welldone
HELP! צור קשר
יוגה, מדיטציה, אושו,מיסטיק רוז,איינגר יוגה,חשיבה חיובית,דמיון מודרך,קארמה,טרנס,שיטות מדיטציה,שיטות יוגה
???? ???????
חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים

פורום - יוגה ומדיטציה בהנהלת - טל רביד 
שולח עודכן לאחרונה

אצבעונית

שלום לכולם

מעניין אותי לדעת מה מדיטציה תורמת לגוף ולנפש וכיצד?

האם כדאי לעשות את זה לפני השינה או שזה לא משנה?

בברכה והרבה אור
אצבעונית 

סייר

17:06 28/10/2005
 שלום אצבעונית,

תראי, מדיטציה היא פילוסופיה המושגת בעזרת הפרקטיקה,ושניהם יחד תורמים רבות לשיפור חיי הנפש, בכך שהמדיטציה משנה את תפיסת המציאות בה אנו חיים. אנו לומדים בעזרתה להבין יותר טוב את מצבי הנפש שלנו ואת התגובות המותנות שלנו לגירויים שונים בסביבה.
להסביר מה מדיטציה עושה אי אפשר למעשה, אלה רק לחוות את מה שהיא עושה דרך התירגול. אם דימדטי תביני, פשוט כך.
כאשר נזיר בודהיסטי שואל את מורהו שאלה כלשהי בנוגע למדיטציה שלו, המורה בדרך כלל עונה המשך למדוט כי רק כך תבין.
המדיטציה עושה טוב גם לגוף הפיזי, כיוון שגוף ונפש מחוברים זה לזה והם בעצם אחד ושיפור במצב הנפש מחייב שיפור גם במצב הגוף בכל התחומים.
תראי אפשר להמשיך לדבר על מדיטציה בלי סוף, אך לא משיגים כלום בלי תירגול שהוא החשוב ולא הדיבורים. לכן נסי ותביני לבד.

briza69

15:25 13/11/2005
 צודק סייר בכמה נקודות חשובות, אבל בעצם מה אומרות המילים היפות?

מדיטציה היא תפילת תודה לאלוהים שהוא נציגו של האור.
התפילות הקיימות היום היו במקור אחת מדרכים רבות להגיע ו/או להירגע גוף ונפש. בעיקר באם העבודה שלנו היא עבודה פיזית, כמו עבודה בשדה חקלאי.
אין זה משנה איפה, איך ומתי, מבצעים מדיטציה. קיימים גם אנשים הנקראים בעלי "רוחניות" גבוהה ואצלם המדיטציה היא אותו דבר כמו לנשום אצל בן-אדם רגיל, אנשים אלה לא צריכים לעשות מדיטציה ויש להם הכוח והיכולת לעשות מדיטציה גם בלי צורך להיכנס ו/או להגדיר לעצמם מדיטציה.

עדיין מילים מילים, אז בואי אצבעונית נעבור קצת לתחלס:

לפעמים אנו בוהים (כלומר, מסתכלים על משהו אבל לא בדיוק מרוכזים וההסתכלות על המשהו הזה היא קצת מתושתשת). ואז.. או אז אנו רואים תמונות או מראה של דברים (וזה רק דוגמה). התמונות האלה הן הדרכה, הנחייה שמעידים על עבודה גוף ונפש.
כנ"ל גם בשעות חלומות בלילה או בהקיץ.
ופה הנקודה החשובה, אם לא עובדים גוף ונפש לא רואים את הדברים האלה.

כאשר אני עושה מדיטציה אני שומע מוזיקת רוק ברדיו אחד ומוזיקת פופ ברדיו שני, אני יושב על כסא רגל-על-רגל או סתם שוכב במיטתי, לעיתים זה קורא לי דווקא בזמן נסיעה באוטובוס ו/או ברכבת.

התרומה הממשית של מדיטציה לגוף ולנפש היא בהרבה תחומים וניקח רק תחום אחד שלפעמים קורה לי.
נכון שלפעמים אנו מרגישים לחץ בנשימה כתוצאה מהלם, או מפניקה והיסטרייה? מה שקורה זה התכווצות של קנה הנשימה (באסתמה, זה קורה, שרואים אבק).
באותו רגע מה שאני עושה, זה יושב שתי דקות לבד ומתרכז בקנה הנשימה שלי (ופה זה חשוב), גוף ונפש!!! אם אני יעבוד רק גוף אז אני אקח שקית נייר אנשוף לתוכה ואשאף מתוכה וזהו אבל זה לא פתר את הבעיה, אלא רק דחה אותה. חלק מהשאלות שאני שואל את עצמי באותו רגע "מה קרה לי? למה אני נלחץ? למה אני פוחד? ממה אני פוחד? וכדומה". ועוד דבר חשוב: ההיתמודדות עם מדיטציה ו/או ביצוע מדיטציה מכריחה אותנו להתמודד עם ה א מ ת
לאחר שאני נרגע, אני שוב בודק את עצמי על-אמת, באמת למען האמת בשביל האמת. כלומר, כל האמת, רק האמת, ושום-דבר מלבד האמת. וכאן אני חייב לציין שאנו חיים בתקופה של דעות קדומות ושמים אותנו בתבניות של דברים שאנו לפעמים לא-מבינים. כלומר, וזה אני אומר בסוד... האמת האמיתית נסתרת מהמציאות במציאות. לכן אין טעם להיכנס לוויכוחים עם אנשים ו/או חברים. אנו יודעים בליבנו פנימה(כולנו) ומכירים בליבנו פנימה (כולנו) את האמת. קוראים לזה: "ללכת בין טיפות הגשם בלי להירטב". לדעת את האמת בפנים ולשחק את הדעות הקדומות כלפי חוץ.

ולסיום אצבעונית, צריך לזכור תמיד, אבל תמיד:
א נ ח נ ו-נ ו ל ד נ ו-ג ו ף-ו נ פ ש-א ח ד ! ! ! !
עובדה היא שהיינו ילדים ידענו לזהות שמשקרים לנו.

אני יכול להבטיח לך שאנו מתקרבים לאט, לאט לעולם שבו המציאות החיצונית והפנימית יהיו גם אחד.

"דחאה" ו/או "רואה כלמ" הנקרא גם בטעות "חישמה כלמ"

dani_gl

20:10 13/11/2005
 מה שאני כותב כעת נכון לסוג מאוד ספציפי של מדיטציה.
המדיטציה הטרנסנדנטלית (TM).
למה אני מציין זאת?
כי חלק גדול מההגדרות של שני קודמי לא מתאים כלל לסוג זה של מדיטציה.

TM היא טכניקה פשוטה, קלה וטבעית מחד ומאידך יעילה מאוד להארה:
פיתוח מלא לגמרי של הנפש (אני מעדיף את המלה רוח או התודעה).
פיתוח שלם של הגוף (גם כאן, נוח לי להשתמש במלים מערכת העצבים).
מחקרים בנושא בקישור:
http://www.tmt.org.il/showlist.php?file=research.txt 

דרול

20:58 13/11/2005
 היי אצבעונית

יפים הדברים שאמר הסייר , ברוב דבריו קלע אל המטרה.

הייתי רק רוצה לחדד כמה מושגים.

מעבר לגוף הפיזי , משולב גם גוף אנרגטי שבדומה לגוף הפיזי , יש לו איברים , יש לו התנהגות ובאופן כללי הוא מנהל את התיפקוד הנפשי של האדם וגם מעבר לזה.

מה שמדיטציה עושה היא מתפעלת את הגוף האנרגטי הזה בכל מיני צורות.

אדם בוחר לעצמו את סוג המדיטציה שהוא מתרגל לפי המצב של הגוף האנרגטי שלו וככה הוא מצליח לחולל תופעה מדהימה.

במקום שאת תופעלי על ידי התת מודע קורה ההפך.

בערך.

מה שחשוב הוא שמדיטציה לא מביאה אותך ולא אמורה להביא אותך למטרה מסויימת.

כלומר מדיטציה לא תהפוך אותך לרגועה יותר או לבריאבה יותר ובוודאי לא תביא אותך לא להארה ולא בטיח.

אלו שטויות במיץ.

מה שכן , אם עד היום היית מוגבלת לתחום הפיזי בתנועות הרצוניות , יחד עם התרגול תהפכי להיות גם מיומנת בתנועה מטאפיזית.

זו התייחסות די כללית , אבל צריך לתרגל כדי להבין את הכוונה.

אני פירסמתי הרבה טכניקות של מדיטציה באתר "הייד פארק" בראש פורום מדיטציה ואנרגיות , ושם תוכלי לבחור לך טכניקות לתרגול. 

briza69

13:49 15/11/2005
  שלום אצבעונית שוב,

אני מבין ו/או את מבינה כמה בלבול קיים בעצם המילה "מדיטציה". אז בואי נראה איך נפצח זאת שלב אחרי שלב:

א. כפי שאמרתי בתחילת דבריי למעלה, יש אלפי דרכים ושיטות כדי להגיע למדיטציה, לשלמות של גוף-ונפש-אחד. וכל אחד בוחר את מה שמתאים לו. ותתפלאי הבחירה מתבצעת באמצעות עבודה של גוף-ונפש-אחד.
ב. אם רוצים להגדיר שמות במדוייק, אז שה הולך ככה:
גוף=גוף פיזי; מערכת עצבים
נשמה=נפש;רוח;תודעה;תת-מודע;תת-תודעה
נפש=גוף אנרגטי;מטאפיזי או בעצם בשמו האמיתי=כוח-האור שלנו.
כשאנו נולדים אנו נולדים גוף-נשמה-אחד.
כשאנו עושים מדיטציה, כלומר, התבוננות פנימית לגוף-ולנשמה-אחד, אנו מרגישים ו/או "מטיילים" עם כוח-האור.
התפתחות אישית באמצעות מדיטציה היא שילוב כל כוחותינו הפייזיים והמאטפיזיים. וכל הנלמד בתקופת חיים זו נצבר גם לתקופת חים הבאה וכך הלאה והלאה עד לאינסוף.
ג. הגוף האנרגטי שכולם מדברים עליו אינו גוף ממשי אלא כוח-האור שאנו נולדים איתו ובמשך תקופת חיים נוכחים מפתחים אותו ומתפתחים איתו. באמצעות הכוח הזה אנו "יוצאים" מגופנו ו"מטיילים" איתו. אנו לא "יוצאים" עם הנשמה "לטייל" כי אז היינו כבר מזמן בבית-קברות.

ולסיום אצבעונית, צריך לזכור תמיד, אבל תמיד:
א נ ח נ ו-נ ו ל ד נ ו-ג ו ף-ו נ ש מ ה-א ח ד ! ! ! !
"דחאה" ו/או "רואה כלמ" הנקרא גם בטעות "חישמה כלמ" 

דרול

23:18 17/11/2005
  נו הגדרות הגדרות

כוח האור או כוח החור

הדרך הטובה ביותר להבין את המדיטציה היא לתרגל 

הוספת תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.