welldone
HELP! צור קשר
מיסטיקה, רוחניות, יהדות וקבלה
???? ???????
חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים

פורום - רוחניות בהנהלת - דונה 
שולח עודכן לאחרונה

דוד היחיד

האדם השלם    09:59 29/01/2008  

שלום ,
כל אחד מאיתנו שמצוי בבריאה יכול להתפש לראיה גשמית בלבד בה המציאות היא מציאות גשמית פשוטה , וכל העניין הרוחני יכול להתפש כהשלכה של מוחינו בניסיונותיו להבין את הלא מודע שלו .
אולם אם נתייחס לגישות הממלאות את התפישה לגבי מהות הבריאה ולראשית קיומה , אזי נתקל בגישה הגשמית שהתאוריה המובילה בימיינו לראשית הקיום הוא רגע המפץ הגדול .
מעיין נקודת ייחוד בה כל הדברים מתחילים ולכל דבר פירוש חוקי גשמי .
אולם ישנה גישה רוחנית בה הבורא הוא ראשית הבריאה והחוקים הם חוקי התורה .
אני אציע גישת בייניים הכוללת גם את הגישה התורנית וגם את הגישה הגשמית .
האדם הגשמי לפי התורה משתלשל מהעליונים והוא הקרנה של הנשמה המייצרת הבט של אור בכלי הנראה כאדם וגשמיותו היא בעצם רוחניות שרק נתפשת כגשמית .
הבט הבא כהקרנה של אור שהתממשותו היא בצורה של חמשת אלפים שבע מאות ששים ושמונה שנה של הקרנה ,המקרינה גם את התממשות הרוחנית של האור כהבט הגשמי של הבריאה וכך התוצר הוא עולמינו הגשמי וכן גופינו הגשמי .
להבט הגשמי של תאוריית המפץ אני מייחס את רגע המפץ וכיצד הוא מופיע בכל עצם וגוף באופן יחסי, מה שאומר שרגע הבריאה נמצא בתוכי באופן יחסי , ומכאן השאלה כיצד ידיעה זו תורמת לשלמותי כאדם .
אילו תרגילים מנטאלים רוחנים וגשמיים אני צריך להעמיד בפני בכדי להגיע לשלמות הפנימית הנובעת מרגע המפץ שבתוכי , הרי באופן יחסי כל האפשרויות בבריאה פתוחות לעומתי וכל רצונותי יכולים לבוא לידי מימוש.
נשאלת רק הדרך בא אני מוציא מהכוח אל הפועל את יחסיות הדברים ובאיזה מישור לפעול בזמן נתון , הרי כל ההיבטים הנמצאים בבריאה נובעים באופן יחסי ממני (כל אדם צריך לראות כאילו העולם נברא עבורו)
מסקנה המשותפת לתפישה הגשמית והרוחנית .
כיצד אני מפעיל מישורים יחסיים אפשריים בבריאה לעומתי , מה התרגולת המחשבתית או התפישתית או המעשית שאני צריך לקיים כדי שרצונותי יתממשו , האם זרימת אנרגיה פנימית (צי) מחזקת את הקרנת הגוף או הצלם דמות מרגע הבריאה ושומרת על בריאות ושלמות, האם אבותינו קטלגו את הרעיון הזה לחוקיו בשם יצחק=חוקי הצי .
ההיבט מרגע הבריאה של הקרנת התבנית של הצלם דמות עד ליצירת אברינו הפנימיים השומרים על שלמותנו נקרא בפי אבותינו
אברהם =רמ"ח איברים, שזה מספר האיברים בגופנו ,
אילו פעולות צריך לעשות כדי לקיים ולשמור על שלמותינו כאדם שלם .
לרצונותינו בהן שמחה אושר בריאות שכל טוב וכו´.
כיצד ע"י תרגול פנימי יכולים אנו לפתוח אפשרויות אלו ועוד , לכוון את בריאותנו, גילנו , מצב הצבירה בו אנו נמצאים , מה הם דרכי האינטראקציה הרצויים עבורינו אם הסביבה והבריאה , מה מיתוך שילובם מועיל לאורך חיינו , האם החוקים הפנימיים של של הבט יחסי נצחי זה של רגע הבריאה שבתוכנו יכולים לבוא בתיאורים ויחסויות שונות מהגישה הגשמית הפשוטה של חוקי הטבע , האם היבט נשמתי רוחני או נפשי אינו חלק מחוקי הטבע , לדעתי הכל נמצא בחוקי הטבע שהוא היבט האל הפועל בבריאה וחוקיו הם חוקי התורה , שהם מיפוי הפנימיות של הבריאה עד לחיצוניות של הבריאה על השלכותיה , לרמות השונות של הקיום ועד לשמירה על ייחודיות פנימית שונה מהחיצוניות , שכאמור נובעת מרגע הבריאה .
חוקי הנפש הרוח או הנשמה החיה והיחידה כולם מתייחסים לרגע הבריאה הנמצא בתוכינו , וכן לכוח הבורא היוצר היודע ראשית מאחרית , כל זה נמצא בתוכינו , אולי כדאי שניתן לפנימיות זו לשכון בתוכינו , לשון חכמינו ושכנתי בתוכיכם , ונקדשתם כי קדש אני .
האם רמות פנימיות יותר של קיום יש בהן יותר אושר חיות עניין בחיים,
האם תובנות אלו יכולות לסייע בידיינו לצאת מתפישתנו התפושה בגשמי .
לשפר את עצם התממשות קיומינו כאדם שלם .
האם כל הידע הזה כבר קיים במסורת אבותינו כסוד כנסתר או נגלה .
האם בתוך הבלל הזה של הסופרמרקט הרוחני יש סדר מנחה פנימי .
לעניות דעתי ודאי שכן , ועלינו רק ללמוד וליישם , ישנם היבטים רבים עליהם אמרנו נעשה כדבר השם , וגם אמרנו על חלק נעשה ונשמע .
מקווה שהארתי במשהוא .
דוד

אין תגובות להודעה זו

הוספת תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.