עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

חשיבות התזונה - נקודות למחשבה  
מאת: דר' טליה שר Ph.D. 
     
 
הכרה בחשיבות התזונה זוכה לעדנה בתקופתנו, אך כבר חכמי ישראל הכירו בחשיבותה.
אמר הרמב"ם: "שלמות הגוף קדמה לשלמות הנפש והיא מפתח הפותח טרקלין".
רבי חיים מצאנז טען: "הנשמה אינה באה לעולם הזה על עסקי אכילה ושתיה ואף על פי כן, כשמונעים ממנה אכילה ושתיה, היא בורחת ופורחת לה".


הסיפור הבא שהתרחש באפריל 1975 בארה"ב ופורסם בעיתונות המדעית באותה עת (וצוטט בספר "עם ישראל חי וחולה" מאת יהודה מנור) ממחיש את חשיבות התזונה לבריאותנו וחשיבות התשאול הנכון על ידי רופאים. באותו חודש, הובהלה אליזבת לבית-חולים. היא סבלה מכאבי בטן קשים והאבחנה היתה שהיא סובלת מציסטה בשחלה. היא נותחה והרופאים נדהמו כשגילו הצטברות דם גדולה בחלל הבטן.  צוות החרום הוציא לה שתי שחלות, רחם ואף את התוספתן. בהמשך, לאורך תקופה של שלוש שנים, אושפזה אליזבט תשע פעמים.  כל פעם חזרה התופעה של הצטברות דימום בבטן. היא עברה ניתוחים שבהם נכרתו אברים פנימיים נוספים מגופה ונשאבו ליטרים רבים של דם, בלי שהרופאים הצליחו לגלות מה מקור הדימום.
.
לאחר שהיא פרפרה פעמים רבות בין חיים למוות, עברה את דרך היסורים הזו ואת כל הבדיקות האפשריות, שאל אחד הרופאים את אליזבט שאלה שמעולם לא נשאלה:
"מה את אוכלת?"
התשובה של אליזבת פתרה את החידה המסתורית והצילה את חייה.
התברר שאליזבת נהגה לאכול בעיקר מזון מבושל ללא ירקות או פירות טריים.  היא פשוט אהבה ירקות מבושלים. מכאן הניחו הרופאים הנחה נכונה שהיא סובלת ממחסור חריף בויטמין C וסובלת ממחלת הצפדינה. ממחלה זו סבלו בתקופות קדומות יותר ימאים שהפליגו בים בספינות ללא הספקה שוטפת של ירקות ופירות טריים.
אליזבט קבלה 1000 מ"ג ליום ויטמין C והדרכה בתזונה.  התוצאה היתה שנעלמו התופעות והדימומים מהם סבלה והיא חזרה לאט לאיתנה.  כמה סבל וכאב יכול היה להימנע על ידי שאלה כל כך פשוטה וברורה מאליה: "מה את אוכלת?"
ברפואה טבעית (נטורופתיה) נשאל המטופל ביחס לתזונתו כחלק חשוב ושגרתי בתשאול הראשוני שנועד לאבחן את מצבו הבריאותי.

על חשיבות התזונה אנו לומדים מהממצא שהרבה מחלות שקיימות בתרבות המערבית ונקראות מחלות ניווניות: כמו מחלות לב, סרטן, סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות אוטו-אימוניות, כמעט ואינן קיימות באוכלוסיות העולם השלישי באפריקה.  אוכלוסיות אלה, בניגוד אלינו, אוכלות מזון טבעי ולא מתועש הדומה יותר לתזונת האדם הקדמון.
מתברר שהאפריקאים שהגיעו לארה"ב וסיגלו לעצמם תזונה מערבית, החלו גם הם לפתח מחלות מערביות ניווניות.
יתרה מזו, ביפן וסין, נשים אינן סובלות כמעט מתסמונות גיל המעבר וגם לא מאוסטיאופורוזיס ("בריחת סידן") בגיל המעבר ואחריו, למרות שתזונתן אינה כוללת חלב ומוצריו אלא טופו שמקורו מסויה. נשים ממזרח אסיה שהיגרו לארה"ב וסיגלו לעצמן תזונה מערבית, סובלות גם הן ממחלות ניווניות שהזכרתי קודם לכן.

בשעתו, היתה תכנית של חיים הכט בערוץ 2 על תזונה ים-תיכונית, ושם הביאו כדוגמא את תושבי האי כרתים ששכיחות מחלות הלב אצלם נמוכה ביותר. כאשר חוקרים לעומק, מתברר שלא מדובר רק בתזונה נכונה שנקראת "תזונה ים תיכונית", אלא באורח חיים כולל שנשען על תמיכה משפחתית וחברתית חמה, על רמה נמוכה של לחצים, שנת צהרים-"סייאסטה", שהיא דבר "מקודש" והרבה שמחת חיים. התזונה עצמה מתבססת על מזון לא מעובד תעשייתית הכולל הרבה ירקות, פירות, מעט בשר, מעט מאוד מתוק, שמן זית, פחמימות מורכבות כמו אורז מלא וקמח מלא וכן גם קטניות.
זוהי דוגמה הוליסטית לאורח חיים בריא המקיף מכלול מישורים בחיי הפרט והקהילה.

מבחינת תזונה, מסתבר כי מקור הצרות שלנו נעוץ בכך שגופנו מותאם מבחינה גנטית לתזונת האדם הקדמון. הרצף הגנטי שלנו כמעט ולא עבר שינויים גנטיים מאז, אך אורח חיינו השתנה לחלוטין וכך גם המזון שאנו אוכלים.  האנשים הקדמונים היו ציידים ולקטים.  אכלו בשר ציד ודגים, וליקטו מזון מהאדמה או מהעצים.  

יש פתגם ידוע האומר: "חיים ומוות ביד הלשון".
הייתי משנה אותו מעט ואומרת: "חיים ומוות ביד המזון..."
סיפור חייו של ד"ר מקס גרסון ממחיש יפה את משמעות הדברים.

ד"ר  Max Gerson נולד ב- 1891.  הוא היה גאון במתמטיקה וכולם חשבו שיבחר בכיוון זה, אבל הוא בחר ללמוד רפואה.  הוא היה יהודי דרך אגב, כפי שרומז שמו.
בשנת 1908 כאשר התמחה בבית-חולים החלו להציק לו כאבי ראש אדירים.  הוא התאכזב מאוד כאשר איש מהרופאים הקונבנציונליים לא הצליח לעזור לו. בסופו של דבר הוא מצא בספר עתיק על רפואה עממית שערך רופא איטלקי שני סוגי דיאטות, אחת של דיאטת חלב והשניה, דיאטה איטלקית המבוססת על מיצי פירות וירקות.  ד"ר גרסון היה מאוד שמרני והאמין ברפואה ולא בסיפורי מעשיות ולכן הוא נמנע תחילה מלנסות דיאטות אלה, אבל הכאבים הנוראיים הכריעו אותו.  בשלב ראשון הוא ניסה את דיאטת החלב שהכזיבה ולא עזרה ואז ניסה את הדיאטה האיטלקית של מיצי הירקות והפירות.  כבר בשבוע השני חש הקלה ואחרי כמה שבועות נעלמו כל הסימפטומים.

לאחר מלחמת העולם הראשונה הוא פתח את מרפאתו באחת הערים בגרמניה.  באותה תקופה היתה נפוצה מחלת שחפת העור שמשחיתה את העור וגורמת למוות. אחד החולים שבא אליו עם מיגרנה קשה סבל גם ממחלה זו.  ד"ר גרסון נתן לו את הדיאטה האיטלקית כנגד המיגרנה והתברר שהחולה החלים גם מהמיגרנה וגם משחפת העור.  ד"ר גרסון זעם על החולה ולא האמין לו שרק מהדיאטה נרפה גם משחפת העור, אך החולה התעקש ולאחר תחקיר מעמיק ד"ר גרסון קיבל  את העובדות. הוא היה מאוד שמרני וחשש מאוד מתגובת הרופאים שנידו אותו, כי מי שמע על ריפוי מחלות בעזרת מיצי ירקות ופירות שכל אחד יכול להכין? איך יתכן שרופאים מלומדים ומשכילים נכשלו ואילו שינוי תזונה פתר את הבעיה?
חולי שחפת העור נהרו למרפאתו וארגון הרופאים הכריז עליו מלחמה, כפי שחשש.
באופן מקרי התברר שהדיאטה הזו הצליחה לרפא גם שחפת ריאות אצל אחד החולים שסבל גם משחפת העור וגם משחפת ריאות. בהמשך, הוא הצליח לרפא הרבה מחלות נוספות כמו דלקת פרקים, טרשת עורקים, סוכרת וסוגי סרטן שונים באמצעות אותה דיאטה .

ד"ר גרסון היה איש מדע וחוקר שלא קיבל דברים כפשוטם. הוא ניסה להבין איך אותה דיאטה ריפאה קבוצה של מחלות שונות. מימצא זה סתר לחלוטין את גישת הרפואה הקונבנציונלית שלכל מחלה יש סיבה ייחודית ושונה ולכן כל מחלה דורשת תרופה ייחודית ושונה.
מהניסויים שערך, הסיק ד"ר גרסון שאין מחלות ניווניות בודדות, יש רק גוף חולה.  מחלה ניוונית אינה יכולה להתפתח לדעתו, אלא אם התנוונה מערכת חילוף החומרים ובה האיבר המרכזי הוא הכבד.  איזו סוג של מחלה ניוונית יתפתח – זה כבר תלוי בגורמים שונים גנטיים, סביבתיים ונפשיים.  
מסקנתו של ד"ר גרסון מהווה שינוי משמעותי בגישה הטיפולית ומציעה גישה הוליסטית, כלומר, טפול באדם השלם, בחולה עצמו ולא באיבר החולה.

ברפואה הטבעית, מתייחסים לאדם מבחינה הולסיטית לא רק לאיבר החולה אלא לכל המכלול הן לגוף והן לנפש.

הגדיל לעשות היפוקרטס בתקופת יוון העתיקה, שאמר שהוא מעדיף לדעת מיהו האדם הסובל ממחלה מאשר מהי המחלה ממנה סובל האדם.
שכן, ברגע שנבין את הרקע למחלת האדם ואת משמעות המחלה לגביו, נוכל לעזור לו להירפא ממנה.  אגב, הדיאטה של גרסון כוללת מרק מיוחד עפ"י מתכון של היפוקרטס שאותו הוא מחשיב כרופא הגדול בכל הזמנים!
אבל, לא מספיק רק לומר לאדם מה התזונה הנכונה בשבילו או כיצד לשנות את אורח חייו.

הדבר המשמעותי ביותר בטיפול שהוא בגדר אומנות לדעתי, הוא איך לגרום לאדם שיהיה מוכן לשנות את אורח חייו ולהתמיד בזאת.  זו פעולה מאוד קשה.  לאנשים הרבה יותר קל מבחינה נפשית לגשת לרופא, לקבל תרופה כלשהי ולחשוב שהיא תעשה בשבילם את העבודה והם יוכלו להמשיך ולהשתולל בנושא האוכל, לשבת מול הטלביזיה ולהתעמל עם האצבעות על השלט...  תראו למשל, כמה קשה לאנשים לרדת במשקל שזו תופעה כל כך שכיחה וקשה עוד יותר לשמור על המשקל ולא לעלות חזרה עם ריבית דריבית...
.
כדי שאדם יוכל לבצע את השינוי, אנו צריכים לגעת בנשמתו, במשהו מאוד אישי שידבר אליו.  לכן חשובה כל כך הגישה ההוליסטית לאדם השלם.  לראות מאיזה מקום הוא יכול לפעול כדי להגיע לשינוי.  ליחס או לקשר מטפל-מטופל יש חשיבות ראשונה במעלה בהחלמת המטופל.
רבי נחמן מברסלב אמר: "תיקון הגוף קודם לתיקון הנפש", אבל מניסיוני, לעתים יש לפנות תחילה אל הנפש על מנת שלאדם יהיה כוח נפשי לבצע את השינוי.


ד"ר טליה שר Ph.D. -  נטורופתית

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.