welldone
HELP! צור קשר
מיסטיקה, רוחניות, יהדות וקבלה
???? ???????
חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים

פורום - לנוער בהנהלת - מירי - M 
שולח עודכן לאחרונה

suvsuv

קשה לי =(    23:27 13/09/2005  

שלום שמי סיון דהן אני בת 15 וחצי (24.5.1990) והשנה עברתי לתיכון ורציתי להכיר חברות חדשות אבל הבעיה היא שאני ממש ביישנית ובעלת ביטחון עצמי נמוך ואני רוצה להרגיש פתוחה יותר כלפי אחרים ואני מקנאה בכל אלה בעלי ביטחון עצמי... מה עושים? אני לא רוצה להיות בודדה... בינתיים אני עושה מדיטציה.. 

עינת כתר

18:23 08/09/2005
  סיון דהן שלום

סיון מתוקה , שמעתי על הבעיה שלך
ורציתי לעזור לך מאחר וגם לי היתה אותה בעיה, הייתי ילדה הכי ביישנית בכיתה ולא הכרתי אף אחת .
יכול להיות שהבעיה נובעת מהיותך תלמידה חדשה ,ובדרך כלל זה ככה ,אין חברות ואומץ לדבר בגלל חששות ,אבל מאוחר יותר מסתגלים .
לצערי , על הבעיה הזאת בתקופת התיכון לא הצלחתי להתגבר רק בצבא.
הפתרון לבעיה הוא שבעצם הבנתי, כי אף אחד לא יוכל להיות בקרבתי אם אני לא ינסה להתקרב אליהם .
מה שאני מנסה לומר הוא , שתנסי לתקשר קצת עם הבנות שבכתתך לומר בוקר טוב שלום מה המצב זהקצת יכול לתת לך מאין איזה שהוא דרך פריצה להתקשרות עם הבנות. {במידה ואת מתביישת לדבר איתן להסתכל עליהם למשל אז תדברי אליהם ותחשבי בראש שאין אף אחד מולך זה עוזר!}
לגבי ביטחון עצמי תסתכלי במראה תראי אם את שמחה לראות את מה שאת רואה ,האם יש משהו שמפריע לך בעצמך שאת לא מרוצה ממנו כי בדרך כלל אני חושבת אנשים חסרי ביטחוןאלא אנשים שלא מרוצים מעצמם ,והבעיה היא שרק הם שמים לב לדברים האלה והחברים לא ,ואת זה אני אומרת לך מניסיון.
אין לך ממה לדאוג בסופו של דבר את תראי שיהיה לך המון חברים והביטחון העצמי יעלה לך עם הזמן
מקווה שזה עזר קצת עינת  

עינת כתר

18:23 08/09/2005
  סיון דהן שלום

סיון מתוקה , שמעתי על הבעיה שלך
ורציתי לעזור לך מאחר וגם לי היתה אותה בעיה, הייתי ילדה הכי ביישנית בכיתה ולא הכרתי אף אחת .
יכול להיות שהבעיה נובעת מהיותך תלמידה חדשה ,ובדרך כלל זה ככה ,אין חברות ואומץ לדבר בגלל חששות ,אבל מאוחר יותר מסתגלים .
לצערי , על הבעיה הזאת בתקופת התיכון לא הצלחתי להתגבר רק בצבא.
הפתרון לבעיה הוא שבעצם הבנתי, כי אף אחד לא יוכל להיות בקרבתי אם אני לא ינסה להתקרב אליהם .
מה שאני מנסה לומר הוא , שתנסי לתקשר קצת עם הבנות שבכתתך לומר בוקר טוב שלום מה המצב זהקצת יכול לתת לך מאין איזה שהוא דרך פריצה להתקשרות עם הבנות. {במידה ואת מתביישת לדבר איתן להסתכל עליהם למשל אז תדברי אליהם ותחשבי בראש שאין אף אחד מולך זה עוזר!}
לגבי ביטחון עצמי תסתכלי במראה תראי אם את שמחה לראות את מה שאת רואה ,האם יש משהו שמפריע לך בעצמך שאת לא מרוצה ממנו כי בדרך כלל אני חושבת אנשים חסרי ביטחוןאלא אנשים שלא מרוצים מעצמם ,והבעיה היא שרק הם שמים לב לדברים האלה והחברים לא ,ואת זה אני אומרת לך מניסיון.
אין לך ממה לדאוג בסופו של דבר את תראי שיהיה לך המון חברים והביטחון העצמי יעלה לך עם הזמן
מקווה שזה עזר קצת עינת  

יפעת אור

23:27 13/09/2005

שלום סיוון,
אני מודה לך על השיתוף (זה רק מראה לך, אגב, שאולי את יותר פתוחה ואמיצה ממה שאת חושבת...).

ואני מצטרפת למה שכתבו לך כאן לפני: תעשי לך רשימה של כל הדברים היפים והטובים שהם את (למשל: אני יפה, חרוצה, חכמה, עדינה...) וגם, רשימה של הדברים שאת אוהבת (למשל: ללכת לים, לעזור, להקשיב...). וככה קודם כל תיצרי לעצמך חווייה חיובית על עצמך בעיני עצמך. פתאום תראי שיש בך המון דברים יפים וטובים שאולי לא שמת לב אליהם קודם לכן.

ואחרי שתזהי את כל הדברים הניפלאים, תגידי לעצמך מה תרוויחי אם יהיו לך חברות (תרוויחי: קירבה, שימחה, קשר, דו-שיח).
דעי, כי בטחון עצמי תלוי בעיני המתבונן. אינך צריכה להוכיח שום דבר לאף אחד. חזקי את עצמך במי שאת.

ואגב- תזכרי שבוודאי יש עוד כמה תלמידים חדשים בתיכון, שגם הם עדיין לא מעורים, או חוששים, או מבולבלים. ולכן, חבל שתבודדי את עצמך, או תחשבי שלאחרים בהכרח יותר קל. כל אחד עסוק בהתמודדיות האישיות שלו, בין אם הוא מראה אותן ובין אם לא.

אחת הדרכים להתחיל ולשוחח עם מישהו היא לפתוח בשאלות "פתוחות" כמו: איפה את/ה גר?, איזה מיקצועות אתה לומד?, את/ה אוהב ללמוד מתמטיקה/תנ"ך וכו´?. ככה אנחנו לא ´מאיימים´ על השני (וגם לא על עצמנו) בחשיפת יתר מול אנשים שעדיין איננו מכירים. וכך אנחנו יכולים לנהל שיחה כללית ראשונה שהיא יותר נינוחה ופחות מחייבת ריגשית. משם אשר להמשיך לשיחה על דברים שאת אוהבת לעשות, תחביבים שלך וכו´.

ספרי לנו עוד על חוויותייך היומיומיות, וכך יהיה אפשר לשתף בחוויותינו האישיות, וגם לעזור לך להתאקלם יותר בקלות.

...ואל תשכחי לחייך. זה "מדבק" ועושה חשק להחזיר לך בחיוך (ובחיוב). תנסי. זה עובד...
בהצלחה
יפעת 

הוספת תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.