welldone
HELP! צור קשר
מיסטיקה, רוחניות, יהדות וקבלה
???? ???????
חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים
 
פורום - רוחניות בהנהלת - דונה 
שולח עודכן לאחרונה

יותם77

חכמת הקבלה - 600000 חלקים    19:56 11/02/2006  

 

600,000 חלקים לנשמה, כל אחד מתוקן בעתו

הרצון לקבל הוא רצוננו היחידי. כל האפשרויות הפתוחות לפני גופנו, כישורינו הגופניים, תבונתנו, ואפילו תהליך ההתפתחות שלנו, נועדו כולם כדי לשרת רצון בודד זה. את הרצון לקבל מזינים אובייקטים שונים ומשונים, שאנו טורחים על יצורם כיד הדמיון הטובה עלינו ברוח האופנה השלטת והחולפת. אובייקטים אלה אנו מייצרים ורוכשים כדי להפיק תענוג שווה לכל טעם ומתאים לכל עת.

כמות הווריאציות שניתן לייצר מתוך רצון יחידי זה איננה אינסופית. רצון זה נברא בנו כדי שמתוך התחושה שאנו רוצים בזכות עצמנו, נחוש עצמאיים ונוכל לפעול באופן עצמאי. זאת, כאשר פעולתנו העצמאית מונעת כל העת על ידי האינסטינקט הבסיסי היחידי שלנו, אינסטינקט המרדף אחר התענוג המקסימלי.

לשם בחירת התענוג המקסימלי בזמן הנתון, אנו מגייסים את כל משאבינו. נתונים שכליים, פיזיים, תת הכרתיים ורבים אחרים משתתפים במרדף אחר התענוג האולטימטיבי. מוחנו משתתף במערכה מהרמה האטומית, המולקולרית, ועד לרמה התאית ורמת הקישורים העצביים המתוחכמים ביותר.

הנה דוגמה לפוטנציאל השינוי בבחירת התענוג המועדף. אדם שכל חייו העלה את הנושא הכספי לראש סולם העדיפויות שלו, יהיה מוכן לתת, כהרף עין, את כל הונו לשודד כדי להציל את חייו. ברגע אחד של אמת, הוא מוכן, כשהוא עם הגב אל הקיר, להחליף את התענוג שהוא מפיק מכסף, לתענוג משמעותי יותר, התענוג להישאר בחיים.

בכל רגע נתון, מבצע המחשב האנושי חישובי חישובים באשר לבחירה בפעולה המשתלמת ביותר, מבחינת רווח והפסד, בהשוואה למצב בו הוא נתון. זוהי הדרך היחידה בה האדם יכול לפעול.

נשאלת השאלה מהו ההבדל בעצם, מבחינת התענוג, אם האדם בא על סיפוקו ונהנה ממעשה של קבלה לעצמו- אגואיזם- או ממעשה של נתינה- אלטרואיזם? התשובה טמונה בערכי חוכמת הקבלה. המקבל חש בושה בהנאתו האגואיסטית, כי לפי ערכים אלה הנאתו איננה מקובלת כבעלת ערך רוחני או נעלה, אלא, נהפוך הוא, היא נחשבת לגשמית ולכן נחותה. הנאה אגואיסטית נחשבת להנאה שמשאירה את האדם מחוץ לעולם הרוחני, הרחק ממטרת הבריאה. אבל אם המקבל מקבל למען הנותן, הוא אינו בוש בעונג שהוא חש. הוא יודע שבקבלתו למען הנותן ובהנאה שהוא מפיק מכך, הוא מתקדם למטרת הבריאה, ולכן הנאתו שלמה.

הבריאה הרוחנית הראשונה, הנקראת "נשמה כללית" או "אדם הראשון", אינה מסוגלת לעשות מהפכה שכזו בכוונותיה בזמן קבלת התענוג הענקי מהבורא, לכן הנברא הזה נחלק ל-600,000 חלקים, כלומר נשמות. כל נשמה מקבלת "תוספת" בצורת אגואיזם, שאותו עליה לתקן. כאשר כל החלקים יהיו מתוקנים, הם ישובו להתאחד ל"נשמה הכללית המתוקנת". המצב בו הנשמה הכללית מתוקנת נקרא "גמר תיקון".

הדבר דומה לאדם בעולם הזה המסוגל לכבוש את יצרו ולהימנע מגניבת סכום כסף קטן. זאת מהסיבה שכסף קטן לא עשוי לספק לו תענוג גדול מספיק בהשוואה לסכנת העונש האפשרי ולבושה מעצם המעשה, המרתיעים אותו. בנסיבות אחרות, כסף רב החשוף לגניבה קלה לביצוע, תוך העלמת עקבות, והתחמקות מעונש, יעמידו לפניו פיתוי שאולי לא יוכל לעמוד לפניו- והגנבה תתבצע.

התנאים המאפשרים לאדם חופש בחירה ללחום באגואיזם ולנצחו, נוצקו בחלוקת הנשמה לחלקים רבים, וכל חלק מחולק אף הוא לשלבי עבודה רבים בלבוש הגלגולים בגופים האנושיים. וכך, למרות שבחיי אדם ישנן עליות ומורדות בעוצמת הרצון לשנות את טבעו ולתקן את נשמתו, בגלל חלוקת הנשמה לחלקים כה קטנים, רב הסיכוי לכך שבמהלך הגלגולים יתרחש קידום לקראת התיקון.

האהבה לבורא ראוי לה שתהיה תמיד מלווה בפחד. פחד שהוא החשש מהספק שאהבה זו איננה נקיה מאגואיזם. אהבה זו המלווה ביראה, מאחדת בתוכה את השלמות ברצון הבורא
 

אלון ג

  20:33 31/01/2006
 
הי
god has left the bulldung
פחד יוצר דחף, לא פלא שאתה רואה רק הישרדות סביבך,לשימחתי התפישה הזו זמנה עבר.
יראה במהופך זה ראיה, חומר ורוח נפגשים באדם, מתנת החשיבה היא הכלי להבין ולבחור,כמו המחשבה הראשונה של הבורא לדעת את עצמו, תתבונן במחשבותיך ,ראה את האלוהי שבך ופעל לשם השם שלא מש ממך, זה בתוכנו.
באהבה אלון 

ואלי

  19:00 01/02/2006
 
שלום .

פעמים רבות אני נתקלת בציטוטים מעין אלה שהם לא מקוריים ולא ייחודיים ואין בהם מאום פרט למילים , לא שאני מזלזלת חלילה במילים אך המבחן הוא במעשים וביכולת של המצטט לחיות את המילים.

ובכלל מדוע לצטט אחרים?

האם אין ביכולת המצטט לתקשר ישירות עם האל שהרי הוא חלק ממנו ?

לחיות את הציטוט הזה הווה אומר לדבר ולקבל מידע היישר מכוחות הבריאה ללא מתווכים.

אדם מואר שווה לכל רב גדול בתורה ולכל כומר בקיא , לכל שאמאן ולכל קדוש אחר המהלך עלי אדמות.
לכולם היכולת הזו , צריך רק לחיות אותה בלבך ובגופך ובנפשך - ולא לחיות דברי אחרים....
את זה קיבלתי מהאלוהים שבי .
על פי זה אני חיה .

ואלי.

 

DONA

  00:10 02/02/2006
 

היי ואלי!!!

אמן ואמן, כל מילה חקוקה בסלע לא נותר לי אלא להצטרף לדברייך...

דונה 

המקור1

  12:01 03/02/2006
  לכבוד יותם לא הבנתי כלל מה הקשר בין החלוקה לפרטים לבין ההתמודדות עם הרצון לקבל דבריך נראים כחוסר הבנה בענין אם תוכל בבקשה להבהיר וללבן את הענין אשמח כיון שאם נחלק את השלם לחלקים העומס באחוזים יהיה שווה כמובן וחלוקת הנשמות לשישים ריבואהיא ענין מהותי שהרי עתה יש בעם ישראל הרבה יותר משישים ריבוא כנראה שהדברים קצת שונים אשמח לשמועי הסבר יותר ברור- תודה
 

יותם77

  00:09 04/02/2006
 שלום
המונח 60000 ריבוא איננו מתייחס או מפורש בצורה כמותית אלא בצורה איכותית.
שישים אלף ריבוא מתייחס לעצמת האור.
כלומר למצב שבו מושג נרנחי
הווה אומר נפש רוח נשמה חיה יחידה.
אני מקווה שעניתי למקור על תשובתו.
דרך אגב אם עדיין לא סיפקתי את תשובתך תיכנס לקישור הבא.

http://www.kabbalah.info/hebkab/press_heb/nrg/nrg64.htm


 

יותם77

  00:15 04/02/2006
 שלום לכם ואלי ודונה
מדוע לצטט מדברי אחרים.
השאלה היא מהי מטרת הפורום.
אם מטרתו לרשום מסרים אישיים וחוויות אישיות - אז אחלה ...
אם ישנה מטרה נוספת והיא גם ללמוד ולדעת יותר ממה שאנחנו יודעים עד כה על עולמינו וחיינו, אז לשם כך ישנם כתבי מקובלים שהשיגו השגות ועולמות עליונים ומעבירים אותם לנו בכדי שנוכל להתעלות.
ואלי, נכון שהכי קל זה להתחבר למה שרגילים בחיים, למה שכיף לקרוא ולמה שבצורה טיבעית ואוטמטית אני מתחבר.
אבל יש אזור נוסף בחיים שמחוץ למודעות שלי. הוא נמצא בספרים, באינטרנט ובתחומי ידיעה של אנשים אחרים.
מתוך נסיון , דווקא מהמקומות האלה צומחים ולא מאותם מקומות שאנו רגילים אליהם ושנוח לנו שם.
שבת שלום 

ואלי

  19:56 11/02/2006
 
יותם.

עכשיו אני יכולה לראות שדברייך נכונים.
אכן - תמיד נוח להישאר במקום המוכר.
תודה שאפשרת לי לראות.

ואלי.

 

הוספת תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.