welldone
HELP! צור קשר
מיסטיקה, רוחניות, יהדות וקבלה
???? ???????
חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים

פורום - רוחניות בהנהלת - דונה 
שולח עודכן לאחרונה

יותם77

הרגשת הבורא    14:33 06/02/2006  

הרגשת הבורא

האדם המאמין אמור להרגיש בעמדו לפני בוראו, כעומד לפני מלך העולם. כך יתמלא בתחושות האהבה והיראה להן הוא זקוק. כל עוד לא הגיע לכלל אמונה שכזאת, אל לו למאמין להרפות. עצם השאיפה להגיע לדרגת האמונה הזו, מעניקה לאדם את זכותו לחיים רוחניים, ומגינה עליו מפני סכנת הידרדרות לרדיפה אחר מילוי צרכי העצמי הגשמיים והתענוגות בני החלוף. ההתמקדות בצורך בהרגשת הבורא צריכה להפוך לעניין של קבע, עד שתהפוך לטבע. הדבר דומה למשיכה כלפי מושא אהבה שאינו נותן מנוח, ולהשקעה הרגשית שבעקבותיה.

העולם הסובב אותנו מקהה את תחושת דחיפות הצורך בהרגשת הבורא, משום שהנאה גשמית, המזומנת לנו בשפע בעולם הזה, מפחיתה מיד את כאב הריקנות הרוחנית. אם כך, עלינו להיות מודעים לעובדה שהנאות החיים שוללות את הכאב הקיומי הנובע מהריקנות הרוחנית, ובכך מעכבות את התפתחותנו הרוחנית.

הצורך הפנימי בהשגת הרגשת הבורא יחודי לאדם. אך יש לסייג, שלא כל אדם ניחן בצורך זה. צורך זה נובע מהשתוקקות האדם להבין מי הוא; להבין את עצמו, את משמעות חייו ואת ייעודו בעולם. חיפוש אחר התשובות לשאלות האדם אודות עצמו, מוביל אותו לחפש אחר מקור חייו. רק הצורך הדוחק הזה, והמאמצים לחקור ולגלות את סודות הטבע, מאלצים אותנו להפוך אבן אחר אבן ולחשוף את האמת החבויה בנו ובעולם.

אבל, בגרעין האמיתי והעמוק ביותר של חיפושינו, תמיד תתגלה בסופו של דבר ההשתוקקות לבורא, כי הוא ורק הוא, עומד מאחורי המופלא והבלתי נתפס שבבריאה כמקור לכל- כמי שברא אותנו. לכן, אפילו אדם היה נמצא לבד בעולם, או בעולמות אחרים, חיפוש עצמי תמיד היה מוביל אותו לחיפוש הבורא

ואלי

21:13 03/02/2006

סליחה ידידי ..כתבת!

"העולם הסובב אותנו מקהה את תחושת דחיפות הצורך בהרגשת הבורא, משום שהנאה גשמית, המזומנת לנו בשפע בעולם הזה, מפחיתה מיד את כאב הריקנות הרוחנית. אם כך, עלינו להיות מודעים לעובדה שהנאות החיים שוללות את הכאב הקיומי הנובע מהריקנות הרוחנית, ובכך מעכבות את התפתחותנו הרוחנית. "

יש לי חדשות עבורך !!!

אני הולכת לים עם חוטיני חשוף , אוכלת שינקן מפולפל בבגט , צופה בסרטים , נוהגת בצרפתית כחולה , עם חשבון בנק של הרבה הרבה ספרות ,
ובסוף יום עבודה מתיישבת לי בנחת , סופרת ת´כסף שעשיתי ומדברת עם אלוהים !!!!!!!!!
וברוך השם שההתפתחות הרוחנית שלי היא מספיק טובה כדי שהבריאה שלנו תספר לי דברים שאני לא יודעת וגם אתה לא למרות שאתה עושה הרבה רוח....
כן - האלוהים שלך מדבר גם עם נשים מופקרות - גרושות ועשירות ששולטות היטב בעולם הרוח !
אז תפסיק לבלבל את המוח כאן על מה שהנאה גשמית עושה לנו כי אתה באמת שלא מבין כלום - ממש כמוני ......
ואם אני אומרת לך דברים אלו אז סימן שאלוהים מרשה לי !
יום טוב מלא הנאה גשמית והתעלות רוחנית !

יותם77

00:18 04/02/2006
 היי ואלי
אני רואה מדברייך שאת מלאה באהבה.
יש לך אולי איזה טיפ בשבילי איך להיות בכזו התעלות רוחנית?
(אני לא ציני).

זהבית

01:38 04/02/2006

אני מבינה את הקטע הזה קצת אחרת...

כשאדם פוחד לפגוש את עצמו, הוא מחפש כל מיני דברים שיסיחו את דעתו,שימלאו את זמנו,כך שהוא יוכל להמנע מעצמו.
הפחד לפגוש את עצמנו נובע מכאב ,כלומר אנו יודעים שפגישה כזו יכולה להיות כרוכה בכאב רב.
ולמי בא לחוות כאב,אם אפשר להתחמק ממנו..לעוד שניה,עוד דקה...

התפיסה שמובאת בקטע טוענת שדרך הכאב הזה יש התפתחות.
דרך הצד האפל יוצאים אל הצד המואר.
אז אם אנו נמנעים מהכאב הזה,אנו למעשה עוצרים את התפתחותנו,
או במילים אחרות אדם שמסרב לראות את עצמו,ולהכיר את כל צדדיו, כולל האפלים,הוא אדם תקוע.

והנה עוד דרך להבין את הקטע הזה. 

ואלי

09:54 04/02/2006

זהבית יקרה .

התפיסה שלך מעניינת כי היא מקורית לך.
הנה את מתעמתת עם תפיסות שלך ובזה את חווה את ההתפתחות שלך .
כתבת :

"אם אנו נמנעים מהכאב הזה,אנו למעשה עוצרים את התפתחותנו "

ואולי להיפך ?

אולי הכרה בכאב היא זו שמניעה אותנו לחפש מעבר ?
לעשות שינוי ?

היכולת לעשות שינויים בתפיסות היא חופשית לכל אדם שמהלך כאן ואת המסר הזה רציתי להעביר ליותם - אין בכלל חשיבות להנאות החיים שאנו חווים או לחילופין לסיגוף או כל דבר אחר.

המתנה הזו שמורה לכל דיכפין!

ואפשר לראות כאב בשני אופנים - כמו כל דבר אחר בחיים - להתפתחות או לדעיכה .

ואלי.

ואלי

16:51 04/02/2006

יותם יקירי [ גם לא בציניות ...]

גם מי ששואל שאלה כפי ששאלת וגם אם היא לא נשאלת בציניות - יש כאן כוונה מרובה ואם אכן אתה רוצה ללמוד משהו על עצמך , אתה מוזמן לאבחון.

בשלב ראשון אני מייעצת לך להפסיק לצטט אחרים ולבחון את המחשבות שיש לך - המקוריות והייחודיות שלך - זו התחלה טובה לדעת מי אתה ולאן אתה הולך .

הפוך את ההשתוקקות שלך לא למרדף אחרי הבורא כי אתה הבורא ואתה הוא מעשה מרקם הבריאה - לכן לך אחרייך.
חפש פנימה .לא מחוצה לך.

ואלי.

המקור1

10:53 05/02/2006
  לואלי יקר/ה עכשיו אני רואה אצלך דפוס התנהגות בפורומים את/ה אוהב/ת אולי לעקוץ אולי זהו תפקידך כאן אינני יודע אך חבל שאת/ה לא מסוגל/ת להבין שלאנשים יש תובנות עמוקות פנימיות שלהם חבל שכל מי שלא מתאים לך הוא מצוטט או מדבר דברים טפלים אני אומר את זה בנימת תוכחה ולא בנימת היפגעות חלילה לי לעמוד מולך ולהתפעל מכל ציוץ סה´´כ אני מעונין להאיר לך מעט מן הדעת ע´´מ שתוכל/י לבחון את הדברים בעין יותר עדינה ביותר ענוה ורכות חבל שגישתך איננה כזו אולי ע´´י עימות את/ה מנסה להשיג משהו אינני יודע אך מה שברור זה שחבל לראות את דבריך/ייך לאורך הרבה חלקים בפורומים מופנים באופן אישי ובביקורת כלפי זולתך אין כאן גישה בריאה רק גאות בלתי מובנת.אולי אינך רואה את נגעי עצמך. וחבל שוב מקוה שלא תגיב/י לדברי אלא תפנימ/י אותם. בברכה "המקור".הכל בחיוביות. 

יותם77

16:26 05/02/2006
  שלום למקור1

אני לא חושב שניתן להביע על הכתב את מה שכתבת , יותר טוב ממה שעשית.

בענווה מלאה אך עם זאת לעניין!

אני מזדהה איתך במאת האחוזים.

אני גם מקווה שהצד השני יקבל את זה בתור ביקורת בונה.

המקור1

16:29 05/02/2006
  בבקשה 

ואלי

21:32 05/02/2006

המקור 1 + יותם77

איך לא שמתי לב כבר קודם , אתם תאומים סיאמיים !!

מיאו

ניכר ששניכם מגיעים מעולם קר מנוכר של היהדות החרדה/דית.

אם זה מה שאתם רואים בדברי אז הנה לכם שיקוף של עצמיכם וזה כנראה מה שאתם צריכים לראות ולשמוע - אני רק השליח של האל שלנו .

מעבר לזה אין לי מכנה משותף איתכם לכן לא אגיב כאן על דבריכם.

ואלי.

המקור1

14:33 06/02/2006
 לואלי מדוע אתה אומר כך ושופט אותי כך בעוד אינך יודע מי אני כלל, אינני מעונין כלל להיכנס איתך להגדרות כאלו או אחרות באופן אישי, אחרת הייתי הולך לצ´אט עם חברה בני 18 ומתעסק בהגדרות אילו.
אתה יודע רציתי לומר לך משהו חשוב תדע לך ככל שאדם מתבגר יותר הוא יודע כמה טעות היא להגדיר את עצמו ולשפוט את עצמו ואת זולתו אז קח לך ענין זה לעיניים דבר בצורה ענינית ומהותית מבלי לערב כל מיני דברים שאינם קשורים לענין באופן מהותי כמו: אתם כאלה ,או אתם מסוג כזה, או מחברה כזו ,או ממוצא כזה, אחד הדברים היפים כאן הוא היכולת לתת ביטוי מקסימלי בצורה בונה מכל הכיוונים אל תשלול מעצמך אינפורמציה כלשהי היה פתוח ומשוחרר ואגב אם יש לך בעיה כלשהי עם החרדים אולי מחמת משקעים כלשהם מעברך או כד´ו ,אני מאמין שתוכל להעלות את הבעיה בצורה חדה וברורה ונקיה מבלי לדבר בנימה אישית כלפי מישהו ויהיו הרבה מהחברים שיוכלו להשתתף להביע ולתת עצות או להתנגד כמובן סה´´כ אתה כותב לפעמים דברים נפלאים ואני נהנה מהרבה מחידושיך או מהבעת דעותיך ובוודאי כך גם השאר בברכה שוב בגישה בונה וחיובית ." המקור". 

הוספת תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.