עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

לרקוד עם דרקונים! 
מאת: אלומה עברון-להב 
     

דרך האמן בעבודה - לרכב על הדרקון. מאת ג'וליה קמרון עם מארק בריאן וקתרין אלן. הוצאת פראג.


כריכת הספר מזמינה את כל "מי שתקוע במקום עבודה שאינו מספק אותו" (אבל מספק המון תירוצים למה הוא נשאר שם...) לעשות משהו אחר מאשר "להתפטר, לעזוב את הארץ או להחליף מקצוע".

אותו"משהו אחר" הוא להקדיש 12 שבועות כדי לגלות את כוחו של הדרקון(סמל לרוח היצירתית),על כל תשעת גלגוליו (רגעי הגיאות והשפל ביצירה) –ולהטמיע כוח זה בתאים שלנו – לנצח.

 

מבחינה זו, קורס מזורז זה של 12 שיעורים, שנכתב על ידי בת סמכא בנושא חבלי יצירה (אשתו של הבמאי המפורסם הנרי קמרון, ואישיות אמנותית בזכות עצמה), מקביל לסדנת רייקי או סדנת בסיס של "אנרגיית החיים האוניברסלית" של שישבת: מקדישים ימים ספורים מחייכם, ומקבלים מתנה לכל החיים. מתנת נביעת מעיין יצירתיות קבוע, המתפתל בחן על פני מהמורות החיים, הולך ומתגבר עם השימוש בו, והופך כל מקום עבודה – משעמם ומפרך ככל שיהיה – לחגיגה צבעונית ומרתקת של מפלים ומזרקות, שאין בה רגע דל!

את ג'וליה קמרון היכרתי לראשונה בספרה הראשון והמצליח – "דרך האמן", ששלף אותי, וזה היה כואב, בחיי!, מאוקיינוס התירוצים לאי כתיבת ספר, שישב לי בראש במשך שנים. כמו כל הסופרים שלא כותבים (זה מקצוע בפני עצמו....) גם אני השליתי את עצמי שברגע שאתיישב עם החלטה, הספר ייצא מיד... אבל הספר לא יצא. ואת העובדה שהוא נמצא כרגע בדפוס, אני חייבת לאותו "שילוש קדוש" שהיכרנו ב"דרך האמן", והוא חוזר גם כאן, ב"דרך האמן בעבודה":

  • דפי בוקר (למלא 3 עמודים בכל מה שיוצא מהראש בבוקר,ואחר כך להתחיל את היום)
  • לצאת לבילוי אמן (להזין בקביעות את "הילד הפנימי" באירועים יזומים שגורמים לו הנאה)
  • ליהנות מסינכרוניות בחיינו(לשים לב למתנות העזר,או הדלתות שנפתחות, הכאילו-מקריות שהיקום ממטיר עלינו,הקשורות,ראה זה פלא,לאותה פעולה שנקטנו לאחרונה לטובת האמן שבתוכנו)


בואו נראה כיצד השילוש המקודש הזה יכול לשנות פלאים את מקום העבודה שלנו. ניקח דוגמא את ג'רי, מנהל חשבונות באחת החברות הגדולות. הנה תיאור עבודתו לפני שהכיר את "דרך האמן בעבודה": "חיי היו חסרי כל ברק. ידעתי זאת, אבל חסרו לי כוח הרצון והמשאבים לשנותם. ביום טחנתי מספרים, במקום שנתן תחושה של בית קברות, ובלילה טחנתי עוגיות כדי להרגיע את הפחד שלי מתחושת המוות שאפפה אותי" (עמ' 55) בנקודה זו הגיע ג'רי לספר ששינה את חייו. הוא התחיל לכתוב דפי בוקר. דפי הבוקר העלו על הנייר את המציאות שאליה הלך יום יום: "משרד אפור וחסר חיים... הבגדים שלו היו אפורים וחסרי חיים. אפילו המכונית בה נהג הייתה אפורה".

במצב זה מוסיף "דרך האמן בעבודה" עוד כלי – "קח פסקי זמן מהעבודה". הרעיון הוא לשבור את שגרת ה"מוכרח" ו"צריך", ולשאוף אויר. אויר של הנאה ממשהו שמעניין אותך, ושאתה אוהב.

לג'רי היה קשה בהתחלה. הוא לא העלה בדעתו שום דבר שמעניין אותו. ואז במסגרת שוטטותו ברחוב, באותו פסק זמן שלקח מהמשרד, הגיע לחנות שטיחים מזרחיים. "לפתע הזמן כאילו נעצר מלכת. יכולתי לראות בעיני רוחי שיירת גמלים נעה על דיונות החול האינסופיות.התחלתי לשאול שאלות וללמוד את הנושא", נזכר ג'רי (עמ' 56). וכך הגיע ג'רי, דרך פסק הזמןלבילוי אמן המועדף עליו – נושא השטיחים. בילוי אמן הוא כל דבר המעיר את הילד הפנימי שלנו מתרדמתו, ולוחץ על כפתור הדמיון, המסתורין והתשוקה לעשות עם זה משהו.

ג'רי עשה עם זה משהו. הוא קנה שטיח מזרחי לחדרו במשרד. מספר דברים קרו בעקבות זאת. תוכלו לומר שהם מקריים. אבל אתם יודעים שהם לא...ובכן, השטיח החריג בחדרו האפור של מנהל החשבונות, סיפק נושא שיחה לכל לקוח או עובד שנכנס לחדר. "לפתע הבנתי מהבטן מה התפקיד האמיתי שלי – לעזור ללקוחות להפוך את כספם ליופי, לדברים שעליהם חלמו. לפתע רכשתי כבוד לעבודה שלי וקיבלתי כבוד מהלקוחות שלי. למדתי להאזין ליופי הטמון במספרים... בהדרגה שיניתי את אורח החשיבה שלי מחשבונאות – לתכנון כלכלי, שהיה הרבה יותר יצירתי. אני מסייע ללקוחות לממש את חלומותיהם" (עמ' 56). בנקודה זו נכנס לפעולה עקרון הסינכרוניות. ג'רי גילה כיצד לקנות בזול שטיחים בעלי ערך אמנותי גבוה, ונכנס לתחום חדש – השקעה בשטיחים - שבו עשה חיל, ואף הפיץ אותו כתחום השקעות ללקוחותיו. נעזוב את ג'רי. הוא כבר לא זקוק לנו. הוא הסכים  להכניס צבע לעבודתו – וקיבל בתמורה משהו שאין לו מחיר, שאותו מגדירה קמרון כה יפה –
"החיים הם הרבה יותר מפעילות שגרתית ומכנית הכוללת קבלת תלוש משכורת ותשלום חשבונות. אולם כדי לגלות את ה'יותר' הזה, אנו חייבים להסכים להתעורר, לשוב אל חושינו... להזכיר לעצמנו שחיי העבודה שלנו צריכים גם 'לעבוד' בשבילנו..." (עמ'55).

הספר "דרך האמן בעבודה" מספק אינספור כלים להתעוררות הדרקון שבנו. ממש קשה למנות כאן את כולם, אבל אחד המעניינים שבהם הוא – הכעס כמפה. ובכן, רישמו לפניכם – הכעס אינו נוח, אך שימושי. קשה לשחרר אותו, אבל רצוי לעשות זאת. הוא מסמן את הגבולות שלנו מצד אחד, ואת יכולת הפריצה שלהם, מצד שני. הוא עלול להיות הרסני ביותר, אבל הוא עשוי גם לחולל שינוי חיובי אם משתמשים בו. הנה הדרך להשתמש בכעס כמנוף יצירתי: כיתבו 3 דברים שמכעיסים אתכם בעבודה, ולידם – מה הפעולות החיוביות שאפשר לבצע בעזרת אותו כעס. דוגמאות-
"מכעיס אותי שהמשרד הזה כל כך לא מאורגן" – הפעולה: תרום בעצמך לארגון המשרד מחדש!
"מכעיס אותי שחבר לעבודה מנפח לי את הראש בקיטורים שלו "(אפשר לחשוב שאתה לא מקטר..)
הפעולה : קבע מגבלה של עשר דקות לשיחה אתו, ואחר כך היעלם בפתאומיות לאיזו שהיא מטלה.
רשמתם? עכשיו לכו ובצעו!!! אין לכם זמן עכשיו? תחשבו מה זה אומר...

כלי מעניין אחר הוא הגדרת קוים אדומים בעבודה. בטח כבר הבנתם שהחיים על פי ג'וליה קמרון, הם עיסוק מתמשך ביצירתיות בלתי נגמרת, גם אם קוראים לזה עבודה, בית, משפחה וכו.
על כן, כל הזמן יש להשאיר "חלונות ודלתות" לאמן שבתוכנו, אחרת הוא נכנס לשנת חורף, ואנחנו - לבחילה מהחיים... לצורך זה יש לקבוע כמה כללי וטו –

  • לא מקבלים שיחות טלפון בענייני עבודה אחרי השעה שמונה בערב
  • לא הולכים למשרד בסופי שבוע
  • לא לוקחים עבודה כשיוצאים לארוחת ערב
  • לא לוקחים פרוייקטים כשיוצאים לחופשה
  • לא עובדים בבית יותר משעה אחת בערב

במהלך הספר, שהוא בעצם ספר עבודה ולא ספר "סתלבט", תיתקלו במטלות עוד יותר קשות –

תצטרכו ללמוד להגיד מה שאתם מרגישים. כן, גם לבוס! נכון, במחיר שיפטרו אתכם... אבל אולי-

זה דווקא יביא לכם קידום בזכות רעיונות שלא העזתם להוציא ממגרת האמן הרדום שלכם. תצטרכו גם לשלוף את עצמכם מתפקיד הבכיין הנצחי שרוצה רק להתבכיין, ולתת ביטוי לאני הנמרץ והשוחר שינויים שבתוככם, תצטרכו לבלות מדי פעם שבוע ללא טלויזיה ומחשב.... ועוד מטלות איומות ונוראות!


קשה? בלתי אפשרי? אתם לא חושבים שאתם יכולים לעשות זאת? בסדר... אף אחד לא מכריח אתכם
להיות מאושרים... תישארו איך שאתם – אומללים, שחוקים, מדוכאים, נעולים במציאות אפורה בעבודה ובבית, ומקטרים לתיאבון יומם ולילה על חייכם הקשים נטולי הטעם.

אבל אם אתם רוצים להאמין לי, בעלת דוקטורט בתירוצים שלכם, ואף במקוריים יותר משלכם – רוצו והשיגו את הספר! עכשיו! כן! עכשיו, אמרתי!!!!!! ואל תשכחו להזמין אותי למסיבה שבה תראו לי איך אתם רוקדים עם הדרקון שלכם, בלי לדרוך לו על הרגליים...

המדור בחסות הוצאת פראג - ספרי העידן-החדש
להזמנות - שיחת חינם 1-800-773355 ilan@praguebooks.com

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.