עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

פאנג שואי- עיצוב שמזמין אהבה 
מאת: דוריה כהן 
     

" הנך יפה רעייתי, הנך יפה עיניך יונים.  הנך יפה דודי אף נעים, אף-ערשנו רעננה.  "


שיר השירים.

 

ערב ערב, זוגות רבים עומדים תחת החופה נרגשים, אוהבים, מצפים ומבטיחים "הרי את מקודשת לי...".

לשיטת  הפאנג שואי יש מה להציע וללמד אותנו גם בתחום האהבה והרומנטיקה. 

פאנג שואי – רוח ומים. שיטת אמנות סינית עתיקה בעלת כוח ועוצמה ליצור שינוי וריפוי מיידי בחיים. פופולארית  מאד לאחרונה בעולם המערבי. שיטה זו מטפלת ביחסי האיזון וההרמוניה בין האדם לסביבתו, בהתאמה אישית על פי תאריך הלידה, ובמה שדרוש לאיכות חיים טובה ולזרימה תקינה של אנרגיית החיים המכונה צ'י,  להפקת מירב  ההשפעות החיוביות ונטרול השפעות שליליות.

שיטת  העיצוב - פאנג שואי  נותנת לנו כלים מעשיים וישומיים שבעזרתם אנו יכולים להפוך את מקום מגורנו לחיובי, זורם ותומך בתחומי הקריירה, הבריאות, המשפחה, היצירתיות, התמיכה, ההתפתחות האישית, השפע, ההצלחה וכמובן האהבה, הזוגיות  והפריון.

במהלך השנים האחרונות בהם אני עוסקת בייעוץ, הכוונה, פתיחת מרחבים חדשים וזרימה על פי עקרונות הפאנג שואי, ראיתי כי הדבר העיקרי לעיתים מוחמץ – מקומו של האדם והתנהלותו במרחב.

עבודתי עם הפאנג שואי מאירה , מעוררת  ומביאה את האדם למרכז תוך התחשבות בצרכים האישיים, בקשרי המשפחה והעבודה ובתנאי המרחב.

אנו מונעים  בדרך כלל ממערכות אמונות וחשיבה פנימית המשפיעים על מהלך חיינו -  עצלנות, חוסר או  עודף ביטחון, חוסר אמון, פחד ליצור שינוי או ספונטניות. דרך עבודתי היא להתייחס, לגעת ולטפל בנקודות אישיות אלה ובאחרות.  כיצד?

דרך חכמת הפאנג שואי, ובעיקר עקב התמחותי בתחום האסטרולוגיה הסינית המכונה "ארבעת עמודי הגורל" הקשורה לתאריך  הלידה, אני עוזרת ללקוחותי ולתלמידי להבין את גורלם, להביאם למודעות אישית גבוהה יותר, ובעיקר  - לסייע בעדם להתחבר ולממש את הניצוץ האלוקי המצוי בהם. בעזרת עיצוב המרחב ועל ידי מיקום נכון ואנרגטי לכל אחד , על פי נתוני תאריך הלידה, לשיפור איכות חייו ברמה הרוחנית, הפיזית, הנפשית והמנטלית.

כשאנו חווים אהבה, החיים שלנו נראים אחרת, יש כוח להתמודד בדרך אחרת עם מטלות החיים , הכל נראה יפה יותר, ורוד ואופטימי יותר. 

על פי הפאנג שואי, לחדר השינה, המכונה "מקדש האהבה", יש השפעה רבה על איכות מערכות הזוגיות שלנו. ישנם כללים ועצות רבות בנוגע לעיצוב הבית בכלל, וחדר השינה בפרט.  אך החשוב מכל,  זוהי תחושת הבטן שלנו,  האינטואיציה

המובילה אותנו לגבי המקום שאנו בוחרים לגור ולישון בו.

בכתבה זו ברצוני להתייחס לתחום זה – זוגיות -  למשמעות האזור, להשפעותיו האנרגטיות, ולמתן פתרונות ותיקונים, כלליים אמנם,  אך בהחלט יישומיים לכולנו.

לפי הפאנג שואי,  כל חפץ , כל אלמנט הקיים בביתנו משדר ליקום את מה שאנו

רוצים, ומה שקיים סביבנו, מתמגנט גם לחיי היום יום, ומשפיע לטוב או לרע... 

יש לנו את המזל שקיבלנו מאלוהים, שנכתב מלמעלה. ויש את המזל העצמי בו אנו צריכים להתאמץ לעשות שינוי. וכאן באה תורת הפאנג שואי לעזור לנו לתקן, לשנות ולהזיז בבית כדי שישתנה גם בחיים. ולא, אין צורך לעבור דירה או לשבור קירות.....

אזור דרום מערב  - מייצג את תחום הזוגיות, האהבה, נישואים ושותפות בין שני אנשים. כדי להמחיש ולעודד זאת, שלבו באזור הדרום מערבי בבית או בחדר השינה תמונות או פסלונים של זוגות אוהבים, צילום מיום החתונה, זוג ברבורים או ברווזים מנדרינים, זוג יונים או עגורים - המסמלים אידיליה ונאמנות במערכת היחסים. תלו אמרות אהבה אוניברסליות, סיניות, או הלקוחות משיר השירים-  "הנך יפה רעייתי, הנך יפה, עינייך יונים, מבעד  לצמתך שערך כעדר העזים שגלשו מהר גלעד ", " דודי לי ואני לו הרועה בשושנים " במסגרת יפה. הניחו זוג ורדים אדומים באגרטל קרמיקה, חשוב להסיר את הקוצים המביאים אנרגיה דוקרנית, או זוג  מפרחי הפיאוני  שנוכחותם  מושכת מחזרים  לנשים .

לאזור זה, דרום מערב, יש משמעות וחשיבות רבה עבור אם המשפחה, או האישה הבוגרת ביותר הגרה בבית.  האזור, יסוד אנרגיית האדמה, מייצג  את משמעויות  אמא אדמה – נתינה, הכלה ויכולת ספיגה במשמעות היינית שלה, אהבה, קבלה, אמון, יציבות , פריון בטן. כאן יש לנקוט בדרך פעולה  והתנהגות אנושית כמו – מסירות, מעשיות, סימפטיה, אם יש כעס שמצטבר פנימה ולא בא לידי ביטוי, הופך בסופו של דבר למצבי קנאה.   כשהאזור חסר בבית כמגרעת, יורגש קושי באנרגיית אם המשפחה, בחום האימהי, בנתינה וקבלה,  נאמנות. מצבים כמו חוסר אמון, חוסר ביטחון או יציבות יבואו לידי ביטוי ביתר שאת . כשהאזור בעודף במבנה, כבליטה, נותן חוזק לאנרגיית אם המשפחה, דומיננטית  ופעלתנית יותר.

חשוב לשלב באזור זה אלמנטים המייצגים אנרגיית יאנג – גבריות,פעילות, דינמיות, עשייה (תאורה , צבעים חמים,) . כמו גם אלמנטים המייצגים אנרגיית יין – נשיות, רכות, גמישות( צבעי פסטל, כריות ), זאת, כדי להביא בסופו של דבר לאיזון ביניהם.

אבא יקר, לא שכחתי אותך. גם לך יש אזור החשוב אנרגטית ומשפיע עלייך. זהו אזור צפון מערב, מושפע מיסוד המתכת.  אזור זה אחראי על תחומי החיים כסמכות, הצבת גבולות, נסיעות, תמיכה, חכמת חיים. כשהאזור חסר במבנה, כמגרעת,  כמובן פוגע בסמכות ובבריאות של אב המשפחה או המפרנס הראשי. בני הבית מפתחים סימפטומים של דאגת יתר, חוסר ויטליות, חוסר יכולת ארגונית פנימית וחיצונית.  כשהאזור בעודף, בבליטה – פרנסה טובה, יציבות, הבית מאורגן, סמכות האב באה לידי ביטוי. מתאים לתלות באזור זה פעמון רוח ובו 6 קנים עשויים מתכת.

לאחר שנגענו באזורים האלו  מהבחינה הפילוסופית , בואו ונכיר חלק  מהעקרונות ובעיקר  נשתמש בפתרונות ישומיים שניתן לבצע אותם בכל בית.

אחד הכללים החשובים מלמד שאין לישון בקו ישר מול דלת הכניסה לחדר, כדי לא להימצא מול הזרימה האגרסיבית של האנרגיה שנכנסת דרך הדלת. אם זה המצב, יש לתלות בין הדלת והמיטה קריסטל עגול או ספירלה, או להעביר את המיטה.

רצוי להימנע מריבוי דלתות ומראות המכוונות למיטה בחדר שינה. מצב זה מניע זרימת צ'י חזקה מידי בחדר  העלול להפריע לשינה. אם יש מצב של מספר דלתות בחדר ( שירותים, חדר ארונות, מרפסת) , מומלץ לסגור את רובם, מלבד דלת הכניסה הראשית.

 סדר וטיפוח. אבק מצטבר, ערמות עיתונים,ערמות בגדים המפוזרות בכל החדר, תצוגת נעלים על רצפת החדר - מפריעים זרימת צ'י תקינה ונינוחה.  קירות ובהם סדקים וטיח מתקלף, קורי עכביש  – מסמלים  סדקים ועייפות במערכת הזוגית , מריבות וויכוחים.

 חשוב להכניס לחדר השינה תאורה רכה, חמה ונעימה המשרה תחושה של חום הלב ביחסים. מומלץ שגוף התאורה יופנה כלפי מעלה, שהאור יגיע מהתקרה, ולא יכוון ישירות אלינו. יסוד האש יוצר את יסוד האדמה בדרום מערב, אז, זוג נרות דולקים, בפמוטים עשויים מקרמיקה או מאבן הרוזקוורץ הטבעית  מפעילים היטב אזור זה.

כשהמיטה צמודה לקיר,  לא באזור בראש, אלא באחד מצידיה, כאילו אמרנו "יש מקום לאדם אחד בלבד" , לאדם הישן קרוב לקיר יש תחושה של "החמצה" בחיים. יש להזיז את המיטה מהקיר  כדי ליצור מקום לבן זוג נוסף. חשוב שכל אחד מבני הזוג יעלה למיטה מהצד שלו.

אף פעם לא תמונות של אישה לבד או חפצים בודדים. ואם הם קיימים, אז להכניס אלמנטים המייצגים גבריות – ציור של אביר רוכב על סוס במסגרת עור או עץ בגוון חם, ציורים ארוטיים של זוגות, סמלי גבריות, אלמנטים מנומרים וכו.

לא מומלץ לשלב בחדר השינה פינת עבודה העמוסה בספרים, ניירת, מחשב, טלפון . אם קיים מצב כזה, יש ליצור הפרדה באמצעות פרגוד, להסתיר את אזור העבודה.

 לאחר שהפעלתם את אזור דרום מערב הכללי לכולם, יש להתייחס לאזור האהבה האישי של כל אחד ע"פ תאריך לידה. כדי למשוך אהבה אל חייכם טוב לישון עם הראש לכיוון הזוגיות האישי שלכם, או לפנות בעת פגישות רומנטיות לכיוון האישי שלכם הקשור לזוגיות. 

תסכימו איתי שריחות נעימים תמיד עושים לנו טוב. גם לחדר השינה אפשר להכניס ניחוחות עדינים שמעוררים את התדר האנרגטי העדין בחדר, ומעוררים את חוש הריח שלנו ובעקבות זה את  התקשורת, החשק והתשוקה. אז, מה דעתכם להדליק מידי פעם נר במבער, להוסיף מספר טיפות של שמנים ארומטיים ריחניים מהולים במים, כמו תפוז שריח ההדרים העדין שלו - מעורר תקשורת חיובית, מעודד  ניהול שיחות רגועות. טוב להשתמש בו כשיש מצב של כעס, עצב, חוסר תקשורת מילולית. שמן אחר הוא היסמין – שמעורר תשוקה, מעודד יחסי ידידות ונאמנות, עוזר ליצור קשר אהבה לטווח ארוך.

גם ריחות כברגמוט,  לבונה ( בעיקר משמש כשמן טיהור ), ילנג ילנג,  המשפיעים רכות על הנפש ובהירות המחשבה יתאימו לשימוש בחדר השינה.

 מעבר לעשייה הפיזית, חשוב לעשות עבודת ניקיון אנרגטית, לפנות ולנקות מהעבר אהבות נוסטלגיות שהסתיימו, וכן מזכרות, מכתבים ותמונות שעושים לכם צביטה בלב ולהשתמש בהדרכה, בספרות מקצועית , בדמיון מודרך ובעבודה אישית  כדי להתחדש ולמשוך לחייכם חוויות חדשות, ואנרגיות של זוגיות ואהבה חדשים.

אחת הדרכים לפתוח ערוצים חדשים וזרימה אנרגטית טובה יותר, היא לדעת להתבונן בעיניים אחרות בביתכם, לזהות את החסימות  ולעשות שינויים בחיים.

מאחלת לכם שהאהבה תוביל אתכם לכל מקום אליו תפנו, שתמצאו את בן/בת  הזוג האמיתי שלכם, ותחוו אהבה וזוגיות נהדרים,   ומזל טוב למתחתנים.

שלכם באהבה, דוריה.

 

 

דוריה כהן –  בוגרת לימודי פאנג שואי, יועצת מוסמכת, בעלת תעודת מאסטר.

יועצת, מעצבת בתים פרטיים ועסקים בשיטת הפאנג שואי – ייעוץ אישי ודיסקרטי. בתהליך הייעוץ נעשה שימוש בחישובי אסטרולוגיה סינית  "ארבעת עמודי הגורל" על פי תאריך הלידה. לאבחון וזיהוי הפוטנציאל המצוי ולמתן פתרונות מעשיים בעיצוב סביבת המגורים והעבודה  בהתאמה אישית לכל אחד, ליצירת איזון והרמוניה, להגברת שפע שגשוג והצלחה.

מרצה מבוקשת, מנחה קורסים וסדנאות בתחום הפאנג שואי ברחבי הארץ,  מארגנת מפגשי חוויה ייחודיים  "אוונטורה" למוסדות וארגונים, ימי כייף, למסיבות רווקות ומפגשי חברה פרטיים.
טל: 6770643-03   נייד: 546966-051 doriya168@walla.co.il

 

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.