עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

שירה היא רפואה 
מאת: אלה אלרם 
     
 
הקול הוא תדר
קול הנו סוג של אנרגיה - תנועת אוויר. גם רעש וגם מוזיקה נשמעים כתוצאה מתנועה של מולקולות באוויר. ההבדל בין רעש לצליל מוזיקלי טמון באופן שבו האוויר נע: אם תנועת האוויר היא מחזורית אזי יהיה לנו צליל מוזיקלי ולא רעש. במילים אחרות: תדר. כיום, אנו כבר מודעים לכך שתדרים מסוגלים לרפא. קיימות שיטות ריפוי שנעזרות בתדרי אור, בתדרי קול ואפילו בסוגים נוספים של תדרים כגון ניענוע של הגוף. הקול האנושי - בזמן שהוא מפיק צלילים מוזיקליים - הוא מפיק תדרים. תדרים יכולים לרפא.
.
מרכז הגרון הוא מרכז של הגשמה
מי שהתנסה במדיטציות של אורין ודה-בן, למד להעביר אנרגיה רוחנית אל מרכז הגרון שלו בשביל להפוך אותה לממשית. על פי אורין ודה-בן (ולא רק לפיהם), צ'אקרת הגרון אינה אחראית רק על תקשורת אלא גם על מניפיסטציה ועל הגשמה. וזה הגיוני: תחשבו כמה דברים פועלים בבת אחת כאשר אנו שרים - ברמה השכלית: המוח חושב צלילים, מקצב, מילים ומשמעות. ברמה הנפשית: הרגש מוצא דרך לבטא את עצמו. ברמה הפיזית: אנו מייצרים גלי קול. כשאנחנו שרים - הנשמה מוצאת את הביטוי הפיזי שלה ומגשימה את עצמה על פני האדמה.
.
השירה מרפאה גם את הזמרים וגם את המאזינים
אם כן, אנו שרים והשירה מרפאת אותנו - גם כתדר קולי וגם כהתבטאות רגשית. אבל זה לא הכול - כאשר אנו שרים, השירה מרפאת לא רק אותנו אלא גם את הסובבים אותנו! האם אי פעם שאלתם את עצמכם מהיכן בא המנהג האוניברסלי עתיק היומין של כל אימא לשיר לתינוקה שיר ערש כדי להרגיע אותו? (ואכן זה מרגיע!), או מה גרם למליוני בני אדם להתמכר לקולו של פאווארוטי? בשני המקרים הללו ובעוד מספר אינסופי של מקרים הקול של הזמר גורם למאזין להרגיש יותר טוב.
הקול הוא כלי ריפוי עצום. בעזרת השירה שלנו אנו יכולים להרגיע, אנחנו יכולים לענג, להמריץ, לשמח, לשאת תפילה, ואפילו להפוך את הספונג'ה בבית למלאכה מהנה יותר. בזמן העבדות באמריקה, העבדים השחורים היו חייבים לעבוד בפרך ללא הפסקה ואסור היה להם להפסיק. איך הם התמודדו עם זה? - הם שרו! התורה והמסורת שלנו שרדו כל כך הרבה שנים לא כי אנשים כתבו אותן, אלא כי הם שרו אותן! יש אינספור דרכים לרפא את עצמנו ואת האנשים שאנחנו אוהבים בעזרת השירה. לכן, אני ממליצה לכולכם לשיר, כלומר לרפא - והרבה. החיים בסביבתכם יתמלאו כתוצאה מכך בהרבה שימחה ובריאות!

כותבת המאמר היא אלה אלרם - מורה לפיתוח קול, ודוקטורנטית למוזיקולוגיה באוניברסיטת בר אילן. כדי לקרוא עוד על הקול ועל שירה אתם מוזמנים לבקר באתר:

http://voice.site.co.il

מייל: ellaelramopenshermouth@gmail.com

הסביון 4/69
ראשון לציון  75725
טלפון: 03-9518737

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.