עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

עוצמת הפאנג שואי – עיצוב שמזמין הצלחה בעסקים 
מאת: דוריה כהן 
     

"אני איש עסקים חכם מכדי שאתעלם מדבר- מה שהיה בסביבה שלשת אלפים שנה"  תעשיין מיליארדר.
האם אתם רוצים להצליח יותר בעסק שלכם?
האם אתם רוצים למשוך אליכם יותר לקוחות?
האם חשבתם פעם, מה עושה את ההבדל בין עסק מצליח ומשגשג ובין עסק כושל ומפסיד?

 

אם עניתם כן לשאלות אלו,  אתם מוזמנים להצטרף אל מי שכבר גילה את הכוח העוצמה והקסם של עולם הפאנג שואי כדי לשפר ולהעצים את איכות חייכם ועשייתכם העסקית.

עיצוב נכון על פי שיטת הפאנג שואי של סביבת עבודה ומיקום נכון של שולחן העבודה יכול להשפיע על היצירתיות, הריכוז, התפוקה, מערכת יחסי אנוש בין העובדים ולהיות כל ההבדל בין מצבים חיוביים אלו לבין אוירה מתסכלת שתרפה את ידיכם, כשלון והפסד. 

במהלך השנים בהם אני עוסקת בייעוץ, הכוונה, פתיחת מרחבים חדשים וזרימה על פי עקרונות הפאנג שואי , אני רואה לנגד עיני את הדבר החשוב ביותר – מקום האדם בסביבתו.

עבודתי עם הפאנג שואי מאירה, מעוררת ומביאה את האדם למרכז תוך התחשבות בצרכים האישיים, בקשרי המשפחה והעבודה ובתנאי המרחב.

אנו מונעים בדרך כלל ממערכת אמונות וחשיבה פנימית המשפיעים על מהלכי חיינו – עצלנות, חוסר או עודף ביטחון, פחד ליצור שינוי או ספונטניות. דרך עבודתי היא להתייחס, לגעת ולטפל בנקודות אישיות אלה ואחרות. כיצד?

דרך חכמת הפאנג שואי, ובעיקר עקב התמחותי בתחום האסטרולוגיה הסינית המכונה "ארבעת עמודי הגורל " הקשורה לתאריך הלידה , אני עוזרת ללקוחותי ולתלמידי להבין את גורלם, להביאם למודעות אישית גבוהה יותר, ובעיקר לסייע בעדם להתחבר אל ולממש את הכוח הפנימי המצוי בהם. זאת, בעזרת עיצוב המרחב וע"י מיקום נכון ואנרגטי לכל אחד, לשיפור איכות חייו ברמה הרוחנית, הפיזית, הנפשית והמנטלית.

אנרגיית הצ'י של סביבת העבודה מושפעת מגורמים אנושיים – המחשבות, הרגשות או הרצונות בעבר, בהווה ואף לעתיד, גורמים פיזיים וסביבתיים הנראים לעין – ריהוט, צבעים, צמחיה, תאורה, מיזוג אויר תקין, מיקום שולחן העבודה ביחס לחדר, עיצוב שולחן העבודה, וגורמים אנרגטיים הסמויים מן העין – אופן זרימת הצ'י והשפעת המצבים הקודמים. 

כדי ליצור מצב הרמוני יש לקבוע תחילה מיקום נבחר בחדר (בעדיפות ראשונה לכיוון מזל אישי להצלחה, הנקבע על פי תאריך לידה,ובקשר עין עם דלת הכניסה לחדר), יש למצוא את מרכז החדר ובעזרת מצפן לאתר את הצפון ולייצבו. יש לחלק את החדר ואת שולחן העבודה לשמונה כיוונים (והמשמעות הנלווית להם מבחינת הפאג שואי), למקם ריהוט  ולהניח את החפצים כך שיהיו מתואמים עם אנרגיית הצ'י המתאימה להם.

מיקום
חשוב שאזור הכניסה הראשי למבנה, לקומה או למשרד יהיה מרווח, מואר ונקי מערמות ארגזים, חפצים או תיקים המונחים בסביבתו והמונעים כניסה וזרימת צ'י תקינה אל המבנה.

מיקום המשרד תלוי בתפקידו. לכל כיוון שמים יש השפעה על אופן ההתנהלות, להלן דוגמאות: 

מזרח ודרום מזרח – קשורים ליזמות, גדילה. האנרגיה  הפעילה והנמרצת מעודדת פעילות וצמיחה וממקדת ביישום הרעיונות, מועילה לתקשורת ולהתפתחות הרמונית. זהו כיוון מוצלח לעסק חדש או במעבר לקריירה חדשה.  אלמנטים העשויים עץ, צבעי תכול, ירוק בהיר או כהה יעודדו וישמרו אופי פעילות זה. מפל מים או מזרקה קטנה שמימיהם זורמים אל החדר ומשמיעים קול פכפוך עדין  יתאימו לאזור זה של צמיחה.

דרום – קשור לפרסום, מוניטין והכרה. אנרגיית הצ'י הלוהטת עוזרת למשוך תשומת לב לעסק ולזכות בשבחים רבים ובהכרה. מעודדת פעילות, יוזמה והגשמת רעיונות. אם אופי העבודה קשור להכרה ציבורית (יחסי ציבור, מכירות או פרסום) – זה המקום למשרד. לא מתאים למי שחש באופן אישי חוסר מנוחה ומתקשה בריכוז.

אנרגיה חמה זו של הדרום תישמר בעזרת גוונים מתונים של סגול, שמנת ונגיעות של שחור ולבן.

צמח בעל עלים בריאים ועשירים המטפס כלפי מעלה ולו פריחה אדומה  יעודד עשייה זו.

צפון מערב - קשור לכספים, הכנסה וניהול. הוא הצד המוצלח ביותר למנהיגות, ארגון, השראה ולטיפוח הערכת העובדים – כולן איכויות מועילות למנהל , או מנהיג ארגון. ישיבה באזור זה עם הפנים לדרום מזרח מועילה להרחבת העסק, יצירתיות ותקשורת, מעוררת כבוד ואמינות.  אזור זה הנו רציני יותר ומתאים בדרך כלל לאווירה רשמית. יתאימו צבעי לבן, אפור, חום ערמוני בתוספת גווני צהוב. תנועת וצלילי פעמון רוח עשוי מתכת ובו שישה קנים יעודדו עשייה עסקית וזרימה, קערת קרמיקה או מתכת ובה אבנים דקורטיביות יעזרו להתנהלות יציבה . 

מערב, צפון וצפון מזרח – קשורים לאנרגיה רגועה ושקטה. מיקום של קליניקה או חדר טיפולים יתאים לכאן. עבודת הטיפול והתרפיה הדורשת שקט נפשי, ריכוז, התבוננות והתכנסות פנימה נתמכת על ידי האנרגיה הקיימת באזורים אלו. מתאים למקם כאן אלמנטים המשדרים צמיחה רוחנית, סמלי צ'קרות ומדיטציה, סמל המרכבה, לוח ע"ב שמות של הקבלה, נר דולק או שמנים ארומטיים במבער. הצבעים המתאימים הם גווני הסגול (צ'קרת העין השלישית) הקשור לעבודה והתפתחות רוחנית, אך גם יוצר הגנה אנרגטית על המטפל והמטופל,  גווני שמנת (צבע אדמה) השומר על איזון וקרקוע.

רצוי שאווירת המשרד תהיה של עשייה והתלהבות, אך לא של מתח. כיון שמשרד הנו מקום בו עובדים שעות ארוכות, יש לתת תשומת לב לריהוט בעל מבנה אורגונומי, שיהיה מתאים ונוח עבור היושב בו, כסא שיהיה נוח, שולחן בעל משטח עבודה רחב .

בכל חדר בו יש מצב של פתח מול פתח (דלת מול חלון, דלת מול מסדרון ארוך, דלת לשירותים) אנרגיה הנכנסת דרך דלת הכניסה זורמת בעוצמה ובמהירות אל מחוץ לחדר ולא מספיקה להתפזר ולשהות בו. חשוב לתקן זאת באמצעות תלייה מהתקרה, במחצית הדרך ביניהם, מובייל קריסטלים, פעמון רוח, או ספירלה, המהווים כלי ריפוי ותיקון שמיקומם זה מרגיע ומפזר את זרימת הצ'י בכל חלקי החדר בצורה מתונה יותר. 

אחד העקרונות היותר מוקפדים הוא שאין לשבת בקו ישר מול דלת הכניסה לחדר – מאותה סיבה של זרימה חזקה ואגרסיבית של צ'י הנכנס מדלת הכניסה וחשיפה זו גורמת לחוסר מזל, תקלות ומחלות  לאדם היושב כך.

מיקום אידיאלי לשולחן עבודה של מנהל הוא בעמדה פיקודית, בקשר עין מול הדלת , בפינה האלכסונית הכי רחוקה ממנה, ללא עובדים מאחריו, אלא קיר תומך ולא חלון פתוח, לתחושה של יציבות ובטחון. צורת ישיבה זו המאפשרת צפייה על כל החדר היא מקור להצלחה, שכן השליטה מאפשרת אבחנה מדויקת, חשיבה בהירה ושיפוט נכון. 

שולחנות עבודה מרובעים או מלבניים, בעלי זוויות ישרות וקצוות חדים מתאימים יותר לעסקים מסחריים שעשיית כסף היא בעדיפות ראשונה אצלם. עגולים או אליפטיים – ליצירתיות ולאירוח. משרד הנו מקום לפגישות, התכנסויות ואזורי עבודה.  יש ליצור הפרדה בין אופי הפעילות - אין לארח או לערוך ישיבות מעל שולחן עבודה מלא בניירת ולא מסודר. מוטב למקם פינת ישיבות ואירוח ובה שולחן עגול באזור אחר של החדר, ולגשת אליה בהזדמנויות אלו.    

צמחיה

משרד הנו סביבה פורייה לקרינה אלקטרומגנטית הנפלטת ממוצרי חשמל כמו- מחשבים, טלפונים, מכשירי פקס, מכונות צילום ומזיקה לשדה ההילה שלנו.

צמחיה ופרחים טריים (כמו חרציות – בעלות איכות צ'י גבוהה) רצויים בכל משרד. הצמחים סופחים אליהם קרינה זו, תורמים להגברת ההרמוניה בסביבת העבודה ולחיזוק המוטיבציה, כמו גם ליתרונות בריאותיים הנובעים מהשפעתם על תנועתו ואיכותו של הצ'י.

יש לנקוט בפעולות נוגדות להשפעות הקרינה החשמלית. טיפוח צמחייה טבעית ובריאה בסביבה מסייעת בהפחתת נזקי המכשירים. שושן צחור (ספיטיפילום) – צמח המתאים ביותר.

מומלץ להניח ליד כל מכשיר חשמלי (גם בבית – טי.וי, מיקרו, מחשב) קריסטלים מינרליים כמו – טורמלין שחור ואמטיסט ופעם בשבוע לטהר אותם – לשטוף ולהניח לשעה בשמש להטענה אנרגטית חדשה. המלצה נוספת היא להניח מתחת כל מכשיר חשמלי הפולט קרינה, שלשה מטבעות העשויים נחושת (כמו 10 אג') המושכים אליהם קרינה זו.

אחסון

עבודה מייצרת כמויות של ניירות, תיקים, ספרים וכו. יש לדאוג לשפע מקום אחסון כדי לשמור את הניירת מסודרת ומאורגנת היטב, על ידי כך למנוע כליאת צ'י, הקשור עם חוסר סדר.

יש לסדר את אזור העבודה, להיפטר מאי- סדר ומערמות מצטברות של ניירת - אי סדר הוא גורם מפריע מכריע במחשבה ובתהליכי עבודה. חשוב לארגן ניירת בתיקים, בקלסרים ובתוך ארונות אחסון בעלי דלתות. אין לתת לניירת להצטבר באי סדר על שולחן העבודה,  שהוא הבבואה של המוח והמעיים. כך גם להקפיד על סדר וניקיון במשרד.

מדפים, חלק בלתי נפרד מכל משרד באשר הוא, עלולים ליצור חץ מורעל בפינותיהם החדות. יש להקפיד שזוויות מדפים או פינות חדות של ריהוט לא יפנו אל היושבים במשרד. 

עיצוב שולחן העבודה והמשרד

כמו החלוקה והעיצוב ברמת המאקרו לכל החדר, כך גם יש להתייחס לעיצוב ומיקום חפצים על שולחן העבודה ביחס לכיווני השמים והמשמעות הנלווית להם.

ההתייחסות כאן מזכירה את מבנה 4 החיות – כשאתם יושבים אל שולחן העבודה, השטח הפרוש לפניכם הוא -  הפניקס שטח ומרחב פתוח, נמוך משדה הראייה, ליכולת ראייה ותכנון רחוק טווח ללא הפרעות ומכשולים (כמו קיר או ערמת ניירות). לגבכם, מאחור הצב- קיר או ארון מגן ותומך לתחושת בטחון (איש לא מפתיע מאחור). מומלץ לא לשבת כשהגב מופנה אל דלת הכניסה לחדר - כיון שאז אין שליטה על הנעשה, ואתם עלולים להיות מופתעים. אם המצב כזה ואין אפשרות לשנותו -  מומלץ למקם מראה על השולחן, כך שתשקף בזוית העין את הנעשה מאחור.

לשמאלכם (עם הישיבה  והפנים לשולחן) הדרקון -  כל הקשור לפעילות, דינמיות, תקשורת, צמיחה (מחשב, טלפון, ערמת הניירות, יומן פגישות). לימין הנמר – שקט ורגוע, כיון שמסמל אלימות. לעודדו רק במצב של חוסר יכולת אישית בהתמודדות, אסרטיביות, הישרדות.

יש להציב את השולחן כך שיפנה לכיוון מוצלח אישי (הנקבע על פי תאריך הלידה) או בעל אנרגיית צ'י אותה רוצים לקדם.

להלן מספר המלצות לעיצוב נכון של חדר ושולחן העבודה  ליצירת זרימה והתכוננות לאנרגיית הצ'י הקוסמית.

מזרח – עשייה, יזמות, חלומות על העתיד – זה המקום לתזכורת של מה שתשיגו על ידי העבודה, יפה להניח כאן אלמנט או דגם של דבר עליו אתם חולמים, שואפים או רוצים להשיג. צמחיה ופרחים טריים טובים לאזור זה ומעודדים עשייה, יזמות.

דרום מזרח – שפע, ברכות מזל ותקשורת – זה המיקום לטלפון, מכשיר פקס או מגש הדואר.  מים הזורמים ללא הפסקה הם סמל לשפע , מיקום של מפל מים או מזרקה קטנה היוצרים תנועה וזרימה בדרום מזרח החדר יעודדו חיבור לשפע . על השולחן יפה להניח 3 מטבעות מזל סיניים הקשורים בסרט אדום, פסלון של דרקון, צפרדע מזל ומטבע בפיה. באזור עבודה בו יש מצבי עוינות, כעס או מריבות בין העובדים מומלץ לתלות באזור מזרחי של המשרד תמונה של עצי אקליפטוס שנוכחותם מסייעת להפיג ולמוסס מצבים לא נעימים כגון אלו.

דרום – הכרה ציבורית, פרסום –  כאן מניחים חפצים כמו פרסים, תעודות הצטיינות במסגרת אדומה. פסלון או תמונה של סוס הדוהרים אל החדר מייצג תנועה, כבוד, הכרה, התמדה. קערה ובה פירות עשויים עץ, זכוכית צבעונית  או מתכת כמו אפרסמונים, רימונים, תפוזים, מנגו, אננס, אפרסקים- מסמלים שפע, עושר ובריאות.

דרום מערב – משפחה ומערכות יחסים בין שנים- תצלומים או מזכרות של המשפחה. תמונה של עובדי המשרד באירוע משותף ושמח. סמל המציג שיתוף פעולה והרמוניה (תמונה של יד לוחצת יד). הנחת חרובים בקערה באזור זה יוצרת קשר חיובי בין אנשים, תקשורת טובה יותר, הרמוניה קבוצתית.

מערב – כספים והכנסה – מקום לפנקסי המחאות, לקופה, ולכל הקשור בכסף המגיע אליך. יפה למקם כאן פריטים עגולים עשויים מתכת או כסף , מטבעות, גלובוס המסמל נסיעות והנאות. 

צפון מערב – ארגון, תמיכה  -  מקום זה מתאים להנחת היומן, לוח תכנון העבודה, תמונה  של דמות מופת, המסמלת עבורכם תמיכה לעשייתכם המקצועית, גלובוס המסמל נסיעות למטרת עסקים, פעמון רוח ובו שישה קנים עשויים מתכת התלוי באזור זה.

צפון – קריירה -  פסלון צב להתנהלות בטוחה,פעמון רוח או משחק מנהלים עשוי מתכת, כד עגול וריק עשוי מתכת המסמל את עצם היותך לבד בזמן עבודתך. תמונה או דגם של ספינה ומפרשיה פתוחים השטה לכיוון החדר מסמלת עשייה עסקית שכל האפשרויות פתוחות בפניה.

צפון מזרח – הנעה , מוטיבציה – להניח כאן חפצים שימריצו לעשייה ועבודה כמו- נר דולק, ספרות על מצליחנים המהווים דוגמא ומופת עבורכם .

מומלץ לתלות על אחד הקירות במקום בולט בחדר את טבלת ע"ב שמות (שמקורה בתורת הקבלה) המכילה צירופי אותיות בעלי כוח אנרגטי המסייעים לבריאות, הצלחה הגשמה והגנה בכל התחומים. יש לסרוק אותם ולעיין בהם מדי יום.

התחילו להקדיש תשומת לב  לסביבת העבודה שלכם והתייחסו לשלשה שלבים עיקריים – התבוננות, אבחון ותיקון. התבוננות - בדקו ושאלו את  עצמכם מה אתם מרגישים, הקשיבו לתחושה שלכם, סמנו את הרושם הראשוני העולה ומתעורר – נעים לכם או מכביד ומעיק?  אבחון -  שרטטו את אזור העבודה, התאימו אותו לצפון עם מצפן, בדקו האם אתם יושבים לכיוון מזל טוב עבורכם, האם יש איזון מבחינת צבעים, תאורה, חומרים (בהתאמה לחמשת היסודות עץ, אש, אדמה, מתכת ומים), רעש או שקט, האם נקי ומסודר.

תיקון – בררו לעצמכם מהו התחום הבעייתי ביותר בחייכם מבין שמונת תחומי הבגואה, הקדישו לו תשומת לב מיוחדת. הכינו רשימת תיקונים, הקפידו שיתאימו לצרכים האישיים שלכם ושאתם שלמים עימם.

זכרו כי תיקוני פאנג שואי פועלים בכל הרמות – פיזית, מנטלית, רגשית ורוחנית. בצעו תיקונים, הניחו להם לפעול את פעולתם זמן מה וחזרו להתבונן אם נעשה שינוי. הפיכת מרחב העבודה לבריא והרמוני יותר ישפיע על ההצלחה שלכם בכל התחומים ואף יביא תועלת גם לאחרים העובדים עמכם. לאחר מכן, הישענו לאחור ותיהנו מן החיים.

כי בסופו של דבר, כמו שידוע בעולם העסקים – השורה האחרונה היא שקובעת -היתרה בחשבון הבנק, הנזילות העסקית, ומאזני החברה.   ב ה צ ל ח ה  !!! 

 

דוריה כהן –  בוגרת לימודי פאנג שואי, יועצת מוסמכת, בעלת תעודת מאסטר. יועצת, מעצבת בתים פרטיים ועסקים בשיטת הפאנג שואי – ייעוץ אישי ודיסקרטי. בתהליך הייעוץ נעשה שימוש בחישובי אסטרולוגיה סינית  "ארבעת עמודי הגורל" על פי תאריך הלידה. לאבחון וזיהוי הפוטנציאל המצוי ולמתן פתרונות מעשיים בעיצוב סביבת המגורים והעבודה  בהתאמה אישית לכל אחד, ליצירת איזון והרמוניה, להגברת שפע שגשוג והצלחה.
מרצה מבוקשת, מנחה קורסים וסדנאות בתחום הפאנג שואי ברחבי הארץ,  מארגנת מפגשי חוויה ייחודיים  "אוונטורה" למוסדות וארגונים, ימי כייף, למסיבות רווקות ומפגשי חברה פרטיים.
טל: 6770643-03   נייד: 546966-051 doriya168@walla.co.il

מנהלת פורום פאנג שואי באתר ": www.idan-hadli.net

 הנכם מוזמנים באהבה להעצים את חייכם   !!!

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.