welldone
HELP! צור קשר
מיסטיקה, רוחניות, יהדות וקבלה
???? ???????
חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים

פורום - פסיכולוגיה רוחנית בהנהלת - רונית נשר 
שולח עודכן לאחרונה

rucale

מודעות עצמית    22:52 12/11/2007  

שלום רב,

האם מישהו מכיר/קרא/ממליץ על ספר טוב ומלמד בנושא "מודעות עצמית" וגם בנושא התחברות ל"ילד הפנימי".
אשמח לדעת
תודה
רחלי. 

ורד ב

23:21 25/07/2007
 בס"ד
לרחלי
בקשר לילד הפנימי, אהבתי את הספר: "השיבה אל הילדות".
כותרת משנה: כיצד תחזיר לעצמך את "הילד הפנימי" ותגונן עליו.
המחבר: ג´ון בראדשו.
הוצאת מטר.

נושאי מודעות עצמית קוראים לומדים ובעיקר חווים. לצורך כך יש טיפולים אישיים או קבוצות ללימוד וחוויה משותפים.
קימות מגוון שיטות לפיתוח המודעות, החל מפסיכולוגיה לענפיה השונים, פסיכודרמה, תרפיה במוזיקה, תנועה ואומנות, גשטאלט, אימון אישי, יוגה, צחוק, תורות המזרח ולהבדיל קבלה. NLP, EFT ואני מניחה שיש עוד.

בהצלחה
ורד 

rucale

15:51 12/08/2007
 תודה ורד,

אני מניחה שיום אחד זה יגיע אלי. אחפש את הספר שקראת.
יום נפלא
רחלי. 

רונית נשר

14:34 18/08/2007
  הי,
אני מאד אוהבת את הספרים של סאנאיה רומן:
לחיות מתוך שמחה, וצמיחה רוחנית.
כמו כן אני ממליצה בחום על הספר-
כוחו של הרגע הזה- מאת אקהרט טול

ועל הספר- אמנות האושר של הווארד ס.קטלר והדאלאי למה.

ישנם הרבה מאד ספרי מודעות עצמית,
ואני, באופן אישי, פשוט אוהבת ללכת לחנות גדולה, לדפדף, לקרוא כמה שורות,
ואז תחושת הבטן יודעת כבר האם אתחבר לספר או לא...

קריאה נעימה,
רונית נשר

המקור1

15:04 12/09/2007
  שלום..

"מודעות עצמית"

תמיד הענין מלווה במעין 2 קצוות תמיד שיא האנרגיה עם שיא החידלון..

ישנו כאן מעין פרדוקס אנו לומדים על הגדול מכל בעזרתם של אמצעים קטנים..כאילו הפרטים מלמדים אותנו על הכלל ,אך בעיקרון בקצה כל הפרטים הללו שהם הכי מקרבים אותנו הם גם לכאורה הכי מרחיקים אותנו...
כוונתי:
המוח וכלי השכלי שלנו הם אלו אשר מכילים וקולטים צירופים של מילים משפטים ומאמרים וסיפורים וספרים ומחברות שלמות שבתוכם כאילו מוצפן קוד שכשהבננו אותו אנחנו מגיעים לחוויה עמוקה כלשהי...אך אם נשים לב תמיד אנחנו כמעט נוגעים תמיד אנחנו כמעט שם הספר מוביל אותנו לקצה אך זהו..

כל המילים מחזיקות אותנו בשליטה ונותנות לנו לשאוף ולדמות את הרעיון הגדול..אך האם באמת....?
האם באמת הם לוקחות אותנו לשם או שהם מערך אשליה מאד גבוהה שמקרב אותנו לקצה העליון של הגבול וזהו..!

הענין העיקרי כאן הוא שאנו בוחנים במוח את מה שאולי נמצא מחוצה לו... אנו בוחנים היכן התודעה נמצאת במוח ...בעוד שמא המוח נמצא בתודעה...הרי מין ההיגיון שהמופשט יותר מתלבש בלבושים והתודעה מופשטת ..הניסיון להגדיר את חווית התודעה בתוך מיקום או תא ספציפי איננה נכונה..או שמא כן... ואנחנו אכן רובוטים שמתוכנתים לחוות תודעה...היתכן??

יש שיגדירו את התודעה כתדר מסוים שיש להתכוונן עליו בכדי לחוות דברים מעבר לטבע..ויש שיגידו כי גירוי נקודות מסוימות במוח גרם לאנשים לחוות חוויות על חושיות...או תחושות אלוהיות...ואולימזה ומזה אל תנח ידינו יש גם במוח בחינה כזו וגם מחוצה לו משהו יותר כללי...תודעה יותר כללית ויותר מופשטת...?

כאשר האני חווה את הדבר בעצמו החיבור שלו עם הדבר הוא חיבור תודעתי לכאורה האני מתקשר דרך המודעות...אם האני לא מודע לדבר הוא למעשה לא חווה אותו..יתכן והדבר קרה ויתכן ולא קרה אך הוא עצמו לא חוה אותו ..או שמא התודעה עצמה מפוצלת כמו חלקיק קוונטי פעם כך ופעם כך ונמצאת התודעה במצב של סופרופוזיציה..מה שהתודעה מתמקדת לכאורה כל פעם במצב אחד ומציאות אחת ולא בכמה מתוך כלל האפשרויות...

ללא החוויה האם אפשר להיות מודעים?
לא המודעות האם אפשר לחוות?
האם האני הוא המודע או שהמודע קודם לאני והאני נמצא בתודעה, והאם יש אני מעל התודעה או שהאני והתודעה הם אחד...? ואולי יש תודעה בגבול שהאני מעליה ותודעה מוחלטת שהאני והיא חד...?
מה ההבדל בין מודעות חיצונית למודעות עצמית?

האם כשאנו שואלים ..."מדוע"? אנו מחפשים את החיבור למודעות?

עוד שאלות רבות כולם באותו נושא... אינני שואל כדי לקבל תשובות ספציפיות בהכרח רק פותח ענין מאד יסודי מפעם לפעם ...אשמח לשמוע עוד מחשבות וכיוונים ורעיונות בענין...

בברכה והצלחה המקור  

המקור1

15:04 12/09/2007
  שלום..

"מודעות עצמית"

ישנו כאן מעין פרדוקס אנו לומדים על הגדול מכל בעזרתם של אמצעים קטנים..כאילו הפרטים מלמדים אותנו על הכלל ,אך בעיקרון בקצה כל הפרטים הללו שהם הכי מקרבים אותנו הם גם לכאורה הכי מרחיקים אותנו...
כוונתי:
המוח וכלי השכלי שלנו הם אלו אשר מכילים וקולטים צירופים של מילים משפטים ומאמרים וסיפורים וספרים ומחברות שלמות שבתוכם כאילו מוצפן קוד שכשהבננו אותו אנחנו מגיעים לחוויה עמוקה כלשהי...אך אם נשים לב תמיד אנחנו כמעט נוגעים תמיד אנחנו כמעט שם הספר מוביל אותנו לקצה אך זהו..

כל המילים מחזיקות אותנו בשליטה ונותנות לנו לשאוף ולדמות את הרעיון הגדול..אך האם באמת....?
האם באמת הם לוקחות אותנו לשם או שהם מערך אשליה מאד גבוהה שמקרב אותנו לקצה העליון של הגבול וזהו..!

הענין העיקרי כאן הוא שאנו בוחנים במוח את מה שאולי נמצא מחוצה לו... אנו בוחנים היכן התודעה נמצאת במוח ...בעוד שמא המוח נמצא בתודעה...הרי מין ההיגיון שהמופשט יותר מתלבש בלבושים והתודעה מופשטת ..הניסיון להגדיר את חווית התודעה בתוך מיקום או תא ספציפי איננה נכונה..או שמא כן... ואנחנו אכן רובוטים שמתוכנתים לחוות תודעה...היתכן??

יש שיגדירו את התודעה כתדר מסוים שיש להתכוונן עליו בכדי לחוות דברים מעבר לטבע..ויש שיגידו כי גירוי נקודות מסוימות במוח גרם לאנשים לחוות חוויות על חושיות...או תחושות אלוהיות...ואולימזה ומזה אל תנח ידינו יש גם במוח בחינה כזו וגם מחוצה לו משהו יותר כללי...תודעה יותר כללית ויותר מופשטת...?

כאשר האני חווה את הדבר בעצמו החיבור שלו עם הדבר הוא חיבור תודעתי לכאורה האני מתקשר דרך המודעות...אם האני לא מודע לדבר הוא למעשה לא חווה אותו..יתכן והדבר קרה ויתכן ולא קרה אך הוא עצמו לא חוה אותו ..או שמא התודעה עצמה מפוצלת כמו חלקיק קוונטי פעם כך ופעם כך ונמצאת התודעה במצב של סופרופוזיציה..מה שהתודעה מתמקדת לכאורה כל פעם במצב אחד ומציאות אחת ולא בכמה מתוך כלל האפשרויות...

האם האני הוא המודע או שהמודע קודם לאני והאני נמצא בתודעה, והאם יש אני מעל התודעה או שהאני והתודעה הם אחד...? ואולי יש תודעה בגבול שהאני מעליה ותודעה מוחלטת שהאני והיא חד...?

עוד שאלות רבות כולם באותו נושא... אינני שואל כדי לקבל תשובות ספציפיות בהכרח רק פותח ענין מאד יסודי מפעם לפעם ...אשמח לשמוע עוד מחשבות וכיוונים ורעיונות בענין...

בברכה והצלחה המקור  

המקור1

15:05 12/09/2007
  שלום..

"מודעות עצמית"

כוונתי:

בברכה והצלחה המקור  

הילוש

22:52 12/11/2007
 יש 2 ספרים שאני מכירה ממש מעניינים וקלילים שקראתי..
"אם אין אני לי מי לי? מסע בישבילי המודעות העצמית-אילת פורת"
וההמשך של זה:
"הכל צפוי והרשות נתונה! עוד על מודעות עצמית-אילת פורת"

הוספת תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.