עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

הכנות ליום הכיפורים 
מאת: דניאל נוראל ומירה כהן 
     
 
יום שישי 3/10/08, שבת שלום, ברוכים הבאים לעמק שבו נא.
אחווה ורעות קשורים לסובלנות, וכאשר היא אינה נמצאת זה הזמן לחפש אחריה. בבסיס אהבת האל כלפי נבראיו קיימת האהבה, הדאגה והרצון לתת.
כבר אמרנו בעבר כי השיפוט הנו חלק מהעצמי של כל אחד ואחד. האלוהות מה"כתר" אינה שופטת.  דין וחסד הנם שיפוט של הנבראים.  (כמו ביקום הפיזי, בהתנהלות היומיומית החיצונית, כאשר ההקרנה הנה על הסביבה, עד לשיפוט אשר אינו חיצוני אלא פנימי, בו האדם מתחבט ומתלבט עם עצמו, רצונותיו, מעשיו ותוצאות מעשיו.)
אדם בהתנהלותו עשוי למלא כד של מעשים טובים ובשנייה אחת להפוך את הקערה על פיה.  כל זאת הן לחישותיו של ה"נגד".  בשיפוט הפנימי אדם דן את עצמו בדרך כלל דרך ספירת הדין ומעט מאד חסדים הוא יודע לקבל.
.
כל הדברים האלה נאמרים עכשיו לקראת יום הכיפורים כי העבודה המוטלת עליכם הנה מגוונת ומעניינת:
1) למצוא את כל ה"מעוררים" שלכם, (האנשים המעוררים בכם תגובה), הנמצאים סביבכם ביקום הפיזי ולציין במה הם עוזרים לכם.  איזה תזכורת הם עבורכם. 
2) למצוא בתוככם את נקודת השיפוט, היכן הנכם שופכים את "כד החלב", היכן אינכם מרעיפים על עצמכם חסדים וכיצד הנכם מענישים את עצמכם על ידי סבל, כאב, תסכול ועוד.
3) לקשר בין שתי הנקודות ולנסות למצוא את הקשר בין החוץ והפנים.  היכן אותם אנשים שבחוץ יושבים בחייכם ומדוע שמתם אותם שם.  מה הנכם מנסים להזכיר לעצמכם בכך.
.
אם אכן תעשו עבודה זו כהלכה וגם תתנו לה לשקוע בתוככם ולהיטמע בהבנה החווייתית ולא דווקא בהבנה שכלית, תגיעו ליום הכיפורים כאשר כל אשר נותר לכם הוא להרגיש אהבה לבורא עולם.
יום הכיפורים השנה שונה משנים קודמות, אך מהסיבה שתמיד הדברים שונים.  גם אתם משתנים, אך פעמים רבות בוחרים לחזור למוכר והידוע בכדי לבחון אם מקום זה עדיין זקוק לכם.
תשתדלו להיפרד ממקומות שעזבתם ולא לשוב אליהם כי רק בדרך זו תוכלו להגיע למקום שהצבתם לעצמכם במסלול שהנכם עוברים בדרככם לעיצוב עצמי חדש המתאים לתקופה הזו.
.
זכרו, האלוהות משתנה דרככם, אתכם או בלעדיכם.  יהיה חבל אם לא תתאמצו להיות שם, או תתאמצו ולא תהיו שם.  ככל שאינכם שולטים ב"קוצו של יוד" הנכם נשלטים בהיקף אינסופי.
אובדן השליטה על "קוצו של יוד" ככל שיהיה קטן הוא גדול, לכן דקדקו בקטנות.  כל פרט ופרט חשוב, כל מחשבה ומחשבה חשובה, תשלטו בכל נשימה היוצאת מפיכם, ועל אחת כמה על כל מילה שהיא כמו יצור חדש הנולד ליקום.
היום סך כל בני האדם מהווים את השינוי, ה"מסה הקריטית" הולכת וגדלה.  לא עשרות מונים ישפיעו ולא אחד ישפיע על תהליך השינוי. שינוי אחד היה עם קבלת התורה בהר סיני, והשינוי השני יהיה לאשר קוראים "ביאת המשיח", וגם אם הייתם חלק מכל העדה הזאת סביב הר סיני בשינוי הראשון אין זה בהכרח הופך אתכם לזכאים להשתתף בשינוי השני, כי אמות המידה הינן על "קוצו של יוד." 
לכן זו תהיה בחירתכם, וזכרו תמיד כי גם בהעדר תשומת לב (כשאני מחליק ומאבד שליטה), החרטה, הסליחה, ההודיה ואהבה הנן תמיד בהישג יד. 
ברכות לכם, עשו את העבודה. 
הרבי

מירה כהן ודניאל נוראל
למסרים נוספים:   www.messarim.co.il
 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.