" אינם מזיקים לכשעצמם. הסכנה האנרגטית הגלומה בהם טמונה לאדם הממוקם מולם: רק אם אדם ישן, עובד, או אוכל מול "חוץ רעל" - האנרגיה האגרסיבית של החץ תשפיע עליו. גם אז - השפעתם של "חיצי רעל" איננה מיידית, כי אם מצטברת. את ההשפעה המזיקה שלהם יחוש אותו אדם רק לאחר שבועות או חודשים שבהם ישהה זמן ממושך מול החץ.

"החץ המורעל" יגרום ליושב מולו לאורך זמן לחוסר שקט, למתח פנימי ולעצבנות, שעלולים לבוא לידי ביטוי כמריבות, אי-הבנות ועימותים עם אחרים. בדרך-כלל נמצא קשר בין המיקום אליו מכוון החץ ואופי התוקפנות שהוא יעורר:

חץ אל המיטה - יפגע בהרמוניה הזוגית של הישנים בה.

חץ אל השולחן האישי במשרד - יצור מתיחות ביחסים המקצועיים.

חץ אל שולחן האוכל - מריבות משפחתיות.

חץ אל פינת הישיבה בסלון - קונפליקטים עם חברים.

כאשר אחד מילדכם מתנהג בצורה תוקפנית יש לבדוק אם אין "חיצי רעל" המכוונים אל מיטתו או אל שולחן הלימוד שלו.

 

הפתרון המומלץ ל"חץ רעל" הוא להסיט את המיטה/שולחן/כורסא ממסלולו. אם זה לא ניתן - לפחות להרחיקם, היות וככל שגדל המרחק מ"חץ הרעל" כוחו נחלש.

כאשר זה לא מעשי - יש לגרום למה שאני מכנה הקטנת "מסלול התאוצה" של הצ'י, כלומר - עוצמת החץ נמצאת ביחס ישר לשטח הקירות היוצרים אותם. אם ניצור "הפרעות" בתנועת הצ'י לאורך "מסלולי התאוצה" (הקירות) היוצרים את החץ - נקטין באופן ממשי את עוצמתו והשפעתו המזיקה. לצורך כך - ניתן לתלות בסמוך לקצה הקירות - תמונה, שטיח קיר, תבליט או כל קישוט אחר. דרך אחרת לעשות זאת היא לעגל את הפינה או להדביק לאורכה לייסט.

אם גם זה לא מעשי - יש לתלות קריסטל או ספירלה (ראה "דלת מול חלון מבריחה הזדמנויות") מהתקרה, מול הפינה.

כאשר מדובר ברהיטים (כמו פינה של שולחן או שידה המכוונת אל ראשו של הישן במיטה שלידם) - ניתן בדרך-כלל לפתור את הבעיה על-ידי כיסוי הפינה במפה.

כמו כן רצוי להמנע מ"לקשט" את הבית בחפצים בעלי אופי אגרסיבי, כמו סכינים, כלי נשק או חפצים חדים אחרים. קקטוסים, אגב, מעוררים מריבות כאשר הם מושמים בתוך הבית. מקומם מחוץ לבית, בגינה או באדניות, שם הם מועילים בהיותם שומרים ומגנים על הבית ברמה האנרגטית.

 

הפעל פינות פנימיות למימוש הפוטנציאל האישי

בכל חדר בבית יש לנו בדרך-כלל ארבע פינות פנימיות (אלא אם כן צורת החדר אינה סטנדרטית, שאז יכולות להיות יותר פינות או פחות). היות והצ'י נע לאורך הקירות הוא נוטה להצטבר באותן פינות פנימיות, אם הזוית שבין הקירות היוצרים את הפינה היא °90, ובמיוחד אם היא קטנה יותר (כפי שקורה לדוגמא בחדר בו אחד הקירות אלכסוני).

אם אותה פינה מנוצלת למיקום של רהיט (כמו ארון או שידה) - הרי שהצ'י לא יתקע שם. גם אם יש באותה פינה "הפעלה" אנרגטית אחרת הצ'י לא יתקע. אך כאשר הפינה אינה מנוצלת - נוטה הצ'י להתנוון בה, וביחד עמו גם הפוטנציאל האישי שלנו, המיוצג על-ידי אותו החדר:

פינות פנימיות בחדר השינה - ימנעו מאתנו את מימוש הפוטנציאל הרגשי- אינטימי שלנו: יתכן ונחשוש מיצירת מערכת יחסים או מימוש עצמי ברמה האינטימית. נמצא עצמנו סגורים, ביישנים וחסרי תעוזה.

פינה פנימית בחדר העבודה או המשרד - תמנע מאתנו מימוש עצמי במובן המקצועי: לא ננצל הזדמנויות להתקדם או לבטא את עצמנו, ונימנע מלקחת על עצמנו אתגרים.

בסלון - יקשה עלינו להפתח לפני אנשים, ויתכן אף שנמצא עצמנו מבודדים, מנותקים מחברה אנושית.

ניתן להפעיל את אותן פינות באחת מהדרכים הבאות: להניח צמח באותה פינה, מומלץ צמח בעל עלעלים או עלים מחודדים על-מנת שיצור "חיצי רעל" קטנטנים שיפזרו את הצ'י התקוע שם.

"חיצי רעל" קטנים מסוג זה לא יזיקו לאנשים הגרים בבית, בתנאי שאין מיטה/שולחן/כורסא הצמודים לפינה הזו.

אפשרות אחרת היא תאורה: האור שתפיץ מנורה שתוצב בפינה יפזר את הצ'י התקוע.

 

ירון זפרן הוא דוקטור למדעי המטאפיסיקה ופסיכולוגיה טראנספרסונלית, העוסק ביעוץ והוראה של אומנויות הרוח משנת 1986. הוא השתלם כאומן פנג-שואי בארה"ב ובאנגליה, והקים את ה"פקולטה ללימודי פנג שואי": בית הספר הראשון והמוביל בארץ להכשרת יועצי פנג-שואי. דר' זפרן הינו הנציג הרשמי של ישראל בארגון העולמי לפנג-שואי, ומכהן כראש מחקר ב"מרכז הישראלי לחקר פנג שואי". כסמכות מובילה בתחום הוא מייצג את ישראל בכנסים בינלאומיים. טלפון 03-7398573 moongate@zahav.net.il

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.