welldone
HELP! צור קשר
מיסטיקה, רוחניות, יהדות וקבלה
???? ???????
חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים
 
פורום - רוחניות בהנהלת - דונה 
שולח עודכן לאחרונה

יותם77

פתרונות מדומים    17:44 25/02/2006  

 

פתרונות מדומים
השאלה בדבר משמעות החיים טמונה מאז ומתמיד עמוק בתוך האדם, ולמעשה ממנה נגזרים כל האירועים וההתרחשויות בחיים. לפיכך נובעות כל השאלות שהאדם שואל בחייו מאותו מקור פנימי וסמוי, המפעיל אותו בצורה שלילית. ולכן השאלה אינה נשאלת בצורתה הטבעית, אלא להיפך, היא מיועדת לכיסוי ולטשטוש האמת.
לאדם נדמה שפתר איזו בעיה, בעוד למעשה הוא תועה בדרך ונקלע לנתיב צדדי המרחיק אותו עוד יותר מהפתרון האמיתי. הנתיב הצדדי מורגש בו כייסורים. הייסורים הללו נועדו להפעיל עליו לחץ לחזור לשאלה המקורית ולשאול אותה מחדש ביתר קפידה. ושוב בהשפעת החברה, התרבות, האופנה וכל מיני השפעות חיצוניות האדם מכסה את השאלה, ושוב הוא סוטה מהפתרון האמיתי, ושוב הייסורים מחזירים אותו לאותה נקודת מוצא. וכך חוזר על עצמו אותו מצב אינספור פעמים, עד שהאדם מגיע למצב שבו הוא נלחץ לפינה ואין לו עוד לאן לברוח.
אחרי אלפי שנות התפתחות, כלומר של דיכוי שאלת משמעות החיים, הגענו כיום למצב שכבר לא ניתן לכבות אותה, ואנו מתחילים לחוש שלמרות הכול הטבע מחייב אותנו לשאלה. כיום התהליך הטבעי מצוי בשלבים סופיים לקראת התפרצותה האיומה של השאלה.
בלי בושה ידרשו הכול תשובה לשאלה שהתעוררה בהם פתאום, באמצע החיים. בני אדם יקומו וישאלו מה הטעם לחייהם, מהי מטרת חייהם, איך להתחיל את חייהם ואיך לסיימם, לשם מה הוקצבו להם כשבעים שנות חיים ואיך הם אמורים להעביר אותן. אנשים יתהו אם אין הם רואים בדיוק את ההיפך ממה שהיו אמורים לראות.
מצב זה כהווייתו מתואר כבר בספר "הזוהר", שבו נכתב בדיוק רב על צורת ההתפתחות הצפויה לאנושות עד למאה העשרים, שתהווה נקודת מפנה. עוד בימינו תגיע האנושות למצב מסוים, שבו התרבות וגם החינוך וכל ההתפתחויות השונות יאבדו את הכושר לכסות את השאלה, ועל האדם יהיה, למרות הכול, לפתור אותה במלואה, בעצמו.
אלמלא כן, האנושות תמצא את עצמה ניצבת במלוא הזעם מול השאלה הזאת, וזעמה הנורא עלול להביאנו עד להשמדה, לתסכולים קשים, לצרות ולייסורים ללא גבול. עד שלא תעמוד בפנינו כל ברירה אחרת אלא להתייצב מול השאלה הזאת. או אז נפנה את גבנו לכל הפסיכולוגים, לכוהני הדתות ולכל החכמים למיניהם המכסים את השאלה מפנינו, ונחזור להיות כילדים קטנים, עירומים מתחכום.
נעמוד בתמימות מול היקום ונשאל את עצמנו לשם מה אנו חיים. ואז, מתוך השאלה שנשאלת בנאיביות, בישירות ובתמימות, נקבל את התשובה. בנוסף לכך כל אחד ואחד מאיתנו יגלה בתוכו נטייה לחוכמת הקבלה, וירגיש שבה מצויה התשובה.

 

המקור1

  10:12 20/02/2006
  ליותם הייתי ממליץ לך לשמוע כמה מהמפגשים של האדם הנעים מיכאל לייטמן באתר "בני ברוך" , ויש שם בחלון לערוץ "קארמה" , שיחות עם כל מיני אנשי שם וידוענים , הייתי מציע לך לשמוע את הדברים, הם ממש קרובים לתפיסתך ואולי אותו הדבר ,וכן בעוד דברים הכתובים שם, האמת שיש בדבריך הרבה אמת אך צריך להיזהר מלשפוט את המציאות על פיהם רק לפתוח את העיניים ולהפיק לקח וכמובן לא לנסות להיות איזה גורו או רב נוסף או לתפוס פיקוד על אחרים , רק יותר להיות עצמנו , יותר לפקוח את עיני הדעת וההכרה ולהתחיל שוב ושוב במסע הזה בעקבות השאלה ,
אתה אגב מזכיר לי גם את הקטע מהסרט -"מטריקס1"- אם ראית אותו יש שם ,{בהתחלה לאחר כמה דקות},קטע שניאו נפגש עם טריניטי וטריניטי אומרת לו , "זה לא זה ,זו השאלה , השאלה היא שדוחפת אותך , וכ"ו " - אצטט לך פירוש לענין זה
כך:
ברגע המפגש עם האשה= {טריניטי} ההשתקפות שלו, היא מלמדת אותו שהחיפוש אחר הדבר הלא ידוע ומוגדר אינו אלא דימוי והשאלה מעולם הגשם, אך באמת אין שום דבר רק הכל מהפכים בתודעה שלנו ויש שאלה ותשובה ,
והשאלה היא
הדוחפת ומניעה אותנו , וממשיכה ההשתקפות לדבר אליו, שהדבר שאותו חיפשה הוא למעשה יציר התודעה שלה והוא זה שחיפש אותה וכשהוא מצא אותה או אז כששב למקור-ו בזה בעצם גילה לה שמה שהיא חיפשה זה את הישוב לחוסר המנוחה, ישנו חוסר פנימי אותו שואלים אנו ליישב והוא
המעורר בשכלינו את השאלה במערכת הבינה שלנו ג´´כ ומניע את מחשבותינו ושכלינו ורגשותינו וכ´ו ע´´מ לקבל ישוב ,התשובה, הישוב , נמצא בפנים ,וגם השאלה נמצאת בפנים -"כי קרוב אליך הדבר מאד" [תנ´´ך] התשובה הסופית היא החלק השני של האני שלנו היא התשליל שלנו והיא מחפשת אותנו
אם נרצה , הרצון מביא לנו את הדברים עד השורש המחשבתי שלהם , משם אנו לבד ."

חשוב לי להדגיש כי יש דרך לרדוף אחרי תשובה אך לפי הנראה היחוד של האני עם העצמי , היחוד של העצם עם התשליל שלו, איננו ע"י תשובות מן הסוג הרגיל אלא התשובה היא ישוב של עצם חוסר המנוחה לשאלה עד כדי ביטול השאלה מעיקרה, ואז העליית מדריגה ,שהרי אם לא כן לעולם לא תצא באמת מהצמצום אלא תישאר בתוך העדר אין סופי ותתעלה בעליות נצחיות אך רק במסגרת הכלי בו אתה מצוי וכך תתגלגל במהלך של אור וכלי בניית הכלי ושוב אור ושוב בניית הכלי ושוב אור שזה מאד כיף ,והנאה
נצחית .
יתכן- ובענין זה נראה לי כי האדם היקר מיכאל לייטמן סובר שזה העיקר "העליות הנצח" , או שיש דברים מעבר שעליהם לא דיבר ,וכל דיבורו הוא בבחינת הבינתיים מה שאפשר לומר לאנשים.

בהצלחה "המקור".

 

גיא פ

  17:44 25/02/2006
  לרדוף אחרי תשובות שנמצאות בפנים?
למה בדיוק צריך את כל החוכמות החיצוניות
כשהתשובה נמצאת בפנים?
כששואלים שאלות מקבלים תשובות...
הבעיה מתחילה כשחושבים שיודעים מה נכון כדבר גורף... כשלא מפרקים את השאלות...
אוהבים אתכם הרבה... 

הוספת תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.