עזרה צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
???? ???????

"זמן מדבר" 
מאת: דניאל נוראל ומירה כהן 
     
 
מסר מהאר''י הקדוש
יום שישי 5/10/07, ברוכים הבאים לעמק, שבו נא. השולחן ערוך וברכת השבת נאמרה כבר. אנו כולנו כאן כאחדות אחת כי השמחה נמצאת באחדות.
 
הנכם צועדים לעבר "זמן המדבר", זהו זמן בו האלוהי נמצא בכם השכם וערב ולא מש מכם. זהו זמן בו חגגתם קבלת התורה, משה היה לצידכם ואלוהים ליווה אתכם בעמוד עשן יומם ולילה. הייתם באחדות בשלמות אחת אשר בעזרתה הצלחתם לבקע את הים. כוחכם היה רב ולבכם היה חדור אהבה ונאמנות ל"שם יתברך שמו".
 
לא לחינם עתה הנכם מרגישים "חסרים" ובודדים כי יצאתם מתוך אחדות והגעתם לצָרוּת אופקים, צָרוּת מחשבה וצָרוּת רגשות. תחושותיכם דלות, לבכם דואב ודרככם קשה, הנכם תועים, נבוכים, מחפשים ונצמדים לתורות כאלה ואחרות על מנת להשלים בתוככם חסרים, כאשר למעשה כל החוסר הנו הצמצום, ההתרחקות מהאחדות, ההגדרה העצמית האישית, האני, הרצון להיות כאלוהים ולעשות לעצמכם לבד, והאגו אשר תפס את מקומו בתמורה לוויתור שלכם על "האני הכולל והמחבק".
הרי בקושי הנכם נותנים מקום בתוככם לילדיכם, לבני זוגכם, והוריכם, הרי בקושי הנכם אוהבים, מעניקים, הרי הנכם חיים אך ורק למען העצמי המובל על ידי האגו, ועם כל זאת הנכם חושבים ומאמינים כי תוכלו לשמוח ולהיות מאושרים? הרי החוסר שלכם הנו החוסר באחדות, של ביחד, של לב רחב היכול להכיל ולהכיל ולהכיל את אינסוף העולמות. 
 
הרי במקום להיות כאלוהים הפכתם להיות כ"נַגָד" עצמו, בעלי אגו, התנכרות ומחשבה כי "כוחכם בידכם". מכרתם את אהבתו של אלוהים ב"נזיד עדשים" כמו עשו אשר מכר את הבכורה תמורת הבלי העולם, ואותו "זמן מדבר" אשר היה עבורכם כור היתוך, חדווה מתמשכת של יצירה משותפת, של מטרה, אהבה, דבקות, יראת אדוני, הפכה להיות הליכה בדד, בשביל צר כאשר אין איש נמצא בכל ארבעת רוחות השמיים.
 
דברים אלה מכוונים אל כל אחד ואחד מכם. זה עתה הסתיים חג שמחת תורה ועליכם להתחיל התחלה חדשה. עשיתם את ההתכוונות שלכם, בקשתם את הבקשות שלכם, החלטתם החלטות והנה עתה הוא זמן יישום. אל נא תאמרו לדבר הנקרה בדרככם "זה לא, זה כן" היות וגם הטוב וגם הרע וגם כל תופעה המתדפקת על דלתות לבבכם הנה "ממנו יתברך שמו" כניסיון שלו אתכם, לכן עליכם לקדמה בברכה ולשמוח בה.
 
עולם התופעות הנו עולם נזיל, שברירי ומשתנה. מעבר להיותכם "לכודים" בתוך מסלול עליו כבר החלטתם מראש, הנכם מתנסים ומעצבים כל יום מחדש את דרככם אשר כביכול אינה ידועה לכם, אך הנכם רק חושפים את "הכתוב".
לכן אותו עולם תופעות אשר הנו עבורכם שברירי ושביר מחובתכם
לשמר ולשמור שיעוצב כרצונכם על פי האני הפנימי שלכם, ותצעדו בו כדרך לגלות את הווייתכם האלוהית ולא תבזבזו את זמנכם במחשבה כאילו ועולם התופעות עשוי מכלים גסים, נוקשים אשר אין אפשרות לעצבם ולשנותם.
 
ככול שתהיו מוחלטים והחלטיים יותר בדבקות ובאהבה שהנכם רוכשים לכל דבר סביבכם כך תחוו את הצד האלוהי ותזכו לראות אותו בכל מעשה ידיכם.  כאשר צוהר נפתח בפניכם להסתכלות דרך עיני "השם יתברך שמו" על התופעות מסביב הנכם מרגישים התמוגגות ושמחה עילאית וכולכם הופכים להיות הברכה עצמה כי הנכם מכילים כבריכה את כל השפע והטוב האלוהי.
אך אם הנכם מתבוננים ביקום כמגבלה וכ"אקסיומה וכעולם חסר אפשרות ועם תוויות של טוב ורע, כן ולא, הנכם מקבעים את עצמכם במקום של אגו ומקום של אין מוצא ומקום של "אתה לא", אז גן העדן סגור, ויש גיהינום אשר הופך להיות חלק מחיי היום יום.
 
אמרתי בתחילת דברי כי הנכם בפתחו של "זמן מדבר". בזמן יציאת מצרים אלוהים היה נוכח, עתה הנכם הולכים בתחושה שאתם לבד, הרחק מעיניו של "השם" לעבר תחילתה של אחדות וגיבוש ודבקות ומתחייבים להרחיב את קיבולת לבכם ולהכיל בתוכו כל דבר שיש, הנכם מתכוונים להכיל את השלם בתוככם דרך הקבלה ודרך הענווה, דרך ההודיה ודרך האהבה שאינה עושה איפה ואיפה.
 
תזדככו ותתנקו, ותצליחו להזדכך ולהנקות אם תתמקדו "בו יתברך שמו" ותעשו כל דבר שהנכם עושים למענו ולא למען עצמכם. הרי הנכם מכירים את אהבותיו ומה מרצה "אותו", הנכם יודעים למה "הוא" מצפה ומה בקשותיו מכם, הרי הנכם יודעים מה גורם "לו" נחת רוח. ועתה הנכם מתבקשים לעשות זאת "עבורו" כי אין הבדל "בינו" לבנכם, ואם אני אומר כי אין הבדל בינו לבנכם אל תרגישו כי אם זה עבורכם הנכם יכולים לעגל פינות. הרי ידוע כי עבור עצמכם הנכם נוהגים לכאורה בסלחנות, אך דווקא סלחנות היא "היד המכה" שלכם את עצמכם.
.
אינכם לבד אך עליכם לדעת זאת, אף אחד לא יאמר זאת לכם. 
הרבי
  
מירה כהן ודניאל נוראל
 
 

תגובות למאמר

הוסף תגובה      

לא נמצאו נתונים

הוסף תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.