welldone
HELP! צור קשר
חלומות, פשר החלומות
פורום חלומות - פירוש והבנת חלומות, פיענוח סמלים בחלום, משמעויות בחלום, פשר החלומות.
???? ???????
חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים
 
פורום - חלומות בהנהלת - * ללא מנהל * 
שולח עודכן לאחרונה

הילוש

 

מילון פירושים של חלומות לפי סדר הא´ ב´!

לקחתי מהספרים שונים של פירושי חלומות שיש לי וניסיתי לקצר מה שהיה כתוב.
שמות הספרים שלקוח:
1."המילון הענק של ספר החלומות"/אילי גולדברג ובשמת אדמון.
2."חלומות"/ג´וליה ודרק פארקר.
3."חלומות"/נריס די

ואל תשכחו להגיב כי לקח לי המון שבועות לעשות את כל הפירושים!
כל פעם אני אוסיף עוד ועוד פירושים לפי חלקים.

א

אבא:
הפירוש של חלום שבו מופיע אביך כדמות מרכזית תלוי במידה גדולה ביחסים בינך ובינו בהקיץ. ייתכן שמדובר בעצה "אהבית" שאתה יכול להתייחס אליה כפי שאתה מתייחס לעצה הניתנת לך בהקיץ.
אם האביך איננו- או לא היה דמות חזקה(למשל אם האבא שלכם לא היה מספיק איתכם או לא היה בחיים)החלום יכול להתייחס לחיפוש אחר דמות אב.
אם אביך היה קפדן מידי, אולי זוהי אזהרה שאתה מחקה אותו ביחסיך עם ילדיך- או שאתה כופה על עצמך משמעות חזרה מידי- הוא מוסיף לחיות בתוכך.
אם התקיימה שיחה בחלום בין החולם לאביו, הרי שהמשמעות של החולם משמחת.(זאת,לפני שמבררים גם את נושא השיחה והתכניה משמעות בפני עצמה בחלום). חלום כזה מרמז על עתיד משמח, שמביא עמו בשורות טובות ומשמחות.גם לגבי אם חולמים שאביהם עבר מהעולם והם מדברים איתו כשלמעשה הם רואים דמותו שאינה עוד בחיים. כל "מפגש" כזה עם האב בחלום(אם הוא חי או מת)- שבו האב מכוון את דבריו לשיחה ומהקש לקיים איתו שיחה-הוא סימן לטוב, לאירוע שיביא איתו אושר.
אם ראה החולם את אביו בחלום, אך האב לא רצה לדבר איתו, אלא רק הופיע בחלום כדמות רקע, הרי שהחלום מסמן סימני אזהרה.
החולם אינו מודע לבעיות או למצב מסובך בו הוא נמצא. הוא עתיד לחשוף תמונת מצב לא טובה או לא מחמיאה לגבי עצמו. החלום מהווה מעין איתות של התת-מודע למודע, ומבקש להעלות לפני השטח בעיה אותה החולם מנסה ל"טאטא" מתחת לפני השטח(כלומר להסתיר או להשכיח מהראש). נראה שבחייו של החולם קיימת נקודת חולשה או נקודת תורפה, או שמעסיקות אותו דאגות ובעיות שונות, שמהן הוא מנסה להתעלם.
אם יתעלם, המצב רק יתדרדר. אם יקשיב לסימנים שמשדר לו החלום, הרי שישכיל לטפל בבעיות אלה, לפני שיהיה מאוחר מידי.

אבוקדו:
אבוקדו המופיע בחלום, בין אם כפרי בשל המוכן לאכילה, ובין אם כפרי התלוי עדיין על העץ, מרמז על כך שהחולם יזכה בקרוב לשיפור ניכר במעמדו הכלכלי, ויזכה לרווחה ניכרת. החלום מרמז על שינוי שינבע מהחלפת מקום בעבודה, מעבר למגורים חדשים,קידום במקום העבודה הנוכחי או השקעה נכונה בעסק שתניב תוצאות חיוביות. הרווחה הכלכלית תביא עמה גם העלה מבחינה חברתית, והחולם יזכה ליחס של כבוד מהסובבים אותו.

אבדה: כשנאבד החולם דבר-מה בחלום סימן לפיזור נפש.עליך לשים לב היטב לענייניך האישיים.

אבטיח:
אם ראה אבטיח בחלומו, הרי שישנו כאן רמז לכך שהוא מונע בחייו מתוך פחדים וחרדות בלתי ברורים. האדם אינו אדם יציב: הוא נגרר אחרי אמונות תפלות. כנראה שהאדם החולם אינו בעל נפש יתיבה ואיתנה לחלוטין, והוא ידעונים ומכשפים. נדמה לו שהגורל טבוע מראש, וכי אין ביכלותו פועל לטובת עצמו. מכוון שהוא חש שלא משנה מה יעשה, ממילא הדברים מוכתבים ונקבעים מראש. מי שראה בחלומו אבטיח, כשלצידו מונחת סכין במקרה כזה על החולם לדעת כי מצבו הנפשי לוקה(לא טוב),וכי עליו לפנות לייעוץ, ולא להתבייש לבקש עזרה, שכן הוא מתקשה לשמור על מצב נפשי תקין, בכוחות עצמו. עזרה גם גורם מקצועי יכולה להועיל מאוד.

אביר:
לחלום על אביר יש משמעויות רבות, המשתנות ע"פ ה"תמונה" של האביר בחלום, וע"פ הסיטואציה שבה הופיע.המיתוס(ההחלטה) שבעיקר נשים הן החולמות על אביר(רוכב על הסוס הלבן) לא נכון. גם גברים חולמים על אבירים, ובד"כ כשמדובר על יחסי שולט-נשלט, כתגובה על מצב של מריבה או מלחמה.
אם נראה האביר בחלום בצורתו ה"קלאסית" (לובש שריון ולוקח איתו חרב), הרי שהחלום מרמז על כך שאדם שאיתו היו לחולם יחסים קרירים, והוא לא מתייחס אליו כאל ידיד או חבר , ישנה את הגישה שלו. האדם הזדה יתחיל להתייחס אל החולם אחרת ישנה את גישתו, והיחסים ביניהם יתחממו. אולי לא יהפכו לידידים קרובים, אבל המצב של כמעט הפניית גב הדדית זה כלפי זה, בהחלט תשתנה לטובה, והם כבר לא ישמרו טינה עוד זה לזה.
אם ראה אדם את עצמו כשהוא אביר מחלום- הרי שהחלום מבשר על בשורות טובות, שתביא הרבה שמחה ואושר לחולם. חחתכן שמדובר על אירוע משפחתי כמו חתונה או הולכת בן הצפוי באופק.
אן החלמה נערה או אישה על אביר- הרי שהחלום מנבא כי החולמת עומדת להיות שותפה להרפתקאה מיוחד, או שהיא עומדת לבצע מהלך לא צפוי בחייה , שיביא עמו הזדמנויות חדשות בחיים. החולמת עומדת להיסחף לשינוי שיתחולל בחייה, לכיוון שעליו לא חשבה קודם, שינוי מבחינה מקצועית או לימודים ונסיעה.
חלום שבו נראה אביר התוקף את החולם, או נמצא בעמדת מלחמה כלפיו,סימו כי החולם יפול קורבן למעשה תרמית או נוכלות. מישהו ינסה לרמות אותו ויש סיכויים שאף יצליח במיזמתו.
חלום שבו נראה אביר כשהוא רכוב על סוס לבן- מרמז על כך שבאופק נמצא פיתרון לכל בעיה המעסיקה את החולם: הוא ימצא את שביל הזהב, וילך בו עד לסיום הטוב של פרשייה כלשהי, העומדת בדרכו. עליו להיות פתוח במחשבתו, כדי להביט סביבו ולמצוא את הדרך הנכונה שבה עליו לפסוע.
 

ורד ב

  02:14 21/08/2007
 בס"ד
להילוש
סאלי כבר כתבה לך שהכי חשוב שתהני מהעבודה.
אני מזכירה לך את זה, כדי שלא תהיי תלויה בתגובות שכותבים לך או לא.

אם את כותבת לאחרים, חשוב שתקפידי על האיכות, שלא יהיו שגיאות כתיב.
"אבהית", אביך ולא האביך, משמעת חזקה ולא משמעות חזרה ועוד.

בקשר לאבדה בחלום. חשוב לשים לב מה נאבד. האם החולם מחפש את האבדה או התייאש, האם הוא מוצא אותה.
והפרוש: החלום מספר מה נאבד לחולם, ואיך היא צורת ההתמודדות שלו בחיים: מחפש או מתייאש. כפתרון ניתן להציע לחולם לאמץ דרכי פעולה אפקטיביות יותר, כדי למצוא את אבדתו.

אבטיח-אני לא מסכימה עם הסגנון הנחרץ. כל מי שחולם על אבטיח+סכין מצבו הנפשי לא טוב?

בנוסף לסיכום שלך, אני מציעה לך לנסות לפרש חלומות מהפורום ע"פ הספרים שלך, וכך לרכוש ניסיון בפרושים, ואז הסיכום שלך יהיה יותר בשל.

בהצלחה
ורד 

הילוש

  21:36 21/08/2007
 תודה על העצות. אני יודעת שהיו לי כמה טעויות, אני אסדר אותם לא שמתי לב. ואני כותבת בישביל עצמי, זה נחמד לפרש חלומות דרך הספר להעתיק ולשים במחשב... אני אנסה גם לפרש לאחרים פה בפורום

והנה החלק השני של הסדר האות א´:

אבל: כאשר אנו סובלים אובדן מאיזשהו סוג, של אדם אהוב ואפילו של חפץ אהוב, מותר לנו להתאבל.זו דרכנו להסתגל לאובדן,לנסיבות שלנו שהשתנו. כך אנו שבים וצוברים עוצמה נפשית ורגשית. אם אתה אומלל או חש בדרך מסויימת באובדן של משהו- למשל, עבודה מהנה או שותפות מהנה- החלום עשוי להראות לך את הדרך להתנחם. תן לעצמך זמן להצטער,להתנסות ברגשות המתבקשים. חלומותיך יאמרו לך מתי אתה מוכן לחזור ולהיות בטוח בעצמך. אם חלמת על בגדי אבל, אולי התיימרת להיות אבל?
חלום על אבל או על לוויה מסמל כאב או צער עמוק שבו נתון החולם. לעיתים מרמז על הסתבכות רגשית או חומרית של החולם. הוא חש שהוא נמצא במעין "פלונטר" ענק, חונק שאין ממנו מוצא. אם חלם אדם על כך שהוא מתאבל על הורים- הרי שהחלום מהווה רמז לכך שהוא מסובך מבחינה משפטית או שהוא נמצא במצב של סכסוך קל עם שותף, עם שכן, או עם אדם "קרוב" אחר. ההסתבכות שלו איננה קלה ומעיקה מאוד על ליבו.
חלום שבו חלם אדם על עצמו כשהוא הולך לבקר אבלים- החלום מעיד על כך שבתוך המשפחה קיימים סכסוכים או מבוכות קשות שיש לפתור בדרכי נועם.
חלום שבו האדם רואה את עצמו יושב שבעה בבית אבלים- מרמז על שינוי דרסטי בהרגלים או בהתנהגות.ייתכן כי השינוי יהיה בעיקרו רגש, אך כל שינוי שיחליט החולם לבצע בחייו יהיה לטובה.

אבני-חן: בד"כ אוצרות הנפש. תכנית מגובשת או רעיון מבריק.
חלום על אבני חן באופן כללי, מעיד על כך שבשורות טובות עומדות לפקוד את החולם. זהו חלום המנבא אושר לצד שגשוג כלכלי. אם בחלום נראו אבני חן שהן סדוקות , שבורות או מעוותות- הרי שהחלום הנו חלום אזהרה. מערכת היחסים מורכבות עומדות בפני סיומה.בין אם מדובר במערכת יחסים בין אוהבים, בין זוג נשואים, או בין ידידים קרובים. הנסיבות יכולות להשתנותף הגלגל יכול להתהפך מספר פעמים והרוחות יכולות לנשב לכיוונים שונים, אבל דבר אחד בטוח- הסיום. הגורל החליט כי מערכת היחסים הזאת תסתיים , ולכן לא יעזרו כל ה"סלטות באוויר" וכל הניסיונות השונות לפיוס, להשלמה וכדומה.
חלום על אבני חן שהובאו לתיקון- סימן לכך שקיים סיכוי לפיוס בין אוהבים שרבו או הסתכסכו, וכן לסיום מריבה בין זוג נשואים, ידידים או מכרים. אבני חן שנראתה בחלוםם על סיכה המקשטת בגד- מרמזת על כך החולם נמצאה בתקופה של עצב ודיכאון המשתלטים על חייו. הוא איננו שבע רצון ממצבו, ולא משנה כמה הוא הופך בו ובודק את עצמו. תמיד הדברים נראים לו "אבודים". חוסר התקווה והתוחלת בחייו של החולם מביאים אותו לחוש מועקות קשות, ולעתים הוא אפילו עלול לסבול מתעוקת לב או ממצבים פיזיים מסוכנים אחרים. אם חלם אדם שאיבד אבנים יקרות ברשותו- החלום מרמז לתחושה של חוסר מזל. החולם חש כי הוא עלול לאבד גם מה שיש לו, והתחושה הזאת אינה מרפה ממנו. חלוםפ שבו רואה החולם את עצמו כשהוא קונה אבנים יקרות- סימן לכך שצפויים לו עסקים טובים, ורווחים נאים כתוצאה ממהלכים עסקים נכונים.

אבנים: קשיחות והעדר חמלה(ז"א שיותר קשוחים לאנשים ופחות פתוחים עם בנאדם)
האבן כבדה. ייתכן אם כך שזה המצב גם בקשר לעומס ולאחריות המוטלים
עלייך. האם עלייך להתנער מחלק מהם? ואולי היתה זו קרירותה של האבן שנחרתה במיוחד בזיכרונך? אבל זכור כי חימום הקרח יכול להביא להמסתו, ולהיעלמו, ואילו חימום האבן הוא עניין חיובי. מצב שני, אינך מוצא אבנים יקרות בתוך הקרח. האם גילפץ משהו? אם כן, מה ייצא מכך ואיך? ייתכן שזה רמז לרצונך ליצור משהו נצחי.
חלום על אבן, מסמל באופן כללי חוסר אהבה: החולם לא זכה בחייו לתשומת לב ראויה, והוא חש חוסר חיבה ואהבה כלפיו. מתוך כך הוא חי כל הזמן במעין הרגשת חוסר סיפוק בסיסי ותסכול מתמשך. הוא חש תמיד שלא קיבל את החום והאהבה שלהם היה ראוי. חלום שבו נראה האדם הולך על אבנים- מעיד על כך שהחולם עבר בחייו סבל מיותר, שהוא יודע שבקלות יכול היה להימנע ממנו. הדבר גורם לו לחיות בתחושה של החמצה, כאילו יכול היה להשיג הרבה יותר בחייו, אך הדבר נמנע ממנו.


אגוז: האם אתה אגוז קשה לפיצוח? אם אתה מפצח הרבה אגוזים, אולי אתה מחפש פתרון לבעיה, או מנסה להבקיע אל לב הבעיה-אל הגלעין שלה.
חלום שבו נראו אגוזים, הנו חלום המבשר על דברים טובים ומשמחים, ובעיקר על בואה של אהבה חדשה אל תוך חייו של החולם. לא רק האושר הצפוי לחולם הוא גדול, ובצדו סיפוק רב, אלא שבן או בת הזוג העתידי, יהיה אדם מאוד עשיק ואמיד שיביא אל תוך חייו של החולם ביטחון כלכלי. מעמדו החברתי של החולם, גם הוא עומר להשתנות לטובה בעקבות הקשר החדש. אכילת אגוזים בחלום מרמזת על פזרנות יתר של החולם. הוא נוהג בחוסר אחריות לגבי הוצאתיו השוטפות, ועליו להיות זהיר יותר, אם לא כך הוא עלול להיקלע למערכת של סיבוכים כלכליים ובעיות קשות, שיהיה קשה לצאת מהן.


אגם: צפויה תקופה קלה ונעימה יותר, "תנאי שיט נוחים", אך יש לזכור שמים שקטים עלולים להיות עמוקים ומסוכנים.
חלום על מים בכל צורה שהיא הואו בד"כ בגדר הודעה על מצבנו הרגשי. דומה שזוהי משמעותו של אגם כסמל. נסה להיזכר אם האגם היה עמוק או רדוד, רוגע או סוער.ברור שגורמים אלה יהיו רלוואנטיים לפתרון החלום.
חלום שבו הוםיע אגם, הוא חלום מבטיח: כל ההשקעות של החולם יחזרו אליו, ובגדול! הוא יהנה מעמל כפיו ומכל הסבלנות ואורך הרוח שהפגין בעבר. הדבר ישא פרי ובהחלט ישתלם לו. אם חשב בעבר שהשקעותיו יורדות לטמיון, הרי שכעת יתחוור לו שמה שהיה בבחינת "שלח לחמך על פני המים" חזר אליו , גם אם בדרכים עקיפות. אם ראה האדם בחלומו את מי האגם שהיו צלולים באופן מיוחד, הרי שהדבר מרמז לכך שחייו עומדים בפני תפנית חיובית: תכניות שתמיד רצה להוציא אל הפועל, יוכל להגשים כעת ביותר קלות. הוא עומד להשתחרר מדאגות או מדבר מה שהטריד אותו, שהיו מנת חלקו עד כה.

אגס: אם נראה אגס בחלום , מבלי שהחולם רואה עצמו אוכל אותו, הרי שהחלום מזהיר מפני רכילות עסיסית וע"פ רוב מרושעות, המתרחשת מאחורי גבו של החולם. ייתכן כי החולם מושך אליו "אש" מבלי להתכוון לכך, ע"י התנהגות מסויימת, אך ייתכן כי דברים אחרים הם שגורמים לרכילות הזאת, והם אינם תלויים בחולם ומקורם ביצא הקנאה. רכילות שכזאת עלולה להוליד סיפורי מעשיות בעלות חסרי שחר על החולם, ולכן אל לו להתפלא, אם יום אחד ישמע כי מספרים עליו דברים שלא היו ולא נבראו. אם ימשיך להתנהג באופן רגיל וטבעי, ולא יתרגש מדברי הרכילות זו תגווע לאיטה. אם ראה החולם את עצמו בחלום, כשהוא אוכל אגס, עליו להתייחס אל החלום כאל חלום אזהרה. הבא לרמוז לו כי משהו לקוי בבריאותו. על החולם לקחת את האזהרה הזאת לתשומת ליבו.
 

הילוש

  18:52 27/08/2007
 חלק 3:

אגרוף: אם נראה בחלום האגרוף כפשוטו, במהלך אגרוף, הרי שהוא מסמל יציאה מקשיים, וניסיון לצאת מתסבוכת שבה שרוי החולם. ככל הנראה נמצא החולם בקשיים כלשהם, שהוא מנסה להיחלץ מהם, והדבר בא לידי ביטוי בדרך הלחימה הזאת. אם ראה עצמו אדם כשהוא נותן אגרוף לאדם אחר,רמז הוא, כי יפסיד במהלך משפט העומד על הפרק. אם היה זה דווקא הוא ש"זכה" להיות המוכה, הרי שצפוי לחולם דווקא זיכוי וניצחון במשפט שהוא מעורב בו. אםם "חטף" החולם בחלומו אגרוף ממישהו ואף נפצע כתוצאה מכך, הרי שהחלום מנבא קבלת פרס הצפוי באופק. החולם יזכה במעין תשורה, למרות שלא התאמץ במיוחד כדי להשיגה או לזכות בה. אם ראה החולם בחלומו זירת מתאגרפים , ובה מספר מתאגרפים המנהלים קרבות- סימן כי הוא עומד לקבל העלאה בדרגה, בין אם מדובר במקום העבודה, או בשירות הצבאי שלו.

אגרטל: כשמופיע אגרטל בחלום , משתנה פירוש החלום ע"פ האופן שבו הופיע האגרטל. אם היה זה אגרטל סתמי "רגיל", ללא פרחים, הרי שהדבר מרמז לכך שהאדם החולם את החלום מרוכז מאוד בעצמו, ועליון להפנות כעת את תשומת לבו לסובבים אותו. ה"אגואיזם" שבוו הוא שבוי, גורם לו לראות את האינטרסים שלו בלבד, ללא כל התחשבות בזולת. אם חלם על אגרטל אדם שהוא רווק הרי שבעבורו החלום נבואי, המרמז לכך שבקרוב מאוד הוא עומד להתחתן, ולא רק שפעמוני הנישואים נשמעים באופק, עליו לצפות ללידה בן בתקופה הקרובה... חלום שבו רואים את האגרטל כשהוא שבור ומנותץ, מעיד על כך שלחולם צפויה תקופת צער וכאב. ייתכן שבקרוב הוא ייכנס לתקופה שבה ישרה עליו דיכאון ולא יהיה לו קך, אך הוא יתגבר על כך בעזרה ובתמיכה של חברים קרובים או בני משפחה שאכפת להם.
אם נראה בחלום אגרטל עם פרחים, או אגרטל בצבע כסף- הרי שהחלום מרמז על תקופה רומנטית בפתח, שאיתה אושר ושמחה. החולם יזכה להנות בקרוב מחברתה של נפש קרובה , אהובה, שיקרה לו מאוד. התקופה הקרובה תיהיה רוויה ברגעי אושר.

אדום החזה(ציפור שיר): מסר מאדם יקר שאיננו עוד בחיים.
ציפור זו, הנפוצה בארצות המערב, מסמלת את הצבע האדום בחלום, ורומזת לכל מה שמסמל הצבע האדום, וזאת בהקשר עם ציפור. הצבע האדום פירושו הכללי אהבה, מין והמשכיות, ואילו הקשר של ציפור- המסמלת בחלום טוב, שלום ואחווה- מרמז על מצב כלכלי העומד להשתפר. השילוב של צבע האדום המופיע בהקשר של ציפור, מרמז על הצלחה במישור הבינאישי, בתחום הרומנטי , ובאהבה. בקרוב יתחוללו תמורות ושינויים בחיי אהבה של החולם.הוא עתיד למצוא בן או בת זוג, ולהגיע לשלווה שאלייה הוא מייחל. ובנוסף החלום צופה לו עתיד כלכלי טוב ובטוח.
הופעת אדום החזה בחלום עשויה גם לרמז על פיוס הצפוי בקרוב בין החולם לאדם קרוב או אדם אהוב במיוחד, שאיתו הסתכסך או רב החולם.

אדמה: עיקרון בסיסי. אחד מארבעת היסודות, מתקשר עם אמא אדמה. להיפך יש משמעות לעיקרון הנשי עקרונות יסוד של החיים.
האדמה(אם בצורת חומר ואם אשר הכוונה לכדוה"א בשלמותו) מייצגת מעל לכול את האם הגדולה, את הפריון, את היצרתיות והחומר. כאשר החלומות שלנו עושים שימוש בסמליות של האדמה, ייתכן שמישהו תיגר על תחושת הביטחון שלנו. אנו יודעים, ששורשינו נעוצים באדמה-ממנה יצאנו לבחינה. חלומות על כך שאתה נקבר חיים יכולים לספר לך שבעיות מסויימות, כמעט תמיד בעיות חומריות, קוברות אותך תחתיהן. אם נחפור , אולי ננסה להגיע למקור שלה, או להאיר משהו חבוי-אולי אנו מקבלים הוראה להיות פתוחים יותר. באיזו אדמה מדובר-חלקה ומתפוררת,קשה וסלעית , יבשה או בוצית? חלומות "אדמה" יכולים בהחט לומר לנו שעלינו להתייצב מול המציאות, לעודד אתנו להפגין גישה מעשית יותר לחיים. אולי עלינו להיות פחות עקשנים, פחות נוקשים, להתעניין במידה קטנה יותר בהתקדמות חומרית בלבד- ובעיות הקשורות בעניין זה האחרון מתייחסות כמעט תמיד לצורך שלנו בביטחון ולהכרח לשכנע את עצמנו בכך. הצורך בגדילה ובהתפתחות, בפריחה של האישיות, הוא סיבה טובה לשימוש בסמליות של האדמה בחלומותינו.


אדם וחווה:.יש לשקול בזהירות רגשות בסיסיים, הקשורים ביחסים עם בן המין האחר. הרמוניה מושלמת אפשרית.
חלום שבו נראים אדם וחווה התנכיים, כפי שנהוג לציירם בצורה הקלאסית, לבושים עלה ותאנה בלבד- מרמז לכך שהחולם נמצא בסביבת עבודה שבה הסובבים אותו נוטים "לגנוב" ממנו רעיונות. אם החולם ראה את עצמו בחלום בתפקיד "אדם"- הרי שהחלום מרמז לכך שצפויים לו חוויות מרעישות מיוחדות ומרגשות,בכל מה שנוגע לתחום האישות. אם החולם ראה את עצמו בחלום בתפקיד "חווה"- החלום מנבא, כי תחושת אשמה ומצפון מיוסר עתידים להוליך את החולמת. לעשות משגים שהחולם עתיד להתחרט עליהם.

אהבה: כמובן, בראש ובראשונה צריך לשאול מי היה מאוהב בך או במי התאהבת? ייתכן שזה חלום פשוט של מילוי שאלה, או תמרור לקראת העתיד. לחלופין, החלום יכול לרמוז שעלייך לאהוב את עצמך במידה גדולה יותר. אם יש יסודות של אישיות שאינך מחבב, איך תוכל לעשות אותם קבילים יותר? סמלים אחרים בחלום יכולים להצביע על משמעותו האמיתית, שכנראה אינה פשוטה כפי שאתה סבור.
אם בחלום מנהל החולם רומן עם בן המין השני- סימן הוא, כי החלום מבשר על הצלחה ואושר בחיי האהבה. הזוגיות של החולם תוכיח את עצמה, והוא יהנה מחיי אהבה לוהטים וטובים. חלום שבו מופיעה מריבה בין זוג אוהבים- סימן הוא, כי בני הזוג עומדים להיכנס למערבולת של סכסוכים ואי הסכמות. אם חלם אדם על כך שהוא מאוהב בשני אנשים בו זמנית, הרי שהחלום מרמז לכך שהוא מועיל באמונו של אדם קרוב.החלום מנסה להסתיר את האמת, והוא משחק לא רק באמונו של הזולת אלא גם ברגשותיו. אישה החולמת על כך שהיא אוהבת את בעלה- אות הוא לכך, שבאופק מסתמנים סכסוכים ומריבות עם השכנים . בעיות לא פתורות עם הסובבים יצוצו ויעלו אל פני השטח.
 

הילוש

  21:38 31/08/2007
 חלק 4
אוהל: אוהלים אמורים להגן על יושביהם, אבל הם גם רופפים יחסית ומסמלים ארעיות:האם עובדה זו מסייעת לך להעריך את משמעותו של הסמל? אולי הלא מודע שלך משווה מצב קיים עם זיכרון של מחנה מתקופת עכשיו אני הנעורים.?
אם האוהל נראה בחלום ככזה הנטוע היטב באדמה, ומחוזק ע"י יתדות וחבלים מתוחים היטב, משעמו יציבות ביטחון והגנה. החולם יהיה פטור מתחושת רעות כמו צער, כאב ודאגה. לעומת זאת, אם האוהל שנראה שבחלום נראה כמתהפך,נטוי על צדו הרי שהחלום מזהיר מפני הסתבכויות ומפני אבדן ממונות ונכסים. אם נראה האוהל רחב באופן מיוחד, הרי שהחלום מרמז על כך שהתנאים שבהם שרוי החולם הנם מצוינים להצלחה עסקית- כלכלית.

אווז: חלום שבו הופיע אווז מרמז כי לחולם צפויים קשיים מצד אויבים כלשהם, שהוא עדיין איננו מודע להם.החלום בא להזהיר מפניהם , וכך גם מפני מפלה קשה או אכזבה רצינית העלולים להגיע בקרוב.
ייתכן כי החולם מצפה לשמוע חדשות בתחום מסויים, וכי הוא מטפח ציפיות גבוהות הקשורות בהן. עליו להכין את עצמו לכך שייתכן שדברים שלהם פילל וחיכה שיקרו, ככל נראה לא יתגשמו. החלום מהווה בעבורו אות ומעין אתרעה לכך. חלום על אווז מעידך, עשוי גם להיות חיובי, ולרמז על הצלחה של החולם בכל הקשור לחוכמה ולבינה. ייתכן כי צפויה לו המצלחה במקום העבודה, במבחן מסויים, או בכל דבר אחר שבו יש צורך להוכיח תבונה. אם ראה האדם בחלומו מספר אווזים, הרי שצפוייה לו הצלחה בתחום החברתי. הוא יהיה בעתיד הקרוב מקובל על סביבתו, ואנשים יבקשו את קרבתו.

אוויר: אוויר צח מציין החלמה ממחלה. אוויר מלא אדים פירושו, שהשראה תביא לפיתרון.

אוויר נשימה: המודעות לנשימה מציינת צורך באנרגיה מרפאת ונושאת חיים.

אוזן: האזן לבשורות טובות, הימנע מרכילות, ואל תעביר הלאה משעלול לגרום לצרות.
לצד המשמעות הגופנית הישירה(חירשות, כאב אוזניים) ייתכן שהחלום בא לעודד אותך להאזין- או להפסיק להאזין!

אויב: האם האויב המופיע בחלומך הוא אתה עצמך, יסוד מסויים של אישיותך, כוח חיצוני או אדם מסויים? לא תמיד קל להחליט אבל בד"כ יש רמזים מסייעים. אם אינך יכול להגיע לתשובה מוגדרת, בקש מחלומותיך הבהרה נוספת כמובן, ייתכן בהחלט שהאיש המופיע בחלומך אינו אויב בהקיץ, אבל יש לו תכונות שאינן לטעמך ואינך רוצה שיהיו לך. במקרה כזה, חלומך יכול לומר משהו על הדקדמותך לקראת היעד הזה. האם אתה האויב הגרוע ביותר של עצמך? ייתכן שמדובר בסימול של פחד מיני או פחד מפני איברי המין. חשוב על גישתך למין. אולי אתה זקוק לייעוץ או לעידוד בתחום זה. "אויב ותיק" יכול להיות בעיה המטרידה אותך כבר שנים. חלומך יכול לרמוז שעליך לתקוף בעיה זו ביתר מרץ.

אוטובוס: נסיעה באוטובוס פירושה, שהחולם מחלק את גורלו עם אחרים. האוטובוס הוא ציון לחולם, שעליו לסמוך על עצמו ולהיות עצמאי יותר. המתנה לאוטובוס מציינת שלא כדאי לסמוך על הזדמנות שנקרית בדרכך.

 

הוספת תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.