HELP! צור קשר
עידן-הדלי - מגזין וירטואלי על אנשים, טבע, כדור הארץ והעידן החדש
הפורומים של העידן החדש - מיטב המומחים מתחומי המיסטיקה, האלטרנטיבה והרוחניות מחכים רק לכם...
מבצעים למטפלים

חלומות, מיסטיקה, רוחניות, אסטרולוגיה, עידן חדש, מטפלים
 

מכתב פתיחה
יוגה ומדיטציה   בהנהלת - טל רביד
מבוא לפורום יוגה ומדיטציה


יוגה ומדיטציה – להתמיד ולהתקדם


הנתיב לצמיחה והתקדמות רוחנית – עובר בדרך התרגול וההתמדה.

היוגה, המדע העתיק בעולם, הינה תפיסת עולם ודרך חיים כוללת.
דרך היוגה מציעה לצועד בה הגשמה עצמית, שמחה ואושר, בריאות וחיוניות.
המטרה המסורתית, הממתינה למתרגל המתמיד, היא הגעה למצב של תודעת-על (סמהדי), מיזוג של התודעה הפרטית עם התודעה האוניברסאלית.
הדרך להשגת המטרה, היא עצם ההתמדה בדרך. בתפיסה היוגית, המטרה חשובה הרבה פחות מהדרך עצמה.
מתרגל היוגה שואף להשקיט את תנודות ההכרה ולהרגיע את המחשבות. התרגול מסייע לנו, המתרגלים, להסיר את העננים מעל המציאות ולראות את העולם כפי שהוא באמת.

פטאנג´לי, הפרשן הקדום של היוגה, מציין שמונה שלבים על דרך היוגה; יאמה - חוקי עשה מוסריים, ניאמה, חוקי אל-תעשה מוסריים, אסאנה – היכולת להחזיק את הגוף ללא תנועה כהכנה לשלב המדיטציה (מכאן נגזר האימון הפיסי), פרנאימה – שליטה באנרגיית החיים (מכאן נגזר אימון הנשימה), פראטיאהארה-התכנסות החושים, דהאראנה-התבוננות ומודעות, דהיאנה-מדיטציה, סמהדי-תודעת על.

היוגה מתאימה לכל אדם "בין אם צעיר, מבוגר או זקן, חולה או חלוש – כל אדם יכול להגיע לשלמות ביוגה על-ידי תרגול" (האטה יוגה פרדיפיקה).

היוגה היא כלי טיפולי נהדר, לטיפול במגוון מצבי גוף ונפש; השפעה מופלאה יש ליוגה בין השאר בטיפול בבעיות לב, סוכרת, השמנת יתר ויתר-לחץ דם.
תנוחות האטה יוגה מגוונות מותאמות בתהליך היוגה תרפיה, למצבו של כל מתרגל. במקביל, מוצע לעיתים להימנע מתנוחות אחרות, שאינן מתאימות למצב ושאף יכולות להזיק.
לפיכך, כל מי שסובל מתופעה גופנית, נפשית או ממחלה – כדאי שיהיה מודע ויתייעץ, עם רופאו ועם יוגה תרפיסט או מורה ליוגה עליו הוא סומך.

בפורום יוגה ומדיטציה, אנסה לאפשר ולתמוך, לסייע לאחרים ולהסתייע בעצמי. כולנו תלמידים וכולנו מורים, ננסה לשתף איש את רעהו בחוויותינו.
כל שאלה תתקבל בברכה ובאהבה.
המבקשים לשאול לגבי יוגה תרפיה, התאמת תנוחות למצבי בריאות – יקבלו תשובות כלליות בלבד ולא המלצות טיפוליות. פונים אלו מתבקשים לפנות לרופאם, להציג לו את התנוחות אותן הם מבקשים לבצע ולשמוע את התייחסותו לגבי יכולתם הגופנית/נפשית לבצען.

הנפגשים ביוגה לראשונה והמעוניינים להתחיל בתרגול, יכולים לפנות תמיד אל הפורום – ובכל שאלה. אל תחששו לשתף אותנו בכל התלבטות, קושי ונושא המטריד אתכם. כולנו לומדים כל הזמן.
למתחילים מוצע להצטרף לשיעור יוגה או לרכוש את הספר: יוגה ובריאות – מאת סלואראג´אן ייסודיאן ואליזבט האיך (הוצאת בית עלים).

נזכיר לכולנו כל הזמן: יוגה אינה תחרות ואינה מכוונת להישגים. כל אחד מבצע את התנוחה בהתאם ליכולתו ומצבו. ההצלחה בתנוחה אינה בעצם ההגעה אליה, או השהות הארוכה בה, אלא ביכולת לבצע אותה תוך כדי הרפיה וללא מאמץ, בהתחשב במגבלות הגוף והנפש. בצעו את התנוחות במתינות, בעדינות, התחשבו בגופכם. תהליך ההתפתחות הוא איטי, שקט וגלי (עליות וירידות). לאט לאט תבחינו בקשר בין הגוף לנפש, תבחינו כי מצב נפשי יקבל את ביטויו הגופני וכי מצב גופני יתקשר גם הוא למצב נפשי. תחוו את היכולת להתמודד עם מצבי נפש, דרך שחרור הגוף. תהנו מהיכולת לעורר בעצמכם חיוניות ושמחה, באמצעות התרגול היוגי.ספרים מומלצים למתרגלים (מופיעים בסדר מדורג ומומלץ לקריאה):
ספרים לתרגול -
יוגה ובריאות - מאת סלואראג´אן ייסודיאן ואליזבט האיך (הוצאת בית עלים).
יוגה – מאת אורית סן-גופטה (הוצאת פרולוג)
אור על היוגה – מאת ב.ק.ס איינגאר (הוצאת אסטרולוג)

ספרים עיוניים –
כוח המחשבה – מאת סוומי שיבננדה (הוצאת אסטרולוג)
השלום הוא בכל צעד – מאת טיך נאת האן (הוצאת גל)
יוגה סוטרה של פטנג´לי – תרגום אורית סן-גופטה (הוצאת אור-עם)
רפואה והחוש השביעי – מאת ד"ר נאדר בוטו (הוצאת מודן).

שלכם,

טל רביד
talravid@hotmail.com
04-8707127
 
עידן-הדלי - גולשים לעידן החדש
הערה חשובה: הנכם נדרשים לקרוא בעיון את תקנון האתר לפני הגלישה והשימוש באיזורים השונים
מותאם לצפיה ברזולוציה של 800 על 600 פיקסל

ניהול תוכן מבית עידן-הדלי           חבילות אירוח אתרים
 

עידן-הדלי לאסטרולוגיה, הורוסקופ, תקשור, קריסטלים, פירוש חלומות, מטפלים, מיסטיקה, רוחניות, ריפוי טבעי ועוד מנושאי העידן החדש.