עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

מודעות - חיים בחופש 
מאת: פנינה מתוק 
     
 
בוא, שב אתי לרגע. פנה מקום לעצמך. תפוס מקום פנימי במרחב אינסופי של אפשרויות, הרחק מן המותר והאסור, מתוחם מאמונות, פורץ גבולות  מתוך גבולות של שליטה, פחד ותסכול..
האם אתה מאמין שהחיים מלווים במאבק וכאב?
האם אתה צריך אישור מן הסביבה שלך?
מה אתה עושה על מנת להרוויח אהבה?
התבונן בטבע. הטבע משקיע מאמץ מסוים על מנת להתקיים אך לעולם אינו נאבק.
.

הנמר פשוט קם בבוקר יום, עושה כל מה שנמרים עושים בבוקר ונע לדרכו. פוגש, פוגש, פוגש. כל היום באדיבותה של הרוח הקדושה. בחורף הדוב נח במאורתו, נח שקט, בסתיו עלים נושרים, נושרים כך עם הרוח, מותרים ,שוקעים כלפי מטה, באביב צמיחה, התעוררות, פריחה, אכסטזה של הטבע, חיכוך של מינים למען המשך קיום, אל תוך שיא של חום הקיץ - מעמקי התבונה שבהתבוננות.
הקשב, ולו רק לרגע, אל כל הקולות שבוקעים וזועקים. תקשיב. יש להם מה לומר לך.
אל תשתיק אותם, אל תנסה להכניס אותם אל תוך מגרה, אל תיתן להם תווית או שם. תימנע מלקבוע. השאר את ליבך פתוח, צופה, מסכים ללמוד את השמים הבהירים.
צפה בהם כמו בעננים משתנים נעים עם הרוח.
יש שם דו שיח, כמו עם חבר טוב. חבר טוב...
למד להקשיב, ללא שיפוט, לוותר על תכנון והסקת מסקנות.
להקשיב ,להיות בשקט של הקשב,
להקשיב לתנועה, לתנועה עדינה של דופק, דופק מחובר אל זרימה של מעין:

הדופק מספר לך סיפור...

"מהו חבר ? הנה אומר לך.
חבר הוא אדם אשר אתו תעז להיות אתה עצמך.
נשמתך תוכל להתערטל במחיצתו.
הוא לא יצווה  עליך ללבוש דבר על גופך, רק יבקש כי תהיה אתה עצמך.
הוא לא ירצה כי תהיה טוב או רע יותר.
אינך צריך להיות על המשמר, תוכל לומר את כל אשר תחשוב, כל עוד אתה הוא באמת.
הוא מבין את כל הניגודים באופייך שבגללם שופטים אותך אחרים שלא כדין.
במחיצתו נושם אתה חופשי ומשוחרר.
תוכל להתוודות על מעשי ההבל הקטנים שלך, על השנאה והקנאה וניצוצות הרשע, הנבזות והשטויות שלך, וכשתחשוף אותם מולו הם ייעלמו, יימוגו באוקיינוס הלבן של נאמנותו.
הוא מבין.
אינך חייב להיות זהיר.
ומה שטוב מכל, אתה יכול לשתוק איתו.
אין זה משנה.
הוא מחבב אותך.
הוא מבין .
הוא כאש אשר תחדור לעצמות.
אתה יכול לבכות איתו, לצחק איתו, להתפלל אתו.
מהו חבר?
רק זה אשר איתו תעז להיות אתה עצמך."   ריימונד בראן

הנה למד להיות חבר אמת של עצמך. לפתח הבנה  מקדמת, בונה, הבנה מאפשרת פתיחות וקבלה, הבנה מאפשרת זרימה במקום תקיעות ושליטה, הבנה מאפשרת אהבה ללא פחד ודאגה. להיות בחופש בחוויה של הנשימה, בחווית אחדות התנועה , פנימה החוצה ,מנוחה. שאיפה מנוחה  נשיפה ,מנוחה....מנוחה פנימית  שמאפשרת המתנה למתנה, לאחדות של קיום, לקבלה להכלה.
" הווייתך הפנימית היא
דבר מלבד השמיים הפנימיים.
עננים באים והולכים.
כוכבים מופיעים ומתים,
והשמים  הפנמיים נשארים זהים
לא נגועים, לא מוכתמים, לא מצולקים .
העד - אנו קוראים לשמים פנימיים אלו.
לך פנימה תהנה מהשמים הפנימיים.
זכור כל מה שאתה רואה אינך הוא.
אתה יכול לראות מחשבות, אינן מחשבותיך.
אתה יכול לראות רגשות, אינן רגשותיך.
אתה יכול לראות חלומותיך, שאיפותיך , זיכרונך, דמיונך, השלכותיך –אינם הם.
המשך לסלק את כל אשר אתה יכול לראות
אז יום אחד יעלה רגע עצום, החשוב מכל רגעיו של אדם
כאשר לא נשאר דבר לדחותו.
כל הרואה נעלם ורק הרואה נשאר.
לדעת זאת זה להיות נטול פחד,
ולדעת זאת זה להיות מלא אהבה.
זה להיות נצחי. " אושו

מודעות - להיות ער  לרגע זה ,כאן ועכשיו, משוחרר מכל דאגה,מכל תלות של כבלים עוטפים, מפתח אמון. אמון משחרר, מאפשר בחירה חופשית  ,בחירה בטוב, בחסד, במרחב.

ימימה - "מה שמאפיין אדם על הארץ, זה לב ושכל. אם לב ישלוט, אדם יתפזר.
אדם תופש תפישה הכרתית, שחייו כל רגע נמצאים, לא נסחבים, לא מעמיסים רגש ושכל בעומס יום יומי של רישומים ללא הפסקה. אדם צריך להבין את עצמו, להיות אחראי. אם זהיר לא נופל, אם מדוד אז מוגדר, מסתפק. זו הכרה."
מודעות - דע את עצמך, דע את כל חלקיך, הסמויים והגלויים על מנת שתבחר .
ללמוד להכיר- זה לפתח הכרה רחבה בהירה מכוונת .היא מתנקה מכול סיבי העומס, ההרגלים , המתחים, הפחדים. לאט לאט בטבעי, כמו חקלאי המכין את אדמתו  לקראת הזריעה. מנקה מטהר, מכין, בוחר ולבסוף זורע , תמיד על המשמר מצמיחה מיותרת של יבלית, שומר. מנקה, מטהר ,מפריד, מזכך ,מאפשר מעניק תמיכה לזרע ששתל, מפתח אימון בתהליך חדש  מתוך צפייה ונוכחות שוקע עמוק אל תוך מעמקי האהבה.

אהבה - בתוך רחם גדולה מחובר אל מעין זך יוצר ומייצר, עטוף ונעטף , שומר ונשמר, שלם
ברגע זה הכל שלם כפי שזה , בריקוד מסביר פנים רוקד את ריקודו המסתורי, אקזוטי, מעורר, מהיר ושקט, קבוע ומשתנה, פנימי וחיצוני, עולה ויורד ללא מילים, ללא מילים, ללא מילים.....
התנועה- גלים של תנועה מספרים סיפורים משתנים ואתה בתוך המקצב המשתנה בהסכמה לשינוי , משתנה במשתנה הקיים. מוכן להרכין את הראש אל הרגע ולבך אל השמים...

אני רוצה לספר על הילד הקטן שבי. לילד שבי המון חלומות, מלא תנועה חופשית וזורמת. אין לו שום מעצור, שום ספק של תנועה.הילד שבי נהנה לשחק , מלא התפעמות של חוויה נמשכת. הילד שבי יודע את תורת המשחק הטבעי. יש לו את זה מעצם בריאתו. הילד שבי משחק ונהנה מן המשחק. אותו לא מעניינת תוצאת היצירה, אלא ההנאה הרגעית שבתהליך.כשהוא רוצה לאכול הוא אוכל, כשהוא מרגיש עייף הוא נרדם, הוא עצוב אז בוכה, הוא שמח -צוחק. הילד בתוכי יש לו את חווית החיים והוא נע איתה, בלי שום שיפוט או כפיה.אני נעה עם הרוח הגדולה שלוחשת לי את ספורה ואני מסכימה. והנה נולד משהו אחר. אני קוראת לו "החסם".מהי צורתך.? אני שואלת.והוא עונה לי: באתי לעזור לך! באמת ? אני שואלת בספק. ברור!!! אני יודע לקטול כל חלקיק של יצירתיות בשם הידע, בשם הביקורתיות, בשם ההגנה שלא תפגעי, שלא ילעגו, שלא יפגעו, ועוד הרבה של לא לא לא......מעניין, חושב השכל, אולי הוא צודק,מחשבה חכמה, מר " חסם". כדאי להקשיב .
.
אני חושב שבאמת הוא צודק!!! מי אמר שחלום מתגשם?, ולמה אני אמשיך לשחק וליהנות, זה הרי לא "טבעי", כך אומרת הסביבה. תראי ישנם הוכחות. הנה פלוני אלמוני ועוד ועוד- הכל קשה. להשיג בלתי אפשרי ואת??????. כן מר " חסם " עושה עבודה נאמנה. יודע נפלא להשפיע קוצים ויבלית גם בשדה פורח. כך המשכתי כבוגרת להאמין למי?. כן גם מורים נפלאים עברו בדרכי. מאוד נאמנים, אבל למי?. תמיד לקטול בשם הידע והביקורת. כן אנחנו רוצים את טובתך, עבודה לא מספיק טובה........ זה לא לפי הכללים.....יש חוקים..... כן ידע, ידע , ידע..........
עכשיו בואו נתעורר אל האמת. הקול הקטן שזועק לעזרה, לתמיכה. אני שוב רוצה להביע את עצמי- קול היצירה הטבעית ששוכנת בלב. בפעימה הקטנה והיקרה הזאת. עוד פעימה ועוד פעימה. הנה יש חיים. יש יצירה, יש בריאה. ואני בוחרת את בריאת היצירה המתחדשת. התחדשות רגשות ההתפעמות וההתלהבות. כאן בכתיבה זו יש את הריגוש שבפריצה, ההתלהבות בהבעה, ההודיה ביצירה, הכניעה בעשיה.
.
נתבונן ברגע זה ברגשות. נסכים להכיר אותן. כל אחד רוצה את מקומו בביטויו. נעמוד מול המראה ונסכים לשאול את עצמי: מה אני רוצה...... מה אני מרגיש.......... מה אני צריך............. האם אני מוכן להתחייב לעצמי............. לרעיון היצירתי ששוכן בי............ ומחכה לצעד הקטן של אמון בתהליך..............עכשיו ברגע זה מתחיל תהליך של התקרבות אל חברך הטוב ביותר- הילד- שמחת הקיום והיצירה. כן מתחיל תהליך של שלום וסליחה. עם כל הקולות , אלה שידעו לבכות ולצעוק, לשתוק ולרעום, אלה שפחדו והשתתקו ואלה שדחפו ונדחפו....... הכר אותם , תקשיב להם , אך דע את שמחת היצירה. הילד משתוקק לחוות תחיה מחודשת.
כאן אני לא מייעצת  על שום טיפ . רק תסכים להתבונן ולכתוב את הרגשתך. תכיר כמה מר " חסם " סגר את נקודות המילוט של השמחה הטבעית שלך.מר "חסם", בא בדמויות חשובות בחייך. אלה שרצו לחנך אותך בשם המוסכמות והתרבות. אלה שנתנו ללא הרף מטלות ותפקידים, ותמיד חשבו שהם יודעים טוב ממך....... פנה אל הטוב שבך. אל הילד , אל הרוח הקדושה שנעה דרכך ומניעה אותך אל הנשגב ---חדוות היצירה. כולנו נכיר בכך שאנחנו כלי היצירה ותפקידנו להביע את החדווה , לאפשר לה קיום בחיינו, באיברי גופנו, במערכות היחסים שלנו. כך ניתן לשמים הקדושים לנוע בזרימתם הטבעית.


פנינה מתוק - מנחת קבוצות למודעות חשיבה הכרתית ולתנועה מודעת -צי קונג.
פנינה התחילה את מסלול הוראה  חינוך יצירתי לגיל הרך ולמתבגר. למדה אומנות פלסטית וכתיבה יוצרת בסמינר הקיבוצים. בהמשך ההתפתחות שנתה את הכוון אל המיסטיקה ואל עולם האנרגיה על גווניה השונים. טיפול באמצעות המגע- מסטר רייקי והילינג, שיאצו , שיטת קרניו סקרל, קינסיולוגיה ישומית {מוח אחד} תקשור וחשיבה חיובית, קבלה ומדיטציות מן הקבלה .נומרולוגיה. במקביל תרגלה ולמדה את  שיטת התנועה  צי קונג והוכשרה להוראת הצי קונג הטיפולי בוינגט.
את שיטת ימימה - חשיבה הכרתית למדה לצידה של המורה במכון מעין שהוקם ע"י ימימה .
כיום פנינה מקימת חוגי לימוד הצי קונג במרכזים  שונים במרכז.. קורסי מודעות  מאפשרים לפתח קשב  אינטואיטיבי ליצירת בריאות, זרימה ושמחת חיים.

http://pninamatok.googlepages.com/

pninamatok@walla.co.il

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.