עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

אדריכלות ישראלית מודרנית ופנג שואי 
מאת: מרינה שולמן 
     
 
שמעתם בוודאי שרמת הבנייה בעבר היתה גבוהה יותר. ואכן כך. בעבר הבניה הייתה איכותית ונכונה יותר בהיבט פנג שואי. לא לשוא בניינים ישנים בתל אביב נשמרים בקפידה ואנו לא מפסיקים להתפעל מיופים ומההרמוניה שבהם.
בעת בה החלה תל אביב להיבנות, אדריכלים היו קרובים יותר לטבע והרגישו אינטואיטיבית איך יש ואיך אין לבנות. הם הבינו שבכל דבר צריך להיות איזון והרמוניה. חזית הבית היתה מוגדרת בבירור לרבות התאמה לחוקים הקלאסיים.
האדריכלות המודרנית דוגלת בחופש שבבחירת הסיגנונות והזרמים. עידן האדריכלות 'החדשה' מתרכז בבניה מהירה, מינימום הוצאות ועם "אוריגינליות".
ידע של חוקי הפנג שוואי ושימוש בהם בתכנון ובניית הבית או בניין מסחרי ממשיגים את הצלחת הפרוייקט ומשרים אווירה טובה לדיירים.


building1בתמונה הנ"ל, ביניין תל אביבי מרכזי גבוה ומסיבי 'הצומח'  מעמוד  צר. מראה הביניין מזכיר אדם העומד על רגל אחת. משדר חוסר יציבות ואי בטיחות.  בתת-המודע באיי הבניין ודייריו ירגישו חוסר ביטחון והעסקים לא יהיו יציבים שם לאורך זמן.  במילים אחרות העינינים יתחילו "להתנדנד" ודיירי הבית יחושו דאגה.

להזכירכם את עיקרון הפנג שוואי - רוח נעימה מביאה את הצ'י (אנרגיה קוסמית) ומים נקיים אוגרים אותו ושומרים עליו. לכן אנו מרגישים טוב על שפת הים נהר או אגם.
.

. בהקשר לעסקים הקירבה למים משפיעה על ההצלחה. במיוחד אם מדובר בבתי קפה, marina1מסעדות או בתי מלון. למשל המרינה בהרצליה. תנסו להגיע לשם בשבת ולהכנס למסעדה או קפה. הכל "מפוצץ". וזה לא בגלל העיצוב הנפלא והמחירים הנמוכים. ההיפך הוא הנכון. סוד ההצלחה נמצא במיקום יפה, ובקירבה למפרץ קטן ומרינה של סירות. המקום מוגן מרוחות חזקות מכל צדדיו. לכן הצ'י הטוב לא מתפזר אלא נאגר ע"י המים ומועבר לסביבה המיידית.
עם זאת, לא מומלץ לבנות בתי מגורים סמוך מדי למים.   קירבה יתירה מעיקה כחשש לטביעה (בים או נהר). יש לכך דוגמאות ידועות בין היתר משפטים רבים המתנהלים נגד היזמים והפסקת בניה הביניינים טבעו אם לא בים אז בניירת ברשויות השונות.
קירבה יתירה למים יוצרת בלאי מואץ בחומרי הביניין, היווצרות מהירה של חלודה ולפיכך אחזקת הבית יקרה.
הבית חייב לעמוד על קרקע מוצקה ולא על דיונת חול הגורמת לו לשקוע כל שנה.
הכניסה לביניין הינו פרט חשוב בפנג שוואי. הכניסה לביניין משולה לפה אנרגטי שדרכו נכנס הצ'י ומזין את כל הגוף.
.
להלן שתי דוגמאות של מבני ספורט (קנטרי)בצפון תל אביב.  במבנה הראשון, הכניסה מאוד רחבה, מוארת ויוצאת לפארק יפה  -  מזמינה מבקרים להיכנס לביניין.
building2
הרחבה הגדולה לפני הכניסה מדומה לאגן מים האוסף ושומר את הצ'י ובכך גם מבטיחה שיגשוג עיסקי.
במבנה השני הכניסה נמוכה וצרה, איזור הדלת חשוך ומימדיה אינם building3מתאימים לבניין הגדול של הקנטרי. לפני הכניסה, מרחב קטן.  חשוב לציין שהכניסה עצמה נמצאת בעורפו של המרכז המסחרי ובסמוך לפחי זבל.
אם האדריכל היה מודע לחוקי הפנג שוואי הנובעים מהגיון בריא,  בעלי המקום לא היו חוסכים את כישלונם העיסקי ופשיטת רגל.
בפנג שוואי אנו משתמשים בחמשת היסודות ( 5 סוגי אנרגיה) - אש, מים, אדמה, מתכת ועץ. לכל יסוד,  צורה וצבע האופינים לו. בין היסודות קיימים יחסי גומלין. אש מוליד אדמה אשר מולידה מתכת אשר מוליד מים אשר מוליד עץ. העץ מוליד אש וחוזר חלילה.
.
building4הקומפלקס הידוע של בינייני עזריאלי - לפי הפנג שוואי,  שלושת הביניינים מסמלים מתכת (בניין עגול), אדמה (מרובע) ואש (משולש). סיום בנייתם של בנייני עזריאלי היה "קפוא" הרבה שנים משום שהלהב הענקי של הביניין המשולש "איים" על הביניין המרובע ולא נתן לו להתפתח בו בזמן שהביניין העגול שגשג כלכלית. בפנג שוואי לתופעה זאת קוראים "חץ מורעל" או SHA CHI.
כעת הבניין המרובע (אדמה ) בנוי והוא מסמל לפי פנג שוואי את יסוד העץ, הווה אומר, האיזון האנרגטי השתנה. עכשין האנרגיה זורמת מה"עץ" (ביניין מרובע) אל ה"אש" (ביניין משולש). אבל "אש" שולטת על ה"מתכת" (בניין עגול). זאת אומרת שעם סיום הבניה ההצלחה של הביניין העגול צריכה להשתנות.
נראה מה יגיד לנו העתיד...
.

מאסטר מרינה שולמן - מנהלת מרכז ג'וזף יו לפנג שוואי.
www.fsrc.co.il    03-7411080
marina@fsrc.co.il

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.