עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

"הווזיר שמכר את הסוסיתא" - קואצינג במגילת אסתר  
מאת: שרה אורן 
     
 
"מגילת אסתר" - סיפור היסטורי אודות יהודי מלכות פרס ומדי, הנדונים לכיליון בימי המלך אחשורוש.  המן, ראש צוות השרים, מתמלא זעם מחמת התמרדותו של מרדכי ומפיל פור "הוא הגורל". מעבר לכך מהווה הסיפור כשלעצמו מעטפת למסר וללימוד פנימי עמוק.

המגילה מגלה וחושפת באמצעות אסתר את נקודת ההסתר הטמונה בכל אחד מאיתנו ורלוונטית לעבודה פנימית ודרך התמודדות בעיתות של משבר וקושי. הדמות המרכזית במגילה, זו אסתר, שיעודה - הצלת העם . לשם כך  היא מאומנת ומונחית  לאורך כל המגילה, על ידי מרדכי "ויהי אומן את הדסה, היא אסתר בת דודו". (ב' ז')

המן מיידע את אחשורוש: "ישנו עם אחד מפוזר ומפורד" (ג' ח') - העם נדון לכליה, מעצם היותו לא מאוחד, מתנהל  מתוך מחלוקות ומונע מתוך אינטרס אישי. מרדכי  המתנהל ממקום של בחירה ועצמאות מחשבתית, מורה לאסתר לפנות למלך ולבקש ממנו  להציל את היהודים.

אסתר מסרבת כי חוששת לחייה מתוך התגלות יהדותה. כמו כן, החוק אוסר לבוא אל המלך ללא הזמנה, "אחת דתו להמית, לבד מאשר יושיט לו המלך את שרביט הזהב וחיה" (ד' יא).
כשמגלה רצון לברוח, אוסר עליה מרדכי : "אל תדמי בנפשך להימלט בית המלך מכל היהודים". מרדכי מלמד אותה לצאת מבריחה לבחירה באמצעות חיבור לכח האחד.

מרדכי מצווה עליה להחריש ולצום במשך 3 ימים, "כי רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר". אסתר מסכימה, לפנות למלך בתום הצום,  בנוסף היא מבקשת ממרדכי: "לך כנוס את כל היהודים וצומו עלי ...ובכן אבוא אל המלך אשר לא כדת, וכאשר אבדתי אבדתי". כמוכנה למסור את נפשה, מבקשת מכל העם להתאחד למענה – האיחוד שיאפשר לה לקבל את הכוח לפנות למלך ויהי מה.

בניגוד לחוק, ניצבת אסתר ביום השלישי לאחר התענית, מול אחשורוש - בטוחה בעצמה, עוצמתית ושקטה, "ותלבש אסתר מלכות", היא מוצאת חן בעיניו, והוא מושיט לה את שרביט הזהב לאות חסד וחנינה.  אימון דורש סיכון, אך מניב יתר אמון.

ממקום זה מצליחה אסתר להפוך את הפור - העם ניצל, המן הוא זה שנתלה ומרדכי מועלה לדרגתו של המן, "ונהפוכו, אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם" (ט' א').

בעזרתו של מרדכי עוברת אסתר תהליך שמאפשר לה, אף היא,  להתחבר לנקודת ההסתר שבה, היא אוספת כוח ומאמץ המאפשרים מהפך והצלה. בכל יהודי נמצא  'כח ההיפוך', הטמון בנקודת ההסתר שבו. עליו למצוא את הדרך שתהפוך פור לפרימה ומשם לפוריות והפריה.

מטרתו של האימון הרוחני לגלות את הייעוד לשמו הגענו  לכאן. להתחבר לכוחות הנסתרים המטעינים אותנו בכוחות מיוחדים ומאפשרים 'ראיית על'. מתקבלת תמונת מציאות מפורטת המאפשרת בחירה. רק ממקום של בחירה מתגלה ונחשף יעודנו.

.
באהבה,  
שרה אורן
המרכז לחשיבה הכרתית
09-7669080
054-4637770

www.sarale-or.com

Or.sarah@gmail.com

© כל הזכויות שמורות לשרה אורן
 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.