welldone
HELP! צור קשר
מיסטיקה, רוחניות, יהדות וקבלה
???? ???????
חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים

פורום - לנוער בהנהלת - מירי - M 
שולח עודכן לאחרונה

יפעת אור

החיים בתוך בועה    12:30 16/12/2004  

אני רוצה לספר לכם על יואב.
יואב הוא בחור מקסים- רגיש, חכם, חברותי, נעים...
אתמול, כשנפגשנו, שאלתי אותו לשלומו. כמו בכל פעם שאנו נפגשים. אלא שהפעם הוא נראה מהורהר ומוטרד מתמיד.
"תגידי", הוא פנה אלי ושאל- "את חושבת שזה טוב לחיות בבועה או לא?"..
שאלתי אותו למה הוא מתכוון, והוא הסביר-" אני מאוד רוצה שיהיה לי טוב. ובאמת, ברוב המקומות ועם רוב האנשים נעים לי ואני מרגיש בטוח. אבל יש אנשים שכשאני איתם אני מרגיש שאני נכנס לתוך בועה".
"מי הם האנשים ששכשאתה פוגש אותם אתה נכנס לבועה?" חזרתי ושאלתי.
הוא חשב לרגע ואמר-" אלה אנשים שמתנהגים כמו ´תרנגולים´. בכל פעם שאני מנסה להעביר להם איזו צחושה או מחשבה שלי, במקום להקשיב, הם מותחים את החזה, עושים ´שרירים´, מרימים את ה´כרבולת´, ומתנפחים באגו. כאילו הם אומרים לי -באופן שבו הם מתנהגים- שאין לי מה לחפש בקירבתם, ומי אני בכלל שמרשה לעצמי להגיד משהו אישי
על איך אני מרגיש או חושב".
הוא השתהה לרגע ואז הוסיך: " בכל פעם שזה קורה, אני מיד מרגיש לא שייך ואז אני שם עלי את הבועה. כדי להרגיש מוגן".
הסתכלתי אל תוך עיניו הגדולות והעמוקות של יואב והשבתי לו:
הבועה באמת מגינה עלינו, אך היא גם יוצרת מיסוך בינינו ובין העולם. היא מרחיקה אותנו. אז נכון שאנחנו באותו רגע באמת רוצים להתרחק מהעולם כי הוא פוגע, אבל מצד שני אנחנו יכולים ורוצים להישאר גאים וזקופים.
ככה שאם נעלם בתוך הבועה שלנו לא ממש נועיל לעצמנו. רק באופן ריגעי. כי הרי נמשיך ולהתקל באנשים נוספים ואחרים לידם אנחנו מרגישים "חלשים" או לא מספיק ´תרנגולים´.
ולכן כדאי להבין שמי שמתנהג כמו ´תרנגול´ לידנו הוא לא בהכרח חזק או בעל-בטחון-עצמי גבוה, או מאוד מעריך עצמו (ואז מיד אנחנו מרגישים חלשים או לא שווים ביחס אליו). זו בסך-הכל פוזיציה (תפקיד) שאותו אדם לקח על עצמו. וככל שאנחנו נרגיש חלשים ולא שווים, הוא ירגיש חזק.
אז בבמקום זה- אפשר להפסיק ולהשוות עצמנו לאחרים. כי הרי אנחנו הכי יפים וחזקים וחכמים לעצמנו. ואנחנו לומדים לאהוב את עצמנו ביחס לעצמנו ולא ביחס לחוץ.
וככה- אם אנחנו פוגשים מישהו שמנפח מולנו את החזה, אנחנו יכולים לבחור
אם להתייחס אליו כי אנחנו רוצים להגיד לו משהו כי זה מה שהכי מתחשק לנו באותו הרגע, ולא חשוב אם הוא יקבל או יאהב או יהיה מרוצה ממה שאמרנו. אנחנו עשינו את המאה אחוז שלנו. מי שירצה שיהנה, ומי שלא נהנה- יתכן שהוא במילא לא נהנה גם באופן כללי, או שסתם לא התחשק לו להיות בדו-שיח איתנו באותו רגע. אבל בואו לא נתייחס אל הדברים באופן אישי ונתרגם זאת ליחסי כוחות ´תרנגוליים´ ביני לבין השני.
בואו נמשיך להיות רגישים, וחכמים, ויפים- ומי שירצה לחלוק איתנו מחשבות ורגשות- הרווחנו. ומי שלא רוצה- גם הרווחנו, כי אני אדע שכרגע לא קורית שום אינטרקציה בינינו ואני יכול לשמור על האנרגיות שלי בלי לעשות מאמצים ולהתחבר על השני בכוח, או להבדיל- להכנס לתןך בועה ולעמוד על המשמר ולהגן על עצמי.

יואב חייך... עוד המשכנו לשוחח זמן מה על נושאים כאלה ואחרים, עד שנפרדנו לשלום ואיחלתי לו בהצלחה
(O:

הדלייה

10:45 15/12/2004
 בוקר טוב:)

יש לי שאלה, מהי אותה בועה?
בועת הגנה או בועת הדימיון או שמה בועת האמת?

גם אם נתעלם מאנשים וממה שהם אומרים,אנחנו לא יכולים לומר שהם לא יכולים להשפיע עלינו, היא אפשר לשמוע דברים ולא להיות מושפעים מהם, לכן כדאי דווקא להקשיב לאחרים אבל מנקודה של חוקר.
מה הכוונה?
בכל פעם שאני נפגשת עם אדם, בעיקר אחד כזה שאני יודעת מראש שיש לו השפעות עליי יותר, אני חושבת טוב טוב במה אני מאמינה ומהן הדעות האמיתיות שלי.
כשאנחנו מדברים, באמצעות הדעות והאמונות שלי, אני מנסה לנטל הן באופן פיזי- כלפי חוץ והן באופן פיזי-פנימי את הדברים שלו.
כמובן שאני מקשיבה לו אבל לאחר מכן אם זה אפשרי והאנרגיות הנתונות שיש בי כרגע מאפשרות לי את זה, אני מביאה לו עמדות אשר הא בעצמו יגרום לכך שינטרל את אמונותיו ודעותיו, לא תוך כדי כפייה אלא תוך הבנה אמיתית.

:)
יום נעים-חן

יפעת אור

12:30 16/12/2004
 מהי בועה ולמה אנחנו יוצרים אותה- זו שאלה טובה.
הרבה פעמים אנחנו מוצאים עצמנו בבועה, כתגובה ריגשית:
כשאנחנו לא יכולים לשאת או להכיל איזה שהו מצב ריגשי.
למשל: כשכועסים עלינו, באים אלינו בביקורת או בטענות. או כאשר אנחנו מרגישים חלשים ולא מוגנים.
ואז כדי ליצור תחושה "מתקנת" של ביטחון, המוח יוצר בועה. שהיא כמו רחם שעוטף אותנו, ונותן תחושה שכעת אנחנו מוגנים מפני העולם המאיים שבחוץ.
אלא מה- נכון שהבועה מסייעת לנו להתגונן- אבל בעצם ההגנה הזו היא ריגעית. כי יבוא אדם אחר או מצב אחר בזמן אחר ושוב נצטרך להתגונן.
וכך כל הזמן נהיה עסוקים בלהתגונן וליצור בועות.
ואולי באמת הבועה תסייע לנו, אבל היא גם יוצרת חסימה בינינו ובין העולם. כמו להיכנס לתוך מערה.
אבל אולי כבר אין צורך להיות בעמדת התגוננות.
כי העולם הוא לא בהכרח פוגע.

ולכן- כדאי במקום להתגונן, דווקא להתחיל ולהתחזק. בתוך עצמנו.
ואז גם לא צריך לנטרל אף אחד שעומד מולנו אלא פשוט להיות שם, הכי גאים, וחכמים ויפים. ובעיקר ראויים.
הנה טיפ שיכול לעזור לנו להתחזק בתוך עצמנו:
בואו נתחיל להגיד דברים חיוביים- כל אחד על עצמו- אני יפה, חכם, יצירתי, רגיש, חבר טוב.. (וכל אחד מוזמן להוסיף על עצמו תכונות נוספות. רק תכונות חיוביות)...
כך אנחנו לומדים להעריך את עצמנו ביחס לעצמנו ולומדים לתת לעצמנו מחמאות.
ובעיקר אנחנו לומדים להסתכל על עצמנו ממקום חיובי, ופחות ממקום של חוסר (חוסר ביטחון, חוסר הערכה וכו´)
ואז מישהו שבחוויה שלנו היה עד היום יותר מאיתנו במשהו, בפעם הבאה זה כבר לא כל כך יאיים עלי כי גם אני כבר יפה וחכם ומוכשר בעיני עצמי.
וואני לא צריך יותר להתגונן ולהתחבא בתוך בועה, אלא אני כבר יכול להרגיש שווה בין שווים.
תנסו. זה בהחלט עוזר, ואפשרי.
שיהיה לנו יום נעים
יפעת

הוספת תגובה      

עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.