עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

איזון גוף-נפש על-פי הקבלה 
מאת: רחלי עזרא 
     
 

מהו בעצם איזון או לחילופין חוסר איזון? כיצד הם מתבטאים ומשפיעים על חיינו בכל רגע? אין לי ספק שכבר שכבר שמעתם על הנושא והבנתם כמה הוא חשוב, ואחלוק עמכם זוית ראיה נוספת המסבירה את הנושא בצורה נוספת וייחודית.
הקבלה מחלקת את היקום ל -4 יסודות עיקריים אשר מעצבים את המציאות שלנו. כולנו מכירים אותם מהאסטרולוגיה אך הנושא שונה כשמדובר באיזון גוף-נפש והביטוי שלהם בחיינו.

.
4 היסודות הם: אש, מים, אויר ואדמה - שהם בעצם כוחות אנרגטיים שאנו חיים איתם ביום יום,
יסודות אלה נמצאים בתוכנו וביקום סביבנו ומצב זה יוצר יחסי גומלין כי מה שנמצא בתוכנו יוצר את המציאות שלנו בחוץ שאותה אנו חווים.
4 יסודות אלה קשורים אחד לשני ומביאים תהליך להשלמה וכל יסוד שאינו מאוזן משפיע על האחר ועל התוצאה הסופית.
אש - יסוד האחראי על כל התחלת תהליך בחיים, בכוחו לחבר אותנו לרצון ממוקד, כח חיים, אנרגיה לעשות דברים, תשוקה, שמחה, הדם בגוף שלנו הוא האש.לחץ דם גבוה או נמוך, לחץ,מתח, צרבות, חוסר שקט וכו'...
מים-  יסוד האחראי על הרגש בתוכנו, זרימה, התמודדות עם רגשות, קהות רגשית או רגשות עוצמתיים קיצוניים, חוסר זרימה, דיכאון, אמונה, רגשות חיוביים או שליליים, רחמים עצמיים (טביעה ברגשות) הפורפורציות שלנו. (כיצד אנו מתמודדים עם מצבים ובאיזה גישה אנו חיים)
אויר - יסוד האחראי על כח המחשבה והדיבור, חשיבה חיובית, שלילית, עומס ולחץ מחשבתי, פיזור, בלבול, יצירה או חוסר יצירה, מצב של כאבי ראש, דיבור ברור, יכולת ביטוי והעברת מסרים, תיקשורת פנימית וחיצונית, מיקוד או חוסר מיקוד ויצירה באמצעות דימיון. 
אדמה - יסוד האחראי על העשייה בחיים אשר מאגד בתוכו את כל שלושת היסודות הראשונים - אש, מים ואויר ומביא אותם לידי יצירה בפועל. יסוד זה מחבר אותנו לקרקוע, פרנסה,התחברות לשפע, חוסן, כח בגוף, כח התמודדות, כח הישרדות, חיבור לעשייה פורה או לחילופין תקיעות, כבדות, נוקשות, כאבים בגוף, חוסר תזוזה, חוסר עשייה וחוסר פרנסה וזרימת שפע כספי בחיים.
.
מצב של איזון בחיים הוא חיבור לקו האמצע בתוכנו שבו אנו משתמשים בצורה נכונה ולא מוקצנת בכל יסוד לפי הצורך בכל מצב בחיים. המפתח ליצירת איזון בתוכנו ובחיינו הוא לקיחת שליטה מודעת על הכוחות האלה בתוכנו.
הכל פועל בתהליך הגיוני ופשוט:
הרצון מתחיל את התהליך אחריו מגיע הרגש אחריו מגיע כח המחשבה ולבסוף כח העשייה.
הרצון, הלחץ וכל מצב שקשור לאש נשלט רק על ידינו ולנו יש את היכולת לנתב אותו למקום שיביא את חיינו לצמיחה ולא לנפילה ולחץ ומתח מיותר המשפיעים על מצבנו הפיזי והנפשי לרעה.
הרגש שבנו נשלט על ידינו בלבד ואנו צריכים לקחת אחריות בכל רגע על הרגשות שלנו והדרך שאנו משתמשים בהם בכל מצב, עלינו לבחור לשמור על מצב רגשי יציב שבא משליטה חיובית ברגשותינו, חיבור לרגש חיובי, פרגון עצמי, אהבה עצמית, אמונה, ורגש שיצור זרימה חיובית לצמיחה.
כח המחשבה שבנו תלוי רק בנו ולנו יש שליטה על כל מחשבה שאנו בוחרים שתנתב את חיינו ותעצב אותם.
אנו צריכים לבחור למלא את תודעתנו בחשיבה חיובית שתעצים אותנו ותעזור לנו להתחבר ליצירה באמצעות המחשבה ולא להתחבר לעומס מחשבתי שיצור בחיינו פיזור, בלבול וחוסר כח פיזי ונפשי כי מחשבות זו אנרגיה שמתבזבזת אם לא משתמשים בה נכון ויוצרת בחיינו תקיעות וחסימות.
כח העשייה הוא הכח המשלב שליטה בכל היסודות אש, מים ואויר וברגע שאנו משתמשים בהם בצורה חיובית
שתורמת לצמיחה שלנו העשייה בחיינו תיהיה קלה, זורמת וניצור בפועל את התוצאות החיוביות שאנו רוצים ונכניס שפע כספי ושינויים חיוביים שיקדמו אותנו ויעזרו לנו לממש את הפוטנציאל שלנו.
.
איזון היסודות בטיפול נעשה בהילינג קבלי ע"פ שם האדם בשימוש בע"ב שמות שהם קודים אנרגטיים שבאמצעותם יוצרים איזון מחודש בגוף המטופל ובנפשו, הטיפול משחרר חסימות פיזיות ונפשיות ויוצר מצב של פתיחת הזרימה בחיים וכניסה לשינוי חיובי והתפתחות עוצמתית.
לאחר שקראתם על האיזון ועל כח היסודות, שאלו את עצמכם:
1. כיצד אני פועל עם היסודות בחיי? הרצון , הרגש, החשיבה והעשייה.
2. האם אני מזהה יסוד שאיתו אני פועל לא נכון? כיצד זה מתבטא בחיים שלי?
3. מה אני יכול לעשות אחרת מהיום שישפר את חיי ואת הגישה איתה פעלתי?

אשמח לשמוע את דעתכם על המידע ולתת לכם טיפים לשיפור החיים
בברכת אור ואהבה
רחלי עזרא - מטפלת במודעות עצמית ואיזון גוף-נפש ע"פ הקבלה, מאמנת למודעות, מרצה כותבת ומעבירה סדנאות מודעות
עצמית ליצירת שינוי בחיים. לפני מס' חודשים יצא לאור בכל החנויות ספרי הראשון "אני המפתח לשינוי"
מדריך מודעות עצמית ליצירת שינוי בחיים המבוסס על המסע האיש בחיי.
Rachele9@zahav.net.il

 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.