welldone
HELP! צור קשר
יוגה, מדיטציה, אושו,מיסטיק רוז,איינגר יוגה,חשיבה חיובית,דמיון מודרך,קארמה,טרנס,שיטות מדיטציה,שיטות יוגה
???? ???????
חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים

פורום - יוגה ומדיטציה בהנהלת - טל רביד 
שולח עודכן לאחרונה

פיה

בזמן האחרון היתי במספר שיעורי יוגה והכרתי גם מורים ליוגה ותהיתי איך יתכן הדבר ולמורי היוגה האלו אין חצי והמודעות שהיתה לי בתחילת דרכי, ניראה כאילו שהם חושבים שמדובר בתרגול פיזי וזהו...ממש חבל.
אחד השיעורים שהיתי בהם היה שאותה מורה חסרת נסיון כניראה עם בטחון מופרז שמה מוזיקה רועשת יחסית בתרגיל הגוויה, לא הבנתי מאיפה הרעיון הזה עלה לה ומה עבר לה באותו זמן בראש.... 

יוגיסט

12:02 24/06/2008
 יש ממש הזנייה של כל התחום הרוחני.
אנשים שאין להם מושג וחצי מושג, מציגים את עצמם כ"מורים".
יכול להיות שעשו איזה קורסצ´יק וקבלו איזה נייר.
הידע שלהם הוא פיסת הנייר וזהו.
אנשים כאלה עושים שם נוראי לתחום כולו.
מחפשי דרך אמיתיים, באכזבתם, כשנתקלו ב"מורים" כאלה, לעיתים לא ינסו אפילו מורים המציעים דרך אמיתית.
חשוב לבדוק את המוניטין של כל שיטה ושל כל מורה לפני שפונים אליהם. 

פיה

13:10 26/06/2008
 אני עשיתי חיפוש...וזה מה שגרם לי לצער הרב, חשבתי איך זה יתכן כפי שאמרת שאנשים שאין להם מושג מהי היוגה הופכים למורים ליוגה.
ואני מבינה גם למה...הם מנסים להפוך את זה למשהו מודרני ונגיש, כמו סוג של התעמלות: ,אם לא זה אז פילאטיס" הרי אין פה שום דבר מעבר לפיזי.
אחרי חיפוש אינטנסיבי מצאתי רק כמה בודדים להכשרת מורים "אמיתיים" ומאחד מהם כבר הצלחתי להתאכזב...לא בגלל שהוא לא מנסה, לעומת אחרים הוא באמת משתדל....ואולי הרושם שלי מוטעה כרושם ראשוני...
אבל יש פה חשיבה מערבית מובהקת של איך להרוויח, איך להשיג כמה שיותר תלמידים...

ומה לעשות, אנו לא חיים בהודו, על מנת לשמר את המסורת חייבים לעסוק בעוד תחומים כניראה או...
פשוט לחפור ולהתעמק בדבר אחד ולהאמין שזה יצליח.לא להתחיל לקרוא ליוגה בשמות חדשניים ופופולריים...

פיה

13:12 26/06/2008
 רציתי להוסיף מה זו מחשבה מערבית מובהקת לדוגמא:
הכוונה שעוברים מדבר לדבר במהירות בלי להתעמק בנושא אחד...
הוא מדבר על זה ועושה משהו אחר,אי אפשר להשיג את הכל, אבל כולם רוצים מהר וזה נכון...
זו אשליה, באמת שזו אשליה שאפשר... 

יוגיסט

15:20 26/06/2008
 אז שישתמשו בשם אחר למרכולתם הקלוקלת.
למלה יוגה יש מובן מאוד מאוד ברור.
די לשאול את פטאנג´לי.
אחדות.
אחדות לא בין הברך לטבור או בין המחשבה למוסיקת רוק.
הפרוש האמיתי הוא אחדות בין התודעה והמוחלט.
מה שלא עושה את זה, לא ראוי להיקרא יוגה.
שיקראו לזה ´התעמלות´.
אפילו ´תרגילים בנוסח יוגה´.
כמו שהמשקה בו אין תפוזים, חייבים להשתמש בשם "בטעם תפוזים" ולא "משקה תפוזים".
אחרת זו פשוט רמייה.
אז שיקראו למה שהם רוכלים בו "תנוחות בטעם יוגה".

הוספת תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.