עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

אוהב אותך קטנה ותלותית... 
מאת: אורנה זכאי 
     
 
מה יעשה גבר, שהיה רגיל לבת זוג כנועה וצייתנית ולפתע ביום בהיר אחד, אשתו עברה שינוי והפכה לדעתנית ובעלת דרישות? האם הקשר יעמוד בטלטלה? האם בן הזוג יתמוך בשינוי או שמא יטיל וטו ואף יפרק את החבילה?
.
שאלה מצוינת. ואני בטוחה שלא אחת ולא שתי נשים, שמנהלות מערכת יחסים שדורשת מהן לוותר על עצמן, שואלות את השאלה הזו, כשהן פוגשות הזדמנות לשינוי והעצמה עצמית. עצוב. עצוב לחשוב, שדווקא האדם הקרוב ביותר אלינו, יראה בהתפתחות ובצמיחה שלנו, איום על אישיותו. איך זה יכול להיות ומהי הסיבה, שבגינה בן הזוג עשוי לחוש מאוים כל כך, עד כדי איום בפירוק הקשר?
שם המשחק: "שליטה", "שליטה" ועוד פעם "שליטה"!
.
הסיבה העיקרית, בגללה צמיחה אישית של בת הזוג, עשויות להיתפס כאיום על בן הזוג, נעוצה בגורם השליטה בקשר. ולמה כוונתי? בכל מערכת יחסים, ישנו הסכם בלתי כתוב, המוסכם על השותפים לה. זהו מעין "חוזה", המגדיר את "התפקיד" שכל אחד ממלא במערכת, כמו גם התנהגויות המצופות ממנו.
אם נשוב לדוגמא שלנו, לאישה הקטנה והצייתנית, הרי שב"חוזה" ביניכם, הוא בתפקיד המחליט, הוא מחלק את ההוראות, הוא בעל המאה (וגם בעל הדעה) ולך, לא נותר אלא להתיישר על פי הציפיות שלו ולומר "אמן".
.
עכשיו, תארי לך שיום אחד את מביעה עמדה מנוגדת לשלו או תובעת משהו עבור עצמך, או פשוט מסרבת למלא אחר הציפיות שלו, הרי שהפרת את "החוזה". הותרת את בן זוגך חסר אונים וללא יכולת לצפות את הבאות. ובמילים אחרות – חסר שליטה בקשר.
במקרה של אזעקת אמת, יושמעו צפירות עולות ויורדות...
את יודעת מה זה עבורו לחוש חסר שליטה?! תיכף נשמעת צפירה עולה ויורדת, בשילוב עם "נחש צפע" ועוד כמה הבהובים וסירנות, ובן זוגך מכין את מלוא הארטילריה ומחסני הנשק שברשותו, לשיגור אל... האויב?!
כן.
את, אשתו האהובה. האויב. והוא מוכרח להכניע, או אם זה לא ילך, אף להשמיד... אותך.
"הצילו"!!!!!
.
האם המשוואה היא באמת: את מאושרת = בעל מתוסכל?
"ואם באמת בעלי לא יהיה מרוצה מהתהליך?", את שואלת. "הוא יפסיק להרגיש טוב עם עצמו ויחוש מאוים?".
אז תני לי לשאול אותך שאלה בחזרה:
"האם המשמעות של "את מאושרת = בעל לא מאושר", היא משוואה הגיונית בעינייך? האם את באמת מסכימה עם הרעיון, שעלייך להקריב את אושרך ולוותר על עצמך, על מנת שבעלך ימשיך להיות מרוצה?
ברור שלא. אבל את חוששת להמשיך להתקדם, כי כל צעד שלך, מלווה באיתותים של חוסר שביעות רצון מצידו ולעיתים אף באיומים...
.
הירגעי. התפתחות והעצמה ניתנים למימוש גם כאשר צפויות התנגדויות מצד בני הזוג. ניתן לעשות זאת בהדרגה, צעד אחר צעד, בלי "לשבור את הכלים" ותוך שילוב והסתגלות בן הזוג ומערכות יחסים משמעותיות נוספות בחייך, לשינוי המתרחש. בסופו של דבר, תהליך ההתפתחות מפרה גם את בן הזוג והוא מייצר זוגיות בריאה יותר ומעצימה יותר.

.
אורנה זכאי, "התבוננות" - שיפור הביטחון העצמי ו
העצמה אישית לנשים.
מאמנת אישית, מפתחת שיטת התבונננות" לשיפור הביטחון העצמי ולהעצמה אישית לנשים

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.