עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

האר''י הקדוש ואליהו הנביא על חג החנוכה 
מאת: מירה כהן ודניאל נוראל 
     
 
כפי שמופיע בספר "סביב מעגל השנה עם האר''י הקדוש
חג "חנוכ-ה" שמח
בחג זה נמצאים בעמק אורחים רבים ומכובדים. השתדלו לחוות את הזרימה האנרגטית שיורדת בימים אלה. התדרים היורדים הנם שני משולשים בצורת מגן דוד, שהם משולש העולה מהחומר לרוח ומשולש היורד מהרוח לחומר. חג חנוכה הוא חג בו "חנוך" מופיע כאחד עם האלוהות, ומאפשר בין היתר לתדרים מיוחדים לרדת ולמלא אותנו אור ואפשרות של הגשמה ביקום הפיזי. זה הזמן המתאים לבקש בקשות מהלב ולזכות לראות בהתגשמותן. יכולת זו נמצאת בידיהם של אותם אלה אשר זכו להגיע לרמת "ניקיון מוחלט", ועתה הם מסוגלים להעביר דרכם אור, שמחה, נתינה וקבלה.

.
נר ראשון ۩  - התעוררות
כל נר מהווה תדר אנרגטי שונה, אשר משפיע על תחום אחר בחיינו. כל אחד מהנרות ביומו מהווה התחלה חדשה והתעוררות של הממד בו הוא נוגע:
 • הנר הראשון הוא התדר של הראייה הפנימית - העין השלישית.
 • הנר השני הוא השמיעה הפנימית - הקול הפנימי שלנו.
 • הנר השלישי הוא המחשבות.
 • הנר הרביעי הוא הדיבור - המילים היוצאות מפינו.
 • הנר החמישי הוא הרגשות.
 • הנר השישי הוא הלב.
 • הנר השביעי הוא גחלת החיים.
 • הנר השמיני הוא האלוהות.
בכל יום אנו מדליקים את הנרות ומתכוונים לתדר אנרגטי אחר בתוכנו, וביום השמיני אנו יוצרים את השלם האנרגטי אשר מהווה את האלוהות עצמה. כאשר השלמנו את התדר האנרגטי יצרנו מגן דוד מושלם, אשר מקבל ומאציל מלמעלה למטה ומלמטה למעלה כאחד - כמו בעליונים כך בתחתונים - ליצירת ההשתקפות וההיזון המושלמים בין הרוח לחומר ובין החומר לרוח.
כאשר הנר האחרון דולק האדם שלם; הוא נברא בחומר וקיבל ברוח. כל אחת מהצ'קרות שלו טופלה וקיבלה חיות נוספת, הוא נפתח ברמה האנרגטית ונתן מעוצמתו הפיזית ליקומים הרוחניים אשר ניזונים ממנו, כפי שהוא ניזון מהם. המבנה השלם הזה יכול להגשים כל משאלה שעולה ומתבקשת במהלך כל ימות החנוכה, אך הבקשה צריכה לבוא ממקום פנימי וחווייתי, ולא ממקום שכלתני. מקום חוויתי הוא מקום בו מה שמופעל זו אותה תחושה של התעלות רגשית ומתיקות, אשר מסתכלת על הכול מסביב בעיניים אוהבות וברצון לברך.
.
בדרך כלל הנכם גורמים נזק לעצמכם ויוצרים מכשלות בדרך להצלחה. כדי לפתוח את צ'קרת הלב, אשר תאפשר הן לחוויה והן להצלחה לעבור דרככם, דרושים לכם החלטה נחושה, התגברות על עצלנות בסיסית, תרגול אינסופי, ויתור על יהירות ואגו והסתכלות במראה. בחג החנוכה יש לכם הזדמנות טובה לתרגל זאת, אך עליכם להשקיע כל ערב בתשומת לב ובבקשות. זכרו כי הבקשות חייבות לבוא מתוך מקום של שפע ונתינה; עשו זאת בזמן הדלקת הנרות.
האנרגיה של "חנוך" מופיעה בתדרים של החג. שימו לב, החג הנו "חנוך" בתוספת "ה", חנוך ואדוני. עוצמתו של חנוך היא אשר פותחת את שערי השמים להורדת כמות אור גדולה ומיוחדת בתקופה זו. "חנוך" בחג מאפשר פתיחה של ערוץ חדש, אך לצורך פתיחה זו עליכם לבוא מוכנים ליצור את החיבור. היינו, עליכם להחליט אם להתחבר לאנרגיה החדשה או לא.

נר שני ۩۩  - להיוולד מחדש

חנוכה הנו חג של נסים, שיכולים לקרות הודות לתדרים האנרגטיים אשר יורדים בתקופה זו. תדרים אלה מיוחדים עד כדי כך שהם מסוגלים לשנות מסלול קרמתי. הרעיון הוא לסובב את המעגל הקרמתי וליצור התנהלות אחרת של דברים. יש להיות מוכנים לכך, הן ברמת ההתכוונות והן ברמת הניקיון, כי רק מי שהכין את עצמו לשינוי מסוגל לקבל ולזרום אתו. לכן, דווקא בימים אלה חשוב שתשקיעו זמן בהתייחדות עם עצמכם, בחשיבה על חייכם וביצירת תוכניות קדימה, עם התכוונות ומטרות ברורות כדי למשוך לעברכם את האנרגיות הדרושות לביצוע. באם לא תוגדר המטרה, לא תוכלו למשוך את כמות האנרגיה הנדרשת למימושה.
מטרתו של החג הנה הורדת האור; כמו בסמל של כד השמן אשר איננו כלה, כן האור האלוהי יורד ויורד ולא פוסק לעולם. אור זה יעצים ויחזק את המייחלים לו, אשר לימדו עצמם לקבל ולהפנים אותו בתוכם. בתובנה שלהם הם יודעים כי עוצמת האור מסוגלת ליצור כוח מינוף אחר לחייהם. לכן, תשומת הלב חייבת להיות ממוקדת פנימה, בחשבון נפש ובקביעת מטרות.
.
אל תשכחו כי האלוהות מגלמת עצמה בכם, ולכן עליכם להתייחס אל עצמכם כראויים לקבל ולארח את האלוהות. למעשה, החנוכייה באה להזכיר לכם כי הנכם "השַמָש": האור האלוהי נכנס אל גוף הפיזי שלכם דרך הראש, ומיום ליום גוברת עוצמתו, באש הזו הבוערת כאנרגיה שעליכם לספוג לתוככם, ואשר אמורה לקדם אתכם ברוח ובתובנה. זהו החג של צ'קרת הראש – "כתר - מלכות". הנכם מלכים היות ובגופכם הפיזי הלא-מואר שוכן האל. עליכם לכבד, להעריץ, להעריך ולקבל עצמכם כחלק ממהות אלוהית מושלמת ושלמה, לא מתוך יהירות והתנשאות, אלא מתוך ענווה וצניעות. הלכה למעשה אין כל הפרדה ביניכם לבין אחרים, כולם מלכים וכולם נמצאים באותה רמה.
בפניכם מטרה - להתבונן כל יום מחדש על היקום מסביבכם ועל עצמכם, בלי להביא את מחשבות העבר או דפוסי מחשבות אל תוך חייכם; היינו - "להיוולד מחדש". זו הדרך היחידה להשתחרר מהתניות. אני אומר לכם כל זאת עכשיו, כדי שתנצלו את החג הזה על מנת לדעת מה לבקש ולמה להתכוון.

נר שלישי ۩۩۩  - חנוך-יה
יש ללמד את הלב הארה ואהבה. להארה ולאהבה יש אותה משמעות: לשתיהן אותן האותיות כמעט, ושתיהן באות לבטא מצב תודעה משוחרר מכבלי היקום הפיזי. ברור לנו כי אין זה פשוט כלל ועיקר, לשנות "מצב צבירה" מסוים ולעבור למצב אחר בהיותכם בתודעת הגוף. אולם, אל תשכחו כי הנכם מוקפים באור ובתוך האור אנו נמצאים, ללמד "ולהשפיע על בני אדם חיוּת", מבלי להיות מעורבים ישירות. הבעיה היום הנה בעיה של חינוך עצמי לקבלת התדרים האנרגטיים, אשר מסוגלים להביא להיזכרות, ומכאן להתפתחות המלאה האפשרית.
בצורתה המסורתית, החנוכייה הנה חצי עיגול, כמו שהאותיות יו"ד - ה"א הן חצי מ "י-ה-ו-ה", והחצי השני – וא"ו – ה"א - מבטא את האלוהות ומשלים את הקיום הפיזי למעגל אחד שלם. "י-ה-ו-ה" זו האלוהות בהתגלמותה הארצית, הנוכחות שלה ביקום הפיזי. כאשר מדליקים את הנרות בחנוכייה יוצרים חיבור בין החומר לרוח, מאחדים אותם דרך האש ויוצרים שלם אנרגטי. לכן, בדיוק בחג הזה, כאשר נוצר השלם האנרגטי וכאשר זה בא ממקום נקי, אפשר לבקש שינוי מגמה ושינוי מדרגה.
פעמים רבות חווים "הסתר פנים" - חוסר קבלה של הבקשות. זאת היות וההתנגדות למימושן באה מתוך מקום שלא שחרר עדיין דפוסים ישנים. הנכם מחויבים לשחרר צורות חשיבה ודפוסי התנהגות ותגובה כדי לפנות מקום לחדש.

נר רביעי ۩۩۩۩  - השַמָש
ה"שַמָש" מסמל את השירות של בשר ודם לרוח, של האדם לאלוהות. ה"שַמָש" מסמל את אותם שליחים אשר נמצאים כאן איתנו במישור הפיזי; הוא זה שמאיר את הדרך. תפקידו לעשות התמרה של האור האלוהי במישור הפיזי, ולשרוף את הקרמה של המישור הפיזי באור האלוהי.
כאשר הנכם מדליקים את ה"שַמָש" הנכם למעשה מתחברים לתדר האנרגטי ויוצרים תדר אנרגטי חדש ושונה, אשר מהווה חיבור בין הרוח לחומר. חיבור זה הוא אשר יוצר את הפעולות ומעביר את האור מאחד לאחד, בדומה לפעולה שאנו עושים כאשר אנו מדליקים את הנרות. בעזרת הלהבה נפתחת מנהרה אנרגטית, אשר מעבירה דרכה זרימה חשמלית היוצרת את האנרגיה הדרושה לשינויים של דברים. אך דרך מנהרה זו יכולות לעבור גם "הפרעות", אשר עלולות לגרום להתנתקות מעיקרי הדברים ולנפילה בחזרה אל תוך היומיום.
.
דווקא בחג הזה, בהתכוונות נכונה ומתוך בקשה מעומק הלב - אפשר שנהיה מסוגלים להעביר דרכנו תדרים שישנו בנו דברים מהותיים. יש מחשבות היוצרות הזיות והתנגדות, אשר מופיעות בצורה של "ישויות", היכולות אף להביע חרטה ולהיות נחמדות, אך בסופו של דבר הן תפרענה ברצף ובהתפתחות ועלולות לגרום לנסיגה; רק ניקיון פנימי ומחשבות נקיות וטהורות ימנעו כניסתן של ישויות אלה. לכן, יש לשים לב במיוחד לאיכות המחשבות, ולהשתדל להימנע מסוג מחשבות אשר יכול למשוך אליו מטען אנרגטי היוצר התנגדות להתפתחות. כאשר יש האצלה, יורדת אנרגיה נקייה, אך גם בה ישנן ישויות מעכבות; הישויות האלה שייכות לאור, ויש לדעת ללמוד לקבל אותן. באם נלמד לקבל אותן הן תתמעטנה, אך אם נתנגד להן נייצר עוד ועוד ישויות, אשר יחסמו אותנו ולא יאפשרו לנו לקבל את האור, הקדמה וההתפתחות, ובמקום זאת ימשכו אותנו אליהן.

נר חמישי ۩۩۩۩۩  - חנוך-אדוני
המנורה דולקת, הלהבות מפיצות אור, ובאור שלהן - ההשתקפות האנרגטית של החג. להבת הנר הנה מראה. אם תתבוננו היטב באור הנר של החג ותעצמו עיניים, תישאר בתודעה שלכם עוצמת האור ומראה האור זמן רב מהרגיל. זוהי עוצמת החג, אשר נמצאת בתוך כל אחד מאתנו גם מבלי משים. בכל אחד מאתנו בוערת להבת החיים, אשר בנויה מתדרים אנרגטיים הנכנסים לגוף הפיזי ומפעילים אותו בכל הרמות. ביכולת הגוף לספוג רמות אנרגטיות גבוהות מהרמות היומיומיות, היות והן נמצאות בו תמיד. אנרגיות הרוח אשר מחברות את האדם למהות האלוהית שבו נמצאות בגוף במצב רדום, והתדרים שיורדים במועדים שונים יוצרים בו גירוי להתעוררות מהפנים החוצה. תדרים שיורדים בחגים, ובפרט בחג החנוכה, יוצרים התעוררות רבה ומיוחדת אצל אותם אשר כבר התעוררו לאפשרות של קבלה.
.
מחג לחג קיימת אפשרות צמיחה ושינוי אנרגטי לתדרים גבוהים יותר ולמקום מבין, מקבל ומפותח יותר. ככל שתוטמע ההתקדמות הזו, כך בפעם הבאה שירדו תדרים הם יגעו במקום פתוח ומקבל יותר מהפעם הקודמת. יוצא אפוא שגם ההבנה והידע השכלי נפתחים לאפשרות של תובנות וצמיחה. זאת למרות שהעבודה האמיתית הנה ההתפתחות הפנימית החווייתית של האדם, יכולת ההשתכללות שלו ככלי המכיל ומקבל אור, וכן יכולת ההתמרה, הנתינה והאהבה שהוא מסוגל לתת, לחוות ולקבל.
חג זה, "חנוך-אדוני", מדבר גם על חינוך לדרך האל, חינוך ראשוני בבחינת חנוכת הבית. דרך זו מתחדשת מדי שנה בשנה ונהיית כל פעם לראשונית, היות ולמרות ההתקדמות וההתפתחות, באם לא הפנים האדם את החוויה והקבלה מזדמנת לו בחנוכה שוב האפשרות להתחיל מחדש. לכן, זהו גם חג של מחילה, היות ובראשוניות יש התחלה חדשה, הזדמנות חדשה, בבחינת "משנה מקום משנה מזל", הקשבה מיוחדת לרצונותיו של האדם ופתיחות גדולה להתכוונות שלו. כל זה כמובן בתנאי שזה בא ממקום נקי ומשולל מניעים אישיים.
.
אם הצלחתם בימי החג לרומם את עצמכם מעבר ל"דפוסים המקובלים עליכם", להתבונן על הכול מנקודת מבט של האלוהות המתבוננת, ולא ליפול אל תוך המערבולת היומיומית השגרתית, אין ספק כי נכונה לכם שנה של התפתחות מורגשת ורבה. החג הזה, והדרך בה הנכם מבלים, חווים ומרגישים אותו, הם ציון דרך לתחילת השנה הבאה עליכם לטובה. לכן, חשוב מאוד להרגיש את התרוממות הרוח של החג, למלא את הלב בשמחה, להכיל את כל האור בכלי ולא לתת לו לעלות על גדותיו בצורה של כעס, צער או פחד – היות וזה יבטא את המדד הרגשי השולט אצלכם במהלך השנה כולה.
נר חמישי של חנוכה מסמל את הרגשות. קשת הרגשות מורכבת ומגוונת, החל משנאה וכלה באהבה. לאהבה הארה משל עצמה. תוכלו לעשות מדיטציה ובדיקה מחדש של אותם רגשות הקיימים בכם, לבחון אותם ביושר ולהבחין מהיכן הם באים ומדוע. הניקיון הראשון במעלה הנו הניקיון שלכם כלפי עצמכם ויושר הלב שלכם, כי התדר האנרגטי של אהבה מתייחס אך ורק אליכם והמגבלה העיקרית על אהבה עצמית היא דין ושיפוט עצמיים.

נר שישי ۩۩۩۩۩۩  - הסנה הבוער
נר שישי של חנוכה הוא אנרגיית הלב, השנייה בחשיבותה לאחר אנרגיית האלוהות. שבו לידנו, והשתדלו להטמיע בתוככם את כמויות האהבה אשר תרגישו ולהתמירן מאנרגיה של קבלה לאנרגיה של נתינה. התחברו לאזור הלב ולהוויה הפנימית, וחושו איך הנכם מוקפים בנו. היכנסו לתוך ההוויה הפנימית שלכם, וחוו את השמחה ומתוך השמחה את האהבה. אנו עוטפים אתכם מסביב ומשגרים לעברכם רגשות של אהבה, עדנה ורוך.

התבוננות - מניע של אהבה
שבו נא בדממה, ונסו לקלוט תחושות אלה. תוך כדי התבוננות פנימית, נסו לזהות דבר שעשיתם מתוך מניע של "אהבה"; זהו מצב בו חשתם טוב כי עזרתם למישהו אחר; זהו מצב בו שוחחתם עם מישהו מתוך כבוד והערכה, באופן טבעי ובלי מאמץ; זהו בתוככם את המקום בו התרגזתם על מישהו, גם אם בצדק מבחינתכם, והצלחתם להתמיר תחושה זו בתחושה של שביעות רצון ושמחה. נסו להיזכר במצב בו עזרתם למישהו הנתון במצוקה מבלי לצפות לתמורה או לתודה; נסו לזהות מקום בו הייתם במיטבכם בתחושת התעלות, ומיד אחריה ירדתם לתחתית בור; נסו לזהות מקום בו קמתם בבוקר מלאי התלהבות ואהבה לכל דבר שהנכם רואים סביבכם.

אם הצלחתם להזדהות עם אחד מן הדברים שאמרתי, אתם בדרך הנכונה. אם לא הצלחתם ולו פעם אחת לחוש דבר מתוך מגוון הרגשות שהזכרתי, מצבכם אינו טוב ועליכם לחזור אחורה לצורך אימון על כל אחד ואחד מהדברים. עליכם לחזור ולבחון את מגוון הרגשות שלכם, מה מפעיל אותם, איך ולמה – כאשר אתם עוברים דרך קשת הרגשות שלכם, מזהים אותם ומכירים בהם. הם חייבים להתנקות כדי שתוכלו לעבור לאנרגיית הלב.
אנרגיית הלב יכולה לממש את עצמה רק לאחר שאנרגיית הרגשות נוקתה וטופלה בכל הרבדים. האור נכנס ומנקה רק לאחר שקיימת שליטה מלאה בתחושות ואיזון ברגשות. יכול האדם להתפתח במישורים רבים, אך להישאר סגור ואטום לכל מה שקשור לצ'קרת הלב. לכן, עליכם להתעמת זה עם זה ולנקות את כל ההתנגדויות אשר נמצאות שם ומפריעות לכם להרגיש אהבה חופשית, משוחררת ושמחה. הכוונה היא לא להתעמת עם האדם עצמו אלא עם התחושות, לבחון ולהכיר בהן.
.
אהבה היא הבעֵרה של "הסנה הבוער". היא מחוברת ישירות למקור ומקבלת ממנו אנרגיה אינסופית. כשהאהבה נמצאת, יש אחדות ואין פירוד או ביקורת. אין טוב יותר ואין רע יותר - הכול אחד, והרגש מתוק ונעים, עם הרבה הערכה וכבוד. זהו הרגש האלוהי, שהוא מקור של כוח ועוצמה. אין עייפות ואין קושי - זהו הקוד של ההצלחה. הרגש הזה נמצא כאפשרות אצל כל אחד, צריך רק ללמוד לעורר אותו. נא לא להתבלבל - אין מדובר ברחמים, בהתאהבות או בעזרה – אלא פשוט באנרגיה של נתינה, אשר הבסיס שלה הנו האור. האהבה הזו עלולה גם לשרוף, אם איננה מנותבת כראוי או שהיא מנוצלת לרעה. יש בה עוצמה, כוח ויכולת השתלטות - יש בה צד רך וצד קשה גם יחד.

נר שביעי ۩۩۩۩۩۩۩  - זיק החיים
האוצרות האמיתיים הם בתוכנו, ואין שום דבר בחוץ אשר יכול או עשוי לגרום לאושר או לשמחה. יש דברים בחוץ אשר יכולים לגרום לאושר מזויף, אך האושר האמיתי נעול בפנים, והוא עטור באוצרות רבים ויפים, אבנים בוהקות, טורקיז, זהב וכסף, אור ומרחב אינסופי. סמל האושר והשמחה הנו "ארון הברית", שאנרגיית החיוּת של האדם עולה ממעמקיו. בשלב מסוים חלה אי-הבנה: נראה היה לכאורה כי אנרגיה זו ניזונה מהשמחות של היקום הפיזי, וכי דברים רעים ביקום הפיזי יוצרים עצב, דיכאון ותסכול. אך ביקום הפיזי לעולם אין שום דבר שמח ממש, היות וכל השמחות, האהבות, וגם הקשיים קצרי ימים הם וחולפים.
למרבה השמחה, ישנו אי שם בפנים "זיק" – חי, תוסס, צעיר – אשר מדי פעם מתמלא בו האדם. מילוי זה הנו מלאכותי, ומטרתו לתחזק את זיק החיים. אלמלא הוא, מהר מאוד הייתה אובדת המוטיבציה להמשך החיים. "הזיק" יוצר מחדש באופן מלאכותי את אנרגיית החיים, כדי שהאדם ימצא טעם ותכלית בחייו. איני מחדש דבר: אין לי ספק כי הנכם יודעים שמקור השמחה הנו פנימי ולא חיצוני, אך יחד עם זאת כולם נופלים שוב ושוב ובאותו מקום, כך שבמקום לחזק את אותה אנרגיה ברמת המודעות, שהיא-היא החשובה, אנו נוטים לחפש את האירועים המשמחים בחוץ – כסף שיגיע, עבודה שתשביע, אהבה שתמלא חלל, מסיבות, סדנאות וכדומה.
.
רבותי, עלי לומר כי העוצמה שלכם נמדדת בדבר אחד בלבד – ביכולת להיות שמחים וטובי לב, אנרגטיים וחיוניים, עם מטרות קדימה ורצון לעזור ולתת – וכל זאת כדבר הנובע מתוך עצמו. כל מה שיגיע אליכם והוא חיצוני לכם, השפעתו חולפת ואין לו כל משמעות לעורר שמחה ונועם, מתיקות או רכות בחייכם. פרח שצומח מתוך האדמה נובע מכוח עצמו; אף אחד לא מצמיח אותו ואין הוא פורח משום שעליו לרצות או לקבל משהו מסביבתו. הסתכלו וראו את התופעות בטבע מסביב; אף פרט איננו מחפש שמחה חיצונית שתחייה ותחזק אותו. לכן, התמקדו אתם בתכנים הפנימיים בתוככם. זכרו כי מזג האוויר בחוץ – חם או קר, יבש או גשום – אינו סיבה למסיבה אך גם לא לעצב. קחו משפטי אלה לחיי היומיום שלכם, ובחנו עד כמה תלויים הנכם במצב רוחכם ובמה שקורה סביבכם. חשוב להבחין בכך ולשים לזה גבולות נכונים, ולחזק את האני הפנימי והאושר הפנימי שאינם תלויים בדבר.
היום נר שביעי – זוהי אנרגיה של זיק החיים. עליכם להיפתח היום לקבלה של אנרגיית החיים. זה בא לאחר חשבון הנפש ואנרגיית הלב, כי לצורך השמחה הפנימית ובכדי לעורר את ”זיק" החיים עליכם להיות נקיים ופתוחים לקלוט את השמחה האינסופית של "הזיק" האמיתי, הנמצא בבסיס הקיום של כל אחד ואחד. כאשר תפעלו מהמקום הזה, ההשתקפות תהיה מושלמת. הדברים שיתרחשו סביב יהיו השלמה של אותה אנרגיית חיים של אושר ושמחה, ובמהותם יהיו אלה דברים שמחים, מלאי אהבה ותמורה אשר לא ציפיתם לקבל.

נר שמיני ۩۩۩۩۩۩۩۩  - חנוכייה סמל האינסוף
אינכם מי שהנכם חושבים שאתם – הנכם אינסופיים. כל הצורות, כל הגופים, כל התופעות שייכות לאינסוף, נובעות משם וחוזרות לשם. כל דבר במישור הפיזי יש לו סופיות למראית עין בלבד, אך הלכה למעשה הוא אינסופי. אילו ידעתם זאת ולא נפלתם בשבי התופעות הארציות, הייתם מבינים שפרידה אינה פרידה, סוף איננו סוף והתחלה אינה התחלה; מה שנגמר רק מתחיל. לו ידעתם זאת אולי הייתם מפסיקים לכאוב, לדאוג ולפחד. הנכם תופסים את עצמכם כיצורים סופניים הבאים והולכים, ואת הסביבה שלכם כדבר שמסתיים ונגמר, אך הנכם לומדים זאת מראייה בלבד. עליכם להבין כי כל החוויה הזו איננה אלא צורה של תופעה, הסכמה כללית, התייחסות – בקיצור, הרגל ותו לא. הנכם חניכים של האלוהות. לכן, אתם לומדים כל הזמן, ואלו הן רק תופעות שדרכן עליכם לצמוח, להתפתח ולהגיע לתובנה ולהיזכרות שכך פני הדברים.
.
שמונה קנים לחנוכייה - סמל האינסוף. כל אחד מהקנים הנו שלם בפני עצמו, וכל השמונה הנם שלמות אלוהית אחת, כי הכול בסופו של דבר מהות אחת אינסופית. אין שום דבר שמסתיים, אז הפסיקו להצטער; הכול רק משתנה, פושט ולובש צורה. חדדו את הראייה החושית ואת השמיעה הפנימית. התחילו לראות ולשמוע. היות והאינסוף חסר מגבלות, גם לכם, רבותי, אין שום מגבלות. כמו ששמתם לכם את המגבלה של חיים ומוות, כך שמתם לכם מגבלות אחרות, כל אחד כיד היצירה הטובה עליו. כולכם ממציאים דגולים עם דמיון פורה, וכל אחד בוחר את השיעור שלו, בעיצוב שלו; כולכם "אדריכלים". ככל שתמהרו יותר לחוות את האמת המוחלטת הזו, כך תצליחו לקצר את זמן המגבלה, הכאב והקושי, ומהר יותר להבין את המהות הפנימית שלכם, היא סמל האינסוף. ברגע שתהיו במקום הזה – פשוט תזרמו ותחוו את האושר האינסופי, שהוא המהות האמיתית שלכם.
.
נר שמיני של חנוכה הנו סיום ההתפתחות של האדם, השלמות שלו לאחר שעבר את שמונת השלבים. שמונת השלבים בחנוכייה הם גם שמונת השלבים של התפתחות האדם עצמו ומה שעליו לעבור עד שיגיע לאותה שלמות:
 • הוא מתחיל לראות בעיני רוחו את עצמו וסביבתו כתדרים אנרגטיים - "נר ראשון -  הראייה הפנימית".
 • הוא מבין כי כל מה שהוא רואה אינו אלא מבנה מובנה מראש - "נר שני -  הקול הפנימי".
 • הוא יודע לתרגם לעצמו את מה שהוא קולט דרך עיניו ולהבין מה היא האמת הפנימית שבדברים - "נר שלישי -  המחשבות".
 • כדי להבין כל זאת הוא נעזר במחשבותיו, ולבסוף גם יודע לדבר ולומר בקול רם את הדברים שהוא מרגיש, רואה וחווה - "נר רביעי - הדיבור".
 • בשלב השני של ההתפתחות הוא מבין כי הכול מתחיל בו ונגמר בו, וכי תפקידו ללמוד ולשפר את שלמותו הפנימית ולשכלל את היותו אדם - "נר חמישי - הרגשות".
 • הוא לומד את רגשותיו, מתקן אותם ולומד לחוש אהבה אלוהית כלפי כל אחד - "נר שישי - האהבה".
 • הוא לומד להרגיש את עוצמת אנרגיית החיוּת הזורמת בו, הנשמה האינסופית - "נר שביעי - גחלת החיים".
 • לבסוף מבין בחוויה ולא רק בתפיסה השכלית מי הוא - "נר שמיני - השלמות האלוהית".
.
מאותו רגע שהבין כי הוא אלוהים - אין שום מגבלה העוצרת אותו. הוא נמצא בכל שמונת השלבים בעת ובעונה אחת, וחי אתם כאחד. אז תפקידו גם להוביל אחרים בדרך בה הלך, להראות להם את שלבי האור והמסלול לחופש ולשמחה.
החיים הנם הרפתקה נפלאה, משחק מרתק, מגוון צבעוני מדהים ביופיו. כל מה שעליכם לעשות כדי לחוות זאת הנו לשחרר את הסבל והפחד, לגלות בתוככם את האינסוף – ולחגוג. עליכם לזכור בכל רגע ורגע מי אתם ומהיכן באתם. עליכם לזכור כל רגע ורגע את האלוהי שבכם. עליכם להעריך כל רגע ורגע את עצמכם – בהערכה שקטה, שלווה ועמוקה – לקבל את עצמכם ללא דופי, ולהשתחוות בפני קבלה זו. עליכם לזכור כל רגע ורגע כי האגו הנו המצאה של ההכרה ככלי משחק, וכי הפכתם עצמכם לכלי במקום לשחק בו. במקום לחוש עצמכם ככלים על הלוח, שמזיזים לכל כיוון אפשרי, יש בידכם העוצמה להבין כי הנכם אלה השולטים במצב ומעצבים אותו.
.
כאשר תלמדו לשלוט על האגו ועל המחשבות, ולהבין מי אתם, תוכלו להיות אתם שחקני השחמט ולא הכלים. עד שזה יקרה, תהיו כל אחד מהכלים על הלוח לפי בחירתכם. זכרו, הנכם כאן כדי לשחק, אבל אתם השחקנים ובידיכם לבחור את כלי המשחק. הפכתם עצמכם לכלים עצמם ולמי שמזיז אתכם קראתם כוח עליון וגורל. רבותי, אתם אותו כוח עליון, אתם אותו גורל. התבגרו, שחררו את התחפושת וקחו אחריות על הכול.
זהו הנר האחרון של חנוכה. יש לכם הזדמנות אחרונה לתקן את שדורש תיקון, לשנות את שדורש שינוי, להחליט את שדורש החלטה ולבצע את שדורש ביצוע. לאחר מכן ייוותרו לכם מספר ימים נוספים עד לסוף השנה, עדיין באותה אנרגיה של חנוכה. גם ימים נוספים אלה עוצמתיים הם, וטומנים בחובם את אנרגיית השינוי. חג שמח, עם הרבה אהבה, אור והגשמה
הרבי, חנוך, מטטרון ואליהו

.
למסרים נוספים ופרטים על הספר החדש 
www.messarim.co.il
מירה כהן ודניאל נוראל
 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.