עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

בית ספר לתקשור - לא בין רגע 
מאת: תמי יערי 
     
 
לאחרונה אנחנו פוגשים שפע של מודעות שמזמינות אותנו לסדנת תקשור של מספר שעות, גג מספר ימים שתהפוך אותנו למתקשרים!
ממש מיקרוגל! בשביל מה, ללמוד לימוד ארוך טווח, אם אפשר תוך מספר שעות להיות מתקשרים ? מעניין שאפילו באגף המזון, למרות שהיו מי שצפו שהמיקרוגל יחליף כליל את התנור והכריים... טעו.
כדי להבין עד כמה מדובר באבסורד נדרש הסבר מקצועי.
על סדנת בישול קצרה, הייתי ממליצה, אבל, על סדנה שמתיימרת להפוך אתכם למתקשרים אינסטנט - לא.
עכשיו לצורך ההסבר צריך להבין טיפה יותר לעומק מהו תיקשור נכון, במובן זה שמי שעוסקים בתקשור יפתחו את חייהם בצורה אורגנית ומאוזנת פנימה והחוצה ויעשו טוב - לעצמם ולסובבים אותם.

.
תקשור כמו כל אומנות: אומנות הציור, הריקוד, הנגינה וכו' אינה נרכשת בין רגע. כל אומנות על מנת להגיע לרמות מקצועיות דורשת דיוק, הפנמה, המון תרגול, הנחייה והדרכה ולווי ארוך טווח של מי שמתמחה בתחום ועוד. מה שמטעה אותנו בעניין הזה, זה שבתקופה המודרנית יש אנשים שנדמה שעשו זאת בין רגע: בין רגע "עשו כסף", בין רגע התפרסמו, בין רגע עשו משפחה, ובין רגע התגרשו...הכל בין רגע. אז למה שנאסוף את כל הסבלנות והמאמץ הנדרשים למסע ארוך ומדוקדק של רכישת אומנות כלשהי ?
אלו הן הבעיות המרכזיות שאני רואה אצל אנשים שניסו ללמוד להיות מתקשרים בין רגע:
1.  אי הבנה כללית של מהו תקשור, למה הוא נועד, מתי ואיך לעסוק בו ועוד...
2.  חשיפה לרמות אנרגיה גבוהות ללא הכנה מתאימה, יוצר חוסר איזון, וחוסר יכולת להפנים ולממש את התכנים שהתקבלו בתקשור בחיי היומיום.
3.  חשיפה מוקדמת מדי ללא בניית גוף אישיות, אנרגיה וגוף רגש מתאימים יכולה בקלות "להפיל בפח" בסיטואציות רבות בהן התקשור הוא תרמית: של המורה ו/או של המקור המתוקשר, גם בזמן הסדנה וגם לאחריה.
4.  אי הצלחה בסדנה עקב אי בנייה הדרגתית ומקצועית יכולה לתסכל מאוד ולתת תחושת כישלון גורף.
5.  הניסיון המוטעה להשיג תוצאות מידיות ללא תהליך של שינוי פנימי וחיצוני, הוא הזמנה לפספוס עקרוני של התקשור כמערכת שעיקרה תמיכה בתהליכי התפתחות. כלומר, יש כאן הנצחה של הטעות הקבועה בחיים של רבים מאתנו בחיפוש אחר "הוקוס פוקוס" שישנה את הכל...
.
מן הצד השני, יש לנו סיבות טובות מאוד לאפשר לעצמנו תהליך מקצועי הדרגתי של בנייה עצמית, שתקשור הוא חלק אורגני ממנו:
1.  מלכתחילה תקשור נועד להרחיב ולהעמיק את ההכרות שלנו עם עצמנו כפרטים, ועם החיים בכלל. הבנה כזו לא יכולה בשום אופן להירקם בין יום!
2.  תקשור נכון מחייב לא רק במה שאני מכנה "פתיחת אנטנות" לעולמות עליונים, אלא גם הרחבת התודעה והמיומנות בשדות נוספים, כגון בשדות האנרגיה, הרגש, הגוף הפיסי ועוד. ללא הרחבה הדרגתית זו לעיתים, מתקשרים אינסטנט נראים לעתים כגורד שחקים נטול בסיס. לעומת זאת ההרחבה הרב מישורית מהווה חוויה התפתחותית משמעותית, ברמת הידע וברמת הקיום. כלומר שכל הנוכחות שלנו בחיים משתנה.
3.  בבניה הדרגתית של מתקשרים ניתנת ההזדמנות לכל אחד ואחת למצוא את הכישרון והיכולת הייחודית להם כערוצים של תקשור. כאן נלקח בחשבון הידע המצטבר של כל נשמה ונשמה, וההתאמה האישית שהולמת את מסכת החיים הנוכחית.
4.  כשתקשור נלמד בהדרגה תוך בנייה נכונה של שאר הגופים שלנו, הוא נעשה ללא מאמץ, כחלק לגמרי אורגני ממה שאנחנו, וכך הוא גם מופנם כחלק מחיינו, כל הזמן. כלומר שהתקשור לא הופך למין חוויה מיסטית מוזרה של מיסטיקאים, אלא להרחבה טבעית של היכולת האנושית.
.
האמת, שרק אחרי המון שנות ניסיון כמתקשרת, כתלמידה וכמורה בסדנאות שונות בארץ ובעולם, הבנתי את מידת האחריות הנדרשת בהכשרה רוחנית, ובפיתוח יכולות של תקשור. חלק מההבנה הצטברה דרך צפייה בנזקים שנגרמו לאנשים עקב חיפזון יתר. נכון להיום, אני מלמדת תקשור רק את מי שמלכתחילה נושאים את עיניהם לשינוי פנימי וחיצוני רחב, ללקיחת אחריות על חייהם, מתוך רצון להתמודד עם כל מה שישנו בחיים על מנת להוביל אותם אל הטוב, היפה והבריא.
הניסיון מלמד, שככל שיש לנו יותר סבלנות ונכונות לבנייה הדרגתית ומקצועית, כך אנחנו מתקדמים יותר מהר דווקא. וההיפך, ניסיון לקפיצה ישר לתוצאות לא מוביל לשום מקום.
במה שקשור לתקשור ולהתפתחות רוחנית בכלל, עוד יותר מכל תחום למידה אחר, דרך הלימוד ומקור הלימוד מאוד מאוד משמעותיים. על כן, לפני שהתחלתם ללמוד, בקשו את אישורו של הלב שלכם
באהבה, תמי יערי


תמי יערי - מורה רוחנית הילרית ומתקשרת, בעלת "המרכז הרוחני" ת"א. קליניקה ובית ספר ללימודי התפתחות פנימית וריפוי דרך תקשור .  
טל': 077-7671761, 
www.tami-yaari.com

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.