עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

עיצוב שמזמין אהבה, בריאות, הצלחה, עוצמה ושפע. 
מאת: דוריה כהן 
     

פאנג שואי - רוח ומים. תורה סינית הידועה כבעלת כוח ועוצמה ליצור שינוי וריפוי מיידי בחיים. מטרתה למשוך מזל טוב, לשפר ולהביא לידי מיצוי הפוטנציאל האישי לחיים של בריאות, זוגיות, הצלחה, שגשוג ושפע. הרעיון המרכזי בשיטה זו אומר שכל דבר הנמצא בסביבתנו, הוא מעיין הצהרה ליקום ומשפיע על איכות החיים שלנו, לטוב או לרע. ישנו קשר בין הזרימה האנרגטית )צ'י( בסביבת המגורים, לאופן עיצובה ובין מצבי החיים שאנו חווים.  

עיצוב הבית על פי שיטה זו ושימוש נכון בחומרים, צבעים, תאורה, סימבולים, מיקום נכון של ריהוט ושל בני המשפחה בהתאמה אישית על פי תאריך לידתם, יכוונו זרימה זו בסביבת המגורים או העבודה, במטרה ליצור איזון והרמוניה ולהביא למיצוי מקסימום הפוטנציאל האישי.

חמשת האלמנטים – עץ, אש, אדמה, מתכת ומים . כוחות אלו מצויים בהרמוניה זה עם זה והינם אחד מכלי הריפוי ועיצוב  הבית, מיקום נכון של האלמנטים ביחס לכיוונים יסייע לזרימתו התקינה של הצ'י.

בגואה – שיטה זו מחלקת את הבית ל-8 אזורים על פי המצפן כשלכל אזור יש  קשר לתחום חיים, אלמנט – חומר, צורה וצבע, בן משפחה, אברי גוף. 

ידוע הוא שהסינים משתמשים בסימבולים רבים מעולם החי והצומח  כדי להגביר תנועה וזרימה אנרגטית. סמלים אלו פועלים עלינו בארבע רמות – פיזית, רגשית, מנטלית ורוחנית. הם הופכים יותר ויותר פופולאריים והשימוש בהם כחלק מעיצוב הבית גובר.

לאור פניות ובקשות רבות של תלמידים בקורסים השונים בהנחייתי, לקוחות המעוניינים לדעת ולהבין את משמעות הסימבול מעבר לשימוש ושאלות רבות דרך הפורום ריכזתי בדף זה מידע אודות הסגולות והסימבולים הנפוצים והמבוקשים יותר כשהמטרה להנחות ולכוון לקניה נכונה ולשימוש נכון, אז....תיהנו.

סגולות פאנג שואי

מראת בגואה - אובייקט מתומן המסמל את 8 הכוחות הקוסמיים ביקום. במרכזו יש מראה. נהוג לתלותה מחוץ לבית בלבד, מעל משקוף דלת הכניסה כשהמטרה להרחיק ולנטרל צ'י שלילי כמו חיצי רעל המופנים אל הבית/העסק או הגנה מפני אנרגיות שליליות מצד שכנים.

מטבעות סיניים – משתמשים בהן לשיפור המצב הכלכלי. במרכזן יש חור ועליהן כתובות ברכות מזל, נהוג להניחן כשצד הכתב פונה כלפי חוץ. בד"כ מחוברות כשלישייה בחוט אדום המסמל הצלחה. יש מטבעות עליהן מופיעה חיה מיתולוגית כמו: דרקון, פיניקס, טיגריס ואחרות המייצגות שפע, שגשוג, בריאות והגנה. נהוג לתלותן על הידית הפנימית של דלת הכניסה לבית, להניח בתיק או בארנק, לחבר כסימניה ביומן הפגישות, ליד הקופה העיסקית או לתלותן באזור הדרום מזרחי בבית המייצג את השפע.

פעמוני רוח – לפעמוני הרוח שימוש נרחב. לצליליו יש משמעות, ככל שאיכותו נעימה, זורמת והרמונית, מידת השפעת הפעמון על איכות הצ'י בבית גבוהה יותר. צליליו הנעימים מסייעים להבאת איזון והרמוניה ומכוונים את זרימת הצ'י החזקה למתונה ונוחה יותר. חשוב לתלותו בין פתחים המקבילים זה לזה. כשהפעמון תלוי בכניסה לבית הוא יוצר הפרדה בין החוץ לפנים ומרכך את האנרגיה הנכנסת לבית. השנה, 2003, מומלץ לתלות פעמון רוח שישה קנים ממתכת באזור דרום מזרח בבית , לנטרול אנרגיה שלילית השוהה שם.

יש קשר בין החומר ממנו עשוי הפעמון למיקומו בבית:

פעמון רוח עשוי מתכת – מתאים לאזורי מערב וצפון.

פעמון רוח עשוי זכוכית – מתאים לאזורי צפון ומזרח.

פעמון רוח עשוי במבוק – מתאים לאזורי מזרח ודרום.

פעמון רוח עשוי קרמיקה – מתאים לאזורי דרום מערב, צפון מערב וצפון מזרח.

כדור קריסטל – הקריסטל הפריזמטי שובר את קרני השמש ויוצר צבעי קשת בסביבתו. מומלץ לתלותו בחדרים בהם יש חלון מול דלת – למנוע בריחת אנרגיה. וכן, על משקוף חלון דרכו נכנסת שמש לבית, מאירה את הכדור וקרניה נשברות בשלל צבעי הקשת על קירות הבית.

ספירלה – בתנועתה המעגלית האינסופית מפזרת אנרגיה. רצוי לתלותה במקומות בהם האנרגיה "תקועה", כמו: מסדרון ארוך וצר, אזורים לא פעילים בבית, בין דלת וחלון, מתחת לקורה.

מפלי מים / מזרקות -  כלי רב עוצמה הפופולארי מאד בתיקוני פאנג שואי. מים זורמים מייצגים כסף ושפע חומרי, גמישות, רגישות, עומק וזרימה, ניקיון וטוהר. בבתים או עסקים, מומלץ למקמם באזור דרום מזרחי המייצג שפע, באזור צפוני המייצג קריירה.  השנה, 2003, טוב להניחם באזור מזרח בבית. כיוון זרימת המים יהיה אל הבית.

ספינת מפרש – סימבול פופולארי המייצג שפע בעסקים –"כל האפשרויות פתוחות בפנייך", נהוג להציב ספינה ומפרשיה פתוחים, כך שחרטומה פונה אל העסק  )ולא החוצה( מכיוון צפון או מדלת הכניסה – למשוך הצלחות עסקיות וכספים פנימה.

דרקון - חיה מיתולוגית קוסמית, המייצגת צמיחה, גדילה, חוכמה כוח ועוצמה. בידו מחזיק פנינה. מקושר לצד מזרח, לעונת האביב, ליסוד העץ ולצבע הירוק. נהוג להניחו בצד מזרח המייצג בריאות, וכחיזוק אנרגטי עבור הבן הבכור במשפחה.

צב  מייצג תמיכה, ביטחון, הגנה, התנהלות יציבה. מקושר לצד צפון, עונת החורף, יסוד המים והצבע השחור, עשוי מתכת או זכוכית. מומלץ למקם אותו באזור האחורי של הבית (ביחס לחזית הבית הפתוחה), בחדרי שינה – יוצר תחושה של ביטחון, על שולחן העבודה להתמדה ויציבות עיסקית, או בצפון מערב – לתמיכה .

צפרדע – סימבול המסמל שפע ועושר, בפיה מונח מטבע. הניחו אותה בצד הדרום מזרחי של הבית /העסק כך שפיה מכוון אל דלת הכניסה לחדר.

סוס – בעל תכונות יאנגיות, גבריות – זריזות, חריצות, עצמאות, מהירות. קשור לאלמנט אש ולכיוון דרום המייצג מוניטין, הצלחה, הכרה חברתית. חשוב למקם תמונה או פסלון שלו כך שידהר אל הבית מדלת הכניסה, או מכיוון דרום.

אריות fu dogs - מסמלים שמירה, הגנה. מניחים 2 אריות בתוך הבית, משני צדי דלת הכניסה, כשפניהם פונות כלפי חוץ.

חמסות -  כשהן מופנות כלפי מטה מטרתן למנוע עין הרע, כשמכוונות כלפי מעלה  המטרה למשוך מזל, ברכה והצלחה, להעלות אנרגיה. על החמסה תלויה אבן קריסטל המחזקת השפעתה.

מומלץ לתלות ברכות בית הכתובות באופן חיובי, בזמן הווה – בזה הבית יש הצלחה, יש שפע, יש פריון, יש פרנסה.

דגים – מסמלים הגנה ומזל, קשורים לשפע ולפריון. טוב להוסיף 8 דגי זהב ו 1 שחור לאקווריום.

עגורים – העוף הנערץ ביותר בסין. מסמלים נאמנות נצחית בחיי הזוגיות. מומלץ למקם זוג עגורים באזור דרום מערבי בחדר השינה.

ברווזים מנדרינים -  סמל אהבה אוניברסלי, הם ידועים בנאמנותם ודבקותם בבני הזוג לכל החיים. לברווזים המנדרינים נוצות בצבעי כחול וירוק ומסמלים זוגיות ואהבת אמת. מומלץ להניח זוג על השידה בחדר השינה.

פילים – מסמלים נאמנות ואחדות משפחה, פריון, כח ועוצמה. מומלץ להכניס שניים מהם לאזור צפון מערבי בבית.

פרה – מסמלת את המשאלות של האדם. פרה חולבת, נתינה, שפע. לאזור דרום מזרח.

גלובוס – מסמל נסיעות . מיקום גלובוס  באחד האזורים הבאים מעודד נסיעות למטרה מסויימת:

בדרום מערב – נסיעות בהן נכיר אהבה וזוגיות

בדרום מזרח – נסיעות שיביאו שפע לחיים שלנו.

בצפון ובצפון  מערב – נסיעות למטרות עסקים. 

קטורת ושמנים ארומטיים – אמצעי טיהור המשמשים בתרבויות רבות לניקוי אנרגטי בסביבת המרחב האישי, במיוחד טוב לאזורים בהם יש תחושה לא נעימה, קשה.  ידוע כי לריחות יש השפעה על איכות הצ'י.  שימוש בהם מטהר את הסביבה, משפר את איכות וזרימת הצ'י, משרה תחושת רוגע ושלווה, מגביר מוטיבציה, ומשפר הרגשה כללית. ריחות כמו לבנדר לטיהור, תפוז, ברגמוט, ילנג ילנג לאוירה נעימה  ולשמחה.

נרות  -  נרות דולקים בבית מכניסים אנרגיה יאנגית, אור, אהבה , מעוררים את הנשמה, מנקים אנרגיה שלילית. הדליקו שני נרות באזור דרום מערב , האחראי על זוגיות ואהבה, בחדר השינה.

פירות – אננס, רימון, תפוז, מנגו, אפרסמון. פירות אלו עשויים עץ צבוע, מתכת או זכוכית מסמלים שפע ועושר, פריון. טוב להניחם במגש עשוי על השולחן.

חשוב לזכור שהבית הוא המקום שמגן ותומך בנו, ודרך העיצוב שלו אכן יוצרת סביבה הרמונית, נעימה שמקבלת את פנינו לאחר יום עבודה ופעילות.  המטרה בשילוב סימבולים בעיצוב הבית היא להזכיר לנו , לתת המודע שלנו,  את הרצונות והחלומות והשאיפות שאנו רוצים להגשים ולממש בחיי היום יום. זיכרו - ביתכם הוא המקום בו נמצא ליבכם !!! באהבה, דרי'ה.

דרי'ה כהן - מורה ויועצת פאנג שואי מוסמכת ומקצועית.
עיצוב בתים פרטיים, עסקים ומשרדים - תוך שימוש באסטרולוגיה סינית לזיהוי הפוטנציאל האישי ולמימושו, אבחון המבנה על פי נוסחאות מתקדמות ומתן המלצות לתיקון ליצירת הרמוניה, שגשוג והצלחה.
הנחיית קורסים מעשיים (מתחילים ומתקדמים) לפרטיים, ארגונים ומוסדות.
הרצאות מבוא ומפגשי חווייה יוחודיים בנושאי פאנג שואי, קריסטלים , מודעות וצמיחה אישית - חוגי בית, מועדוני ספורט, מוסדות חינוך ועוד.
לפרטים והזמנות , דרי'ה : טל. 051-546966
מייל:doriya168@walla.co.il

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.