welldone
HELP! צור קשר
מיסטיקה, רוחניות, יהדות וקבלה
???? ???????
חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים

פורום - פסיכולוגיה רוחנית בהנהלת - רונית נשר 
שולח עודכן לאחרונה

נ ו פ ר

ברכות על פתיחת הפורום    14:30 16/06/2006  

קראתי באתר שלך שאת מעבירה גם הדרכות כאלו:
מצרפת את הקטע
"יחסי מטפל מטופל -
האם אפשר לטפל רק במטופלים שאנו מחבבים?
מהו הגבול בין עזרה וייעוץ לבין טיפול מקצועי?
שבירת המיתוס של המטפל הכל יכול.

על חשיבות הגבולות בטיפול -
מה עושים עם מטופל שמאחר באופן קבוע? (ומה עם זה שמקדים עשרים דקות?)
התבוננות על הגבול הדק שבין גבולות לנוקשות.

מבוי סתום בטיפול- איך מתמודדים איתו?

פרידה נכונה- על תהליכי סיום טיפול. "

תוכלי לתת כאן כמה טיפים?
האם אי פעם שברת גבול ומסגרת?
בגלל הגישה היוצאת דופן של התחום בו את עוסקת האם את חושבת שיש מקום לשבור אחת ל....גלגול בו נאמר, שיש מקום לשבור ולהפר את הכללים האלו כי מגיע תלמיד/מטופל שבא ללמד אותך למעשה. ולא ללמד כמו כולם. ממש בא ללמד ובאמת. משהו משיחי.
מה היית עושה במקרה כזה?
אין לי דוגמאות ממש. אבל שהבן אדם חוזה עלייך ויודעת עלייך ואומר שבא ללמד אותך ואת צריכה אותו כדי להמשיך ועוד. קצת קשה להסביר.
מקווה שמובן. אשמח לתובנות.

רונית נשר

20:09 30/04/2006
 נופר יקרה,
חשוב לי להבהיר שחשיבות הגבולות בטיפול אינה דווקא עבור המטפל- אלא בעיקר כדי לשמור על מסגרת הטיפול- עבור המטופל.

לכולנו יש צורך בגבולות, זה נותן לנו סדר.

באופן אישי אני אינני בעד גבולות נוקשים מדי, וזה משתנה ממטופל למטופל.
אם יש מטופל שיש לו יותר מדי גבולות בחייו, והוא יותר מדי נוקשה- דווקא אז בצורה מכוונת אנסה לעודד אותו לחרוג קצת מגבולותיו הרגילים.

יש גבולות עליהם אני לא מוותרת-
כבוד הדדי, יחסי מטפל- מטופל ולא יחסים חבריים- פגישות אך ורק בקליניקה או בסדנאות, ולא בבתי קפה , זמן הפגישה מוגדר מראש , מטרת הטיפול מוגדרת וכו´.

לגבי שאלתך, היא לא לגמרי מובנת לי.
בוודאי שאנו לומדים ממטופלים.
אני לומדת המון מכל מטופל-
אבל זה עדיין לא אומר שצריך לשנות את המסגרת הטיפולית בגלל זה.
כי אם מישהו בא לטיפול, גם אם הוא יודע עלייך הרבה דברים, גם אם הוא מתקשר- אל לנו לשכוח שהוא עדיין המטופל- הוא זה שפנה להדרכה וייעוץ.

יש לי מטופלים רבים מוכשרים, מלומדים, ואינטואיטיביים - מטפלים בעצמם - אך בחדר הטיפולים שלי- זה הזמן שלהם עבורם...להיות מטופלים.

אנא הרחיבי בנושא- ואז אולי אבין טיפה יותר...אוקיי?

שיהיה ערב נעים,
רונית נשר 

נ ו פ ר

20:43 30/04/2006
 אם המטופל שבא אלייך לדוגמא מהרגע הראשון קולט אותך ואומר שאת האחרונה במסכת החיפוש העצמי שלו אותו. אם הוא מכיר אותך ממש מהנשמה ויודע שעלייכם לתקן דברים ביחד. לא כמו מטופל רגיל שמן הסתם עושה השלכות כדרך טיפול. אם אותו אדם לא מצליח שתהי מטפלת שלו כי הייעוד המשותף שלכם הוא בדרך אחרת משותפת. אבל אין מה לעשות,הוא הכיר אותך כמטופל, הוא מטופל. אז הוא עוזב אותך, כי זה לא נקי, כי הוא יודע בעזרת אינטואיציה חדה שתקופת הטיפול תמה ועכשיו ביניכם חייבת להיות שיתופיות אחרת. לשם כך הוא הגיע. והאופציה היחידה לא להתערבב ולבחון אם הוא לא משליך ויודע באמת שכך ביניהם היא לעזוב אותך, והוא עוזב ועדיין קשור אלייך ולא ממשיך בחייו. כי הוא מודע אחרת ממך. והוא יודע שרק איתך ימשיך ולא בדרך טיפול כי את אמורה להיות צינור אחר שלו. של מה שיש לו להעביר. ובינתיים הוא לבד וחוזה דברים. גם עלייך ומדוייקים. ועוד לפני שאת ידעת שתהי בהם. הם העתיד שלך. ויש לו את כל ההוכחות שהוא לא מטופל רגיל. ושאת אמורה לסייע לו לקודד את עצמו כדי להעביר לפה תכנים חדשים טיפוליים לעולם, ואין לו קרקע יציבה והוא לא מסוגל לבד ומוכן רק אותך, אבל הוא היה מטופל ואין מה לעשות. הוא לא יוכל לעולם להיות פרטנר או חבר. והוא תקוע בחייו. כי בפנים הוא יודע שרק איתך אמור להמשיך, ולך להעביר את התורה ושתעזרי לו להזכר. כי הוא צריך לטפל ולך הכלים ולו הידע הגנוז. ובינתיים אין לו איש בחייו והוא לא מוכן לאף אחד בחייו רק את. מה היית עושה? מה היית עושה אם אותו אדם היה מדבר ומתקשר רק איתך אבל הוא לא מוכן להיות מטופל שלך יותר כי הקשר נשמתי אחר ואת לא יכולה להבחין בזה והוא עצמו מנסה בכח או לחילופין רפיון להאיר אותך ואין, אין מה לעשות. שוברים כלים? כללים? 

רונית נשר

09:56 01/05/2006
 נופר יקרה,
את מתארת מצב סבוך, שדומה להתאהבות.
במקרה כזה, כמו שאת מתארת- מסתיים הקשר הטיפולי לגמרי, ואח"כ אפשר לבדוק האם, איך ומתי ממשיכים בקשר אחר.

אבל - משהו בסיפור נשמע לי קצת מזור-
אני אשתף אותך ( מבחינת המטופל, אני מתכוונת)- ואשאל, ברשותך כמה שאלות:

האם את המטפלת או המטופלת במקרה זה?
אם את המטפלת- מהי הכשרתך, מאיזה תחום את מגיעה? איזה סוג קשר טיפולי היה בינכם?
מדוע הוא זקוק רק לך?
זה נשמע אובססיבי ותלותי לחלוטין.
האם הוא מאוהב בך, וזו דרכו לרצות את הקשר?
האם הוא מאוזן ויציב נפשית?
בן כמה הוא?

אני, באופן אישי, הייתי הולכת עם מקרה זה להדרכה, ובודקת מהם המאפיינים הרחבים. אם תרצי אנסה להפנות אותך להדרכה באיזור מגורייך.

בוודאי שקורה שאנשים בעלי קשרי נשמה נפגשים וצריכים לעשות עבודה משותפת, כולל העברת ידע אחד דרך השני-
אך האנרגיה שאני מרגישה מהסיפור אותו את מתארת-
היא אנרגיה טוטאלית. משהו נאחז ולא מרפה.

לכי לייעוץ אל מישהו שאת מעריכה- אבל שחייב חייב חייב להיות איש מקצוע!
אל לך להתבלבל מכל ההצהרות הרוחניות-
אם זה לא מדבר אלייך.

ייתכן שהשעור שלו זה בכלל להפרד ולמצוא עוד אפשרויות, נכון?
וייתכן שלא...

אליי הגיע פעם מטופל נרגש מאד אחרי שהיה אצל מתקשרת וסיפר לי סיפור ארוך ומפורט על איך אנחנו קשורים קשר הדוק וכו´ לא כל מתקשר באמת מתקשר, ולא כל תיקשור התקבל ממימדים גבוהים באמת...

בדקתי בתוכי- וממש לא התחברתי לסיפור הזה. זה הרגיש לי "סיפור" ולא שעור משותף.

אז בדקי בתוכך - לכי להדרכה-
אל תשארי עם הסיפור הזה לבד.

בהצלחה,
רונית נשר 

בו

20:04 02/05/2006
 בס"ד
שלום נופר
כשקראתי את הסיפור של זה שחשב שיש לכם ייעוד נשמתי משותף, נזכרתי בסיפור אמיתי שסיפרה לי חברה פסיכולוגית קלינית ורציתי לשתף אותך, אולי זה יאיר לך משהו.
הגיעה אליה מטופלת שנפגעה מ"מקובל" שרלטן, ביקשתי ממנה לתאר לי איך "מקובל" שרלטן מצליח ולהלן הסיפור:
המטופלת נכנסה אל השרלטן, והוא קם מלוא קומתו ואמר: "טוב שבאת ! כל היום אני מחכה לך בקוצר רוח. אתמול סבא רבא שלך בא אלי בחלום והראה לי את דמותך וציווה עלי לעזור לך". כך הוא דיבר, ובאופן תאטרלי ומשכנע הוא הצליח לגרום לה להאמין בו, ולהשקיע זמן, וכסף וכו´, ולא לטפל בבעיות שלה בדרך אחרת. כך היא שקעה בבעיה המקורית, ונוספו לה בעיות של הקשר עם השרלטן.
מה שרציתי להגיד בסיפור הזה, הוא שיש הרבה אמת ברוחניות, אבל בגלל שלא רואים אותה בכלים שאנחנו (האנשים הרגילים) מיומנים בהם, אנחנו עלולים ליפול למלכודות של נוכלים.
הדרך היחידה לדעתי היא ללמוד ולהתקדם בדרך הרוחנית שלנו, ואז נוכל להרגיש בעצמנו מה אמת ומה שקר.
ואני מצטרפת לדעתה והמלצתה של רונית כי גם לי הסיפור הזה מרגיש לא טוב.
יום נעים 

galit_ts

14:30 16/06/2006
 שלום!
אני באה מהצד של המטופל.
אני מטופלת אצל הילר שמהרגע הראשון הרגשנו שאנחנו מכירים זה את זה- ולא מהגלגול הזה. זה היה הדדי לגמרי, והדבר עלה בפגישה השניה. הוא בדק את הנושא בתקשור ועלו מס´ סיטואציות במהלכן- כמו למשל- שרגל שלי נרדמה במהלך תקשור -הוא "גילה" שהוא טיפל בי בגלגול קודם ושמהטיפול שלו יצאתי משותקת.. ועד כמה דוגמאות קטנות..
בסופו של דבר הסכמנו שאין מה לחקור יותר ומטרתו לטפל בי בעבור הנושא שהגעתי אליו.
מאז יש ביננו קשר מצויין ואנו משוחחים על כל נושא שבעולם כאילו אנחנו מכירים מקדמת דנן.
בהחלט יש הפרדה בין הקשר החברי לטיפול- ברור לו שהתפקיד שלו זה לעזור לי, והוא עושה זאת מצויין. 

הוספת תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.