welldone
HELP! צור קשר
רפואה משלימה, ריפוי טבעי, ריפוי הוליסטי
???? ???????
חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים

פורום - אבחון וריפוי הוליסטי בהנהלת - ראובן הילינגר 
שולח עודכן לאחרונה

ראובן

מה זה נשמה ??????????????    06:38 19/06/2007  

יונה עמדי

11:22 12/06/2007

למשל........הכינוי בו אשתמש כשאפגוש אותך.. (קרוב לודאי !!!)

וגם הרוח המחיה של האדם.

ראובן

15:51 12/06/2007
 יונה
תודה לך נפלאה !
אבל ברצינות
בואי ננסה לראות מה זו נשמה בלי להשתמש בביטויים מתחום הניו אייג´.

ראובן 

ראובן

15:53 12/06/2007
 רוח מחייה של האדם מכונה :
צ´י,אנרגיה, פראנה, life force וכו´
אז זה לא יכול להיות נשמה

ראובן 

עופר_1

10:20 13/06/2007
 ראובן,
למה לא יכול ליהיות? 

ראובן

12:52 13/06/2007
 שתי סיבות עיקריות :
צ´י פראנה, אנרגיה הם רק שמות ושם הוא אינו הדבר האמיתי, הוא רק כינוי.

צ´י, פראנה, אנרגיה הם מקרה פרטי של נשמה ומקרה פרטי אינו יכול להסביר את הכלל.

ראובן 

יונה עמדי

09:56 14/06/2007

לפעמים כדי להסביר משהו אומרים מה הוא לא.

נשמה היא לא חומר. ההיפך מחומר.

וחוץ תודה גם לך ראובן.

עוד משהו, אני לא יודעת כמה אפשר להסביר במלל את המהות הזאת (נשמה).
אתה כאן שולל אופציות ומסביר באופן שכלי (בין לבין זה בסדר גמור, כי אין לנו כלים אחרים!), אז זהו שיש תחומים שהשכל ואולי אפילו הסברים לוגיים לא מגיעים לשם כי שם יש חוויה אולי גם ידיעה וגם מודעות.

ראובן

13:38 14/06/2007
 יונה´לה
ההפך מחומר הוא אנטי חומר וזה ממש לא נשמה.
אבל למה להתפתל בתירוצים.נסי לכתוב מה שאת יודעת ונראה מה ניתן ללמוד מכך.

ראובן 

סאלי

17:50 14/06/2007
 שלום לכולם,

אני מסכימה עם יונה, גם לי לא נראה שניתן להסביר במלל מה זו נשמה.
ובכל זאת ... ראובן ביקשת לכתוב מה שיודעים אז האמת היא שאני לא יודעת אבל אני יכולה לרשום מה אני רואה במילה –

נשמה = נ.ש.מ ה´

ולפני שתבקש הסבר ...
הנשימה מחייה את גוף האדם,
הנשמה מחייה את אלוהים,
מכאן השורש נ.ש.מ

אז יונה´לה הנה משהו שלא בדרך השלילה ומרגיש (לי לפחות) מאוד נכון.

יום מקסים לכולם,
סאלי

יונה עמדי

21:28 14/06/2007

סאלי

יקרה, הנשמה לא יכולה להחיות את אלוקים. אלוקים הוא המחיה את הנשמה.

ראובן

אלה הם מכלול המילים שלי, באמת בלי כול התלבטות או אחר.
נושא לא פשוט, כדי לברור ולנסות לגעת על ידי הסבר במילים.

מעבר לזה אני עדיין חושבת שהנשמה היא הרוח המחייה.
הנשמה היא הידיעה שאני בחיים.
היא "המחזיקה" בחלק היודע ובחלק המודע.

לדעתי כאשר מתחברים ללב על הרגש השוכן בו, אולי אז ניתן להפיק מהחלק הלוגי ההגיון השוכן בשכל במוח, שם גם מקום משכנה של הנשמה...ההמשך ברור, מתחברים לנשמה לפוטנציאל הטמון בה. לעושר (לא מדברת על הגורם הפיננסי! ) ואולי גם לאושר כי היא המספקת נתונים כאלה.
ויש כאן בדבריי יותר מסך מכלול המילים .
היות ויש כאן כאן כפל משחק ותפקידים בחיבור של לב עם נשמה, או נשמה עם לב כדי למצות או להגיע לעומק.

או בקיצור השכל לא יכול לגעת בהבנה של "מה היא הנשמה" ?
על ידי חיבור לשכל העיוני היודע ללמוד! הוא לבד לא יכול להבין.

סאלי

22:15 14/06/2007
 יונה יקרה,

אנחנו יודעים ללמוד כיצד פועלת המכונה המדהימה הזו שנקראת גוף ובכל זאת היצירה הזו פועלת אך ורק עם הנשימה.
באותה המידה קל להגיד את הברור שאלוהים מחייה את הנשמה אך מי ומה ולמי אלוהים ללא הנשמות ?

אני רוצה להגיב לכמה דברים שרשמת –

"מעבר לזה אני עדיין חושבת שהנשמה היא הרוח המחייה" – מחייה את מי או מה ?
"הנשמה היא הידיעה שאני בחיים" – ואין נשמות שלא בגוף אדם ?
"היא "המחזיקה" בחלק היודע ובחלק המודע" – אף אחד לא יכול להגיד זאת בידיעה לדעתי.

לשאר הדברים שרשמת לא אגיב כי לגמרי לא הבנתי את כוונתך,
נהיה לי בלבול של רגש, לב, הגיון ושכל וכל משפט הרחיק לי את הנשמה משם, איבדתי אותך ...
סליחה אם זה נשמע רע אבל אם הבנת מה רצית להגיד אולי תסבירי שוב.

לילה טוב,
סאלי

יונה עמדי

09:09 15/06/2007

סאלי בוקר אור

"הרוח המחיה" - את האדם.

וחוץ, בכלל לא נשמע "רע", אלה השאלות שלך,ובסדר ברור לי.

נשמות בלי גוף בכלל לא נכנסת למקום הזה.

בקשר לחיבורים שכל הגיון ולב :
כאשר מנסים למצות נושא מסוים מההיבט העיוני, רק עם חשיבה לוגית...נו איך אומרים...לא תמיד צומחת ישועה.
יש צורך "להוריד הילוך" בנושאים מסוימים, "ללכת" אל הלב ואל הכלים שהוא מעניק לנו ושם להתחבר ומשם לשאול שאלות ולראות מה עולה מה מגיע.
זה מה רציתי להגיד.

האם הובנתי?  

avi65

21:57 15/06/2007
 אהלן

שאלות ברומו של עולם...לא קל.

זה הזכיר לי את הפסוק ממשלי:

"נר ה´ נשמת אדם..."
אולי זה יכול לשפוך קצת אור על הסוגיה.
נראה לי שנשמה היא אור. מה דעתכם?

שבת שלום 

ראובן

07:59 16/06/2007
 סאלי יקרה

נשמה = מנשה
אני מכיר את מנשה הוא בחור טוב, בחור נשמה....
כל העניין עם משחקי המלים הלקוח מהקבלה אינו יכול להסביר את העניין משום שבכך אנו אונסים את המציאות. נכון ישנם מקרים שבהם מסבירים את הדברים בעזרת משחקי אותיות. אבל כפי שאת רואה ניתן להפוך את האותיות בכמה דרכים ולקבל משמעויות שונות.

הנשימה מחייה את גוף האדם – לא בדיוק ! הנשימה מאפשרת את פעילות המערכת האנרגטית של האדם. היות וישנם עוד דברים פרט למערכת האנרגטית אזי ניתן לומר כי הנשימה מהווה חלק מהמכלול המחייה את האדם.

הנשמה מחייה את אלוהים – ממש לא ! קיומו של אלוהים אינו יכול להיות תלוי במשהו שהאדם עושה. למעשה לפי התפישה הרווחת קיומו של אלוהים אינו תלוי בכלום. [ ראי תפילת אדון עולם במקורות ]

יונה
הידיעה שאני בחיים שייכת לחלק הלוגי שלנו שהוא המיינד. שוב מקרה פרטי שאינו יכול להעיד על הכלל.

.....היא "המחזיקה" בחלק היודע ובחלק המודע
לדעתי הנשמה אינה צריכה להחזיק. היא לא צריכה כלל. צורך הוא תכונה של בני אדם הנמצאים בנפרדות. הנשמה רק מאפשרת.

לדעתי כאשר מתחברים ללב על הרגש השוכן בו...לדעתי מקום הרגשות הוא לא בלב.

ואולי כמה שאלות המתעוררות מהדיון :
א.כמה נשמות יש ?
ב.היכן שוכנת הנשמה ?
ג.מה זה רגש והיכן שוכנות הרגשות ?
ד.ואולי שאלה בעקבות דבריו של אבי מה זה אור ?

לא להתייאש !
זו למידה. בלמידה כל שאלה מעלה בעקבותיה שאלה נוספת שלוקחת אותנו קדימה עד שהתהליך מוצה.
כשהתהליך מצה אפשר לקחת אתנחתא קלה ולעבור לשאלה הבאה.
[ תודה לרונן ששימש לי השראה ומחלים לאיטו ]

ראובן 

סאלי

20:29 16/06/2007
 יונה,
עכשיו בהחלט הובנת. על עניין המלל/שכל/הגיון כבר הסכמנו ומהמקום המתחבר/מרגיש נרשמו דבריי לגבי מה זו נשמה - את כמובן לא חייבת להסכים עם זה אך גם לא יכולה לשלול.

ראובן,

אין קשר בין משחקי המילים של הקבלה לדברים שרשמתי,
מחמיאה לי ההשוואה אבל רשמתי מה ראיתי במילה ומתחבר לי וסביר להניח שאנשי הקבלה בכלל לא יאהבו את הרעיון שלי שהנשמה היא מעין נשימת האלוהים ומקיימת אותו.

ההשוואה למנשה אינה רלוונטית לדעתי ואינה מסבירה עמדתך מפני שהיא נטולת הקשר לגמרי, אלוהים לעומת זאת אינו נטול הקשר כאשר מנסים להתחבר למה זו נשמה.

ואם כבר הזכרת את משחקי המילים שהקבלה משתמשת בהם, אנחנו לא חייבים לקבל זאת אך אותם המקובלים מאמינים שהם מסבירים את המציאות ולא אונסים אותה.

"הנשימה מחייה את גוף האדם – לא בדיוק ! ...." איזה דיוק אתה מחפש ?
אם כל המכלול המחייה את האדם מתפקד ואין נשימה האם יש חיים בגוף ? והאין זו הנשימה המפסיקה כאשר משהו במכלול אינו מתפקד ? איזה דיוק צריך מעבר לכך ?
אתה רושם שהנשימה מאפשרת את פעילות המערכת האנרגטית של האדם ואני לא מבינה למה אתה מתכוון בהגדרה הזו שהרי ללא הנשימה הגוף כמכלול - אנרגטי ופיזי אינו מתקיים ובוא לא נשכח שישנן מכונות הנשמה אז לפי הגדרתך תפקידן בעצם לאפשר את פעילות המערכת האנרגטית של האדם בלבד ? לא ממש הבנתי.

ואם אנחנו מדברים על נשמה בלי להיכנס לקיום הרחב יותר של הנשמות שלא רק בגוף אדם אז הרי עזיבת הנשימה את הגוף בסופו של דבר מביאה לעזיבת הנשמה, איך אפשר שלא לראות את הקשר שלא רק באותיות המילים אשר זהות ? והנה עכשיו כשאני רושמת זאת אני מגלה שההבדל בינהן הוא ב - י´ שעד כמה שידוע לי (אולי אני טועה) גם מייצג את השם. אז הנה לנו עוד משחק מילים באותן המילים שמחזיר אותי ומחזק לי את מה שעלה לי מלכתחילה.

"הנשמה מחייה את אלוהים – ממש לא !" איך אתה יודע שלא ? אתה יכול לרשום שדעתך שונה, שלא נראה לך, לא מרגיש/מתחבר לך ... אתה רושם ממש לא! כאילו זה בא מידיעה אך אין באפשרותינו לדעת באמת. זה לא יומרני במקצת ? מהיכן הביטחון ?
ואתה מסביר זאת בכך שקיומו של אלוהים אינו יכול להיות תלוי בדבר שהאדם עושה ... מה הקשר לנשמה ולמעשה אדם ???

מעבר לדברים אלו נראה לי שהתייחסת לדברים שרשמתי לגבי נשמה באופן מילולי מידי,
אני לא רואה את הנשמה לאלוהים כנשימה לאדם בהשוואה ישירה,
כפי שכבר רשמנו, מלל כנראה לא יסביר ובמלל גם לא קל להעביר מה מרגיש כנכון אבל אנסה בכל זאת להסביר למה התכוונתי.
אדם יכול לנהל חברה אך הוא אינו בוס כל עוד אין לו עובדים, אישה יכולה להיות אימהית ובחברת ילדים כל חייה אך היא אמא רק כאשר יש לה ילדים ... אלו אולי דוגמאות לא הכי טובות אך היחידות שעולות לי בראש כרגע בכדי להסביר את כוונתי בשאלה מי ומה ולמי אלוהים ללא הנשמות ?
וזה מה עולה לי כאשר אני רואה את המילה נשמה, קל לי לחבר אותה לנשימה וכאשר מפרידים את השורש נ.ש.מ נשארת ה -"ה"

ראובן שלא כמוך אני לא כל כך חושבת שנמצה את התהליך או לפחות המיצוי לא יבוא ברמת תשובה לשאלה כי לדעתי אף אדם לא באמת יכול לענות על כך בסופו של דבר אבל אני בהחלט מסכימה שזו למידה וחייבת לכתוב ולהזכיר גם שבסוג כזה של למידה, כאשר שואלים שאלות שהמדע לא ילמד ולשכל אין מקום, כאשר מנסים להתחבר, להרגיש ללמוד ולהתפתח מן הראוי שהמשפטים יסתיימו בסימני שאלה יותר מאשר בסימני קריאה.

אבי,

אהבתי את הפסוק שרשמת.
הוא גורם לי להתחבר אפילו עוד יותר לדברים שרשמתי, אני לא יודעת אם זה גם מה שאתה ראית אבל אני אוהבת ...

שבוע טוב לכולנו סאלי

יונה עמדי

22:59 16/06/2007

הנשמה -המכלול הזה נושא שאפשר לחקור ללמוד ולברר, אבל בתכלס פילוסופים בכול דור נתנו את דעתם, ואין כלום במוחלט, נשארו חלוקי דעות.

השכל האנושי לא יוכל להגיע לשורש העניין בהשגה שכלית.

הנשמה - תחום המוחלט, מימד שהוא דרגה אחת מעל הטבע.

ראובן - זה אכן בהחלט אנטי חומר.

ועוד אחד - "הידיעה...החלק הלוגי"..
לא בטוח שזה אסמכתה לבסס רעיון, היות ויש עוד קטגוריות חיים, כמו למשל אנשים שהם מונשמים או חולים אחרים שהם בהחלט לא יודעים איך ומה קורהלהם, אבל הם נחשבים חיים.

כמו שסאלי גם כתבה הנשימה מחייה את הגוף וכמובן רק מרגע נפיחת הנשמה בגוף. זה תלוי בזה, אין להפריד בינהם.

מה עוד ?? בהמשך..

ראובן ראית את רונן?

החלמה של רפואה לרונן, אמן.

הוספת תגובה       עמוד קודם [ 1 2 3 ] עמוד הבא

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.