עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

הקדמה לטור 'במבט קוואנטי'.  
מאת: גבריאל רעם 
     

שלום רב,

 

וראשית הבה ונעסוק מעט בסוגי הבטה שונים. ישנה המציאות, וישנה הדרך בה אנו מתבוננים בה. וחלק מתהליך של מודעות ובגרות תודעתית זה להבין כי  עצם קיומה של המציאות  לא אומר שאנו בהכרח קולטים אותה כמות שהיא, דהיינו, רואים את מה שיש. וראיה של מה שיש תלויה במי הוא זה המתבונן ובעיקר איך מתבוננים, איך מביטים. ישנו המבט הרגיל, הנורמטיבי, הסתמי.  וישנו מבט אחר שרואה דברים שהראיה הרגילה לא מגלה. כאן יש לנו כמה סוגי מבט; ישנו המבט המרוחק, (כמו של ההיסטוריון) שמנסה לראות את הדברים בפרספקטיבה מרוחקת וכוללת. ישנו מבט הרנטגן (מבט של רופא או פסיכולוג) שפולח ומנסה לחדור לקרביים החשופים, מעבר למסכות ולהעמדות הפנים. וישנו מבט של 'זכוכית מגדלת' (של מדען במעבדה) שמגדיל ומעצים חלקים ממה שרואים, כך שהקטן נראה גדול יותר, זהו מבט של מיקרוסקופ. האחד רואה מרחוק, האחר  מגדיל את שזעיר, והשלישי חוזר מעבר למסכה, למה שגלוי. וישנו מבט שמלכד בתוכו שני סוגי מבט, את המבט הרנטגני והמבט המיקרוסקופי; (ראיה חודרנית וראיה מגדילה).  והכוונה לראייה קוואנטית. הגישה הקוונטית עוסקת, מעצם טבעה בבבחינה ולימוד של חלקיקים סאב אטומיים. כלומר היא חדרה מעבר לקליפה של החומר והגדילה את החלקיקים הכי קטנים (קווארקים) ומצאה שם יקום שונה לגמרי ממה שתיארנו לנו. יקום שאמור לשנות את הדרך בה אנו תופסים את העולם והחיים.

כך שהמבט הקוואנטי מנסה לראות מעבר למה שמציג עצמו כמציאות הגלויה והלגיטימית, וגם לכוון עדשה מגדילה כלפי תופעות זעירות ושוליות, שברך כלל מטואוטאות לשוליים (למשל כגון סגנון תנועות הידיים של אדם שאומר משהו משמעותי. או נשיכת קלה של השפה התחתונה בזמן הבעה של התלהבות ועוד).

אז 'במבט קוואנטי' אם כן. או אם תירצו לראות את אותם הדברים, אך קצת (או הרבה, תלוי איך הקורא עצמו מתבונן בחיים) אחרת.

גבריאל רעם, מומחה בעל שם בתקשורת הלא מילולית, מנהל מכון העוסק במחקר יעוץ והדרכה של שפת הגוף לארגונים חברות ועסקים. משמש יועץ ומנתח של שפת הגוף בכלי התיקשורת לדמויות פוליטיות בהופעות פומביות. מחברם של 4 ספרים בתחום זה:
"לא הכל דיבורים", הוצ' ניסן (עם נילי רעם)
"משמעותן של תנוחות הגוף, הוצ' ניסן מסרים מבפנים"
"שפת הגוף ותקשורת אל מילולית", הוצ' פרולוג
"גברים ונשים מעבר למלים" (עם נילי רעם), הוצ' ידיעות אחרונות
כמו כן הוא סופר והוגה דעות,  העוסק בתחומים מגוונים כתיאולוגיה, אקסיטנציאליזם, התפתחות, תודעה, רוחניות, יישות, ואחרים. חיבר עד כה 4 ספרים מתוכם ראו 3 אור:
"מסע אל הישות הפנימית", הוצ' גל, (בשם העט גבריאל בן יהודה).
"החיים המציאות ומה שנסתר" הוצ' גל, (בשם העט גבריאל בן יהודה)
"אמנות השיחה" הוצ' ידיעות אחרונות
"ספר הלא הגדול" הוצ' ידיעות אחרונות (טרם יצא)
האתר של המחבר: www.angelfire.com/ga/being
דאר אלקטרוני: raamg@barak-online-net

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.